Islamin Şartı 5 midir ?

ali muhsin

Re: Islamin Şartı 5 midir ?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Namaz konusunda tartisilacak birsey kalmadi zira Sizin Bektasi önderleriniz dahi Namaz kildiklarini acikliyor bunlari kanitladigimiz halde sen halen inkar edip Namaz yok Zikir var diyorsun ! ikincisi ..hicbir medrese yüzü görmemis egitim almamis biri olan Sen ,halen kafana ve zevkine göre hareket ederek Kuran ayetleri konusunda halen bildigini okumaya ve keyfince yorumlamaya devam ediyorsun ! Bizler Kurani Ehli Beyt Hadislerine Sözlerine dayanarak ortaya sunarken, sen ise kafana göre istedigin Ayeti istedigin sekilde yorum yapabiliyorsun aradaki fark budur !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Sorum gayet netti. Neyse ozaman kisa kesiyom. Kuranda Ehlbeytin(AS), 12 imamlarin(AS) ismi gecmez. 12 imamlarin isimlerini, dogumunu, sehit edilisini vs. nerden ögrendin? Bu bilgiler sana nasil ulasti? Hani sadece Kuran diyorsun ya.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Namaz konusunda tartisilacak birsey kalmadi zira Sizin Bektasi önderleriniz dahi Namaz kildiklarini acikliyor bunlari kanitladigimiz halde sen halen inkar edip Namaz yok Zikir var diyorsun ! ikincisi ..hicbir medrese yüzü görmemis egitim almamis biri olan Sen ,halen kafana ve zevkine göre hareket ederek Kuran ayetleri konusunda halen bildigini okumaya ve keyfince yorumlamaya devam ediyorsun ! Bizler Kurani Ehli Beyt Hadislerine Sözlerine dayanarak ortaya sunarken, sen ise kafana göre istedigin Ayeti istedigin sekilde yorum yapabiliyorsun aradaki fark budur !!
Hayir o namaz kildigini ortaya cikardiklarin bizden degildir sizdendir sende iyi biliyorsun muhsin can !

Dedigim gibi kurani kendi keyfime gorede yorumlamiyorum , bunlar ilim gerektirir .

Kaldiki sen benim degil neden sunnilerin kuran yorumlayisini elestirmiyorsun , hz ali ve sizin kabul ettiginiz 12 imamlar icin bircok kuran ayetlerini kabul etmiyorlar , senin disin birtek banami geciyor sevgili muhsin ?

Bizimde kurana bakisimiz farkli yani beni susturdugun gibi o zaman sunnilerede de bunu hadi sevgili muhsin ?
PIRCAFERI

AleviCaferi yazdı:Sorum gayet netti. Neyse ozaman kisa kesiyom. Kuranda Ehlbeytin(AS), 12 imamlarin(AS) ismi gecmez. 12 imamlarin isimlerini, dogumunu, sehit edilisini vs. nerden ögrendin? Bu bilgiler sana nasil ulasti? Hani sadece Kuran diyorsun ya.

Siz hadislerden ogrendiniz evet , ben uzun bir muddet arastirma yaptim sizin ogrendiginiz yerleri bende ogrendim ama bana birden beliren dogruyu ogreten hadisler olmadi , Ben gordugum seylen goruyorum artik . O goz herkeste yok bu bir lutuf olsa gerek . Benim icin buyuk birsey sizin icin kucumsenecek birsey olsa gerek ama burda ogretiyorum size gerci ama ne fayda ofkenizi artiriyor gibi !!

Ha sunuda demek lazim sevgili Alevi , hadisler ne kadar guvenli ? Ben size diyeyim pek az dogru hadistir digerkileri silmek vaciptir.

Bana gore oyle !

Kaldiki 5 sart gercekten varmi ?

Kuranda 5 ten fazla sart yokmu daha cevap alamadim !
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Namaz konusunda tartisilacak birsey kalmadi zira Sizin Bektasi önderleriniz dahi Namaz kildiklarini acikliyor bunlari kanitladigimiz halde sen halen inkar edip Namaz yok Zikir var diyorsun ! ikincisi ..hicbir medrese yüzü görmemis egitim almamis biri olan Sen ,halen kafana ve zevkine göre hareket ederek Kuran ayetleri konusunda halen bildigini okumaya ve keyfince yorumlamaya devam ediyorsun ! Bizler Kurani Ehli Beyt Hadislerine Sözlerine dayanarak ortaya sunarken, sen ise kafana göre istedigin Ayeti istedigin sekilde yorum yapabiliyorsun aradaki fark budur !!
Hayir o namaz kildigini ortaya cikardiklarin bizden degildir sizdendir sende iyi biliyorsun muhsin can !

Dedigim gibi kurani kendi keyfime gorede yorumlamiyorum , bunlar ilim gerektirir .

Kaldiki sen benim degil neden sunnilerin kuran yorumlayisini elestirmiyorsun , hz ali ve sizin kabul ettiginiz 12 imamlar icin bircok kuran ayetlerini kabul etmiyorlar , senin disin birtek banami geciyor sevgili muhsin ?

Bizimde kurana bakisimiz farkli yani beni susturdugun gibi o zaman sunnilerede de bunu hadi sevgili muhsin ?
Evet ortaya cikardik ! Ve senin gibilerinde Maskelerini düsürdügümüz gibi Rezilde Ettik ! ve sen halen ayni seyleri yazarak "O Bektasiler bizden degil ,Sizdendir " aciklamasini yaparak Piskinligine bir digerini ekliyorsun ..Daha evel Bektasilik ayrimi hic yapmiyordunuz Maskeniz düsüncemi Simdi bu yolu deniyorsunuz... bu bir ...Bektasilerin bizden oldugunu sana kim söyledi ? burda ise senin nasil Saskinlikla caresizlikle bu isin icinden nasil cakacagini gözler önüne sermektedir !! Kurani Ayetleri carpitmadigin ve sözde " ilimine " dayanarak yorumladigin ise tam manasi ile Piskinliginin inkarciliginin ifadesidir ! Nasil keyfince carpitip yorumladigini herkes görüyor !! Sünnilere gelince.. onlarla sizlerin arasinda Kurani yorumlamak konusunda Farkiniz yok !!! Bu konuda onlarlada tartistik ama onlar hic degilse senin gibi degildi !! ayrica Bunun gibi baslikarda Polemikler cikaracagina su basliga bir bak derim.. orda ise vereceginiz cevab yok maskeniz burda düsütügü gibi asagidaki basliktada düsüyor !!!

viewtopic.php?f=92&t=3923&p=24283#p24283
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Siz hadislerden ogrendiniz evet , ben uzun bir muddet arastirma yaptim sizin ogrendiginiz yerleri bende ogrendim ama bana birden beliren dogruyu ogreten hadisler olmadi
Hadisler degilse, nasil ögrendin, onuda aciklasaydin bari. Sana vahiy mi geliyor?

Ha sunuda demek lazim sevgili Alevi , hadisler ne kadar guvenli ? Ben size diyeyim pek az dogru hadistir digerkileri silmek vaciptir.
Simdi de hadislerin dogru olani da var diyorsun. Bizde zaten dogrularina inaniyoruz. Herhalde gidip zayif hadislere inanmiyoruz. Hadislerin sahih olanida var, zayif olanlarida var, biz bunlari zaten biliyoruz.

37. Yoksa sizin bir kitabınız var da ondan ders mi görüyorsunuz? (Evet var hadis kitaplari var kuranla es deger )
Bak önceden Kuran ayetiyle gelmistin simdi kendin söylüyorsun hadislere inandigini. Kendinle celisiyorsun.
Resim

PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Evet ortaya cikardik ! Ve senin gibilerinde Maskelerini düsürdügümüz gibi Rezilde Ettik ! ve sen halen ayni seyleri yazarak "O Bektasiler bizden degil ,Sizdendir " aciklamasini yaparak Piskinligine bir digerini ekliyorsun ..Daha evel Bektasilik ayrimi hic yapmiyordunuz Maskeniz düsüncemi Simdi bu yolu deniyorsunuz... bu bir ...Bektasilerin bizden oldugunu sana kim söyledi ? burda ise senin nasil Saskinlikla caresizlikle bu isin icinden nasil cakacagini gözler önüne sermektedir !! Kurani Ayetleri carpitmadigin ve sözde " ilimine " dayanarak yorumladigin ise tam manasi ile Piskinliginin inkarciliginin ifadesidir ! Nasil keyfince carpitip yorumladigini herkes görüyor !! Sünnilere gelince.. onlarla sizlerin arasinda Kurani yorumlamak konusunda Farkiniz yok !!! Bu konuda onlarlada tartistik ama onlar hic degilse senin gibi degildi !! ayrica Bunun gibi baslikarda Polemikler cikaracagina su basliga bir bak derim.. orda ise vereceginiz cevab yok maskeniz burda düsütügü gibi asagidaki basliktada düsüyor !!!

Evet ofke dikenli bir kaktus gibidir. koktusunu yutmasini bilmeyen bogazini parcalar elbettte.
Sevgili kardesimiz Muhsine ben dunyanin dort bir yanindan inkar etmek icin kuyudan su cekmekte .

Elbet dedigim birgun anlasilacak , gun gelince gercekler ortaya inciler gibi sacilacak , iki gogus arasini temizleyen gercekten kurtulacak ama gordugumuz nedir , ibadetlerle o iki gogus arasi kirletilmekte burda kimsenin yoluna bir dusmanlik yok

Acik secik diyorumki birseyler yanlis gidiyor ??
Ogretinizde bazi yanlisliklar olsa gerek Allah bu degildir .
Rab bu degildir .

Allah 1000 sarti zikredip bunu 5 e indirmez bu zaten kurani gecersiz kilar ,ya hepsi sarttir ya 5 i.

Bu sizin dediginiz namaz olayi 50 binden 5 indirmesi sozde musayla muhammed arasinda Allah ile yapilan pazarlik sonucu olmus hasa deyin Iste bilincsiz bir toplumda boyle seylere inanmakta .

En buyuk cahillik islam icinde mevcut ve , cogunlugu boyle , neden zorunuza gidiyor hemen parliyorsunuz yoksa dogruya karsi bir savasinizmi var ?

Peki ben ne diyorum.

Yureginizde ona buna karsi kin nefret , dusman bir vaziyette namaza duran bir insanin namazi kabul olurmu ? Hergun yeni dusmanlar ediniyorsunuz !

Sevmediginiz bir topluma cekinmeden nefret , hakaret , asagilama yapan bir ummetin amelleri rab tarafindan kabul olurmu ? Bu arinmakmidir ?

Evet Yeryuzunde bozgunculuk etmeyin , onlara sorsak biz baris yayiyoruz derler ama asil onlar bozguncularin ta kendileridir.

peki siz kendilerine surukleyen bu camatler yasam tarzlarina megilleten ne idir . Elbette cahilliktir cunku cahil alim degildir ama alim birdaha cahil olmaz cunku alim daha once cahildi ama simdi alim artik cahilin islerini kavrayip gercegi gorur .

Evet gudumumun gudumu burdaki hudumu budur.

Evet insanlari sevmekten bahsediyoruz, iyilikten bahsediyoruz , yardim severlikten bahsediyoruz , Gonul hosnutlugu ve temizlikten bahsediyoruz .

Bunlarin nasil olduguna dair ic yuzunu kesfedemeyen insanlar bunlara uydugunu sanir ve ortaya bugunku islamin altindaki cehalet , anlasmazlik , mezhepler , kin nefret , oldurmeler , dusmanliklar gudulmekte ki bugun en nefret edilen konuma gelinmekte !

Beni anlamiyorsuzuz anlamayacaksiziz gibide !
Anlamamak icin direniyorsunuz , kalbiniz istesede !
Uzaktan Seytanlarin sundugu kural ve yontemler daha evla oldu !

Evet ben ne diyorum sevgili 5 vakitciler , allahla pazarlikmi ettinizde islamin sarti 5 e indi , binbir islamin sarti varken ?

Halen neden cevap Alamadim sevgili canlar ? Gelin bu isi bir acikliga kavusturalim Rab arada sahitlik etsin dogru olana dogru dil versin !
PIRCAFERI

AleviCaferi yazdı:Hadisler degilse, nasil ögrendin, onuda aciklasaydin bari. Sana vahiy mi geliyor?
Hz Ali cel ve celale dediki : Ilim 1 tek ti cahiller onu cogaltti . Iste cok sukur Rabbime ki ben o birtek seylen bilmekteyim .

Onla hukum eden sasmaz , saglamdir , ne hadislere gerek duyar nede essek yuklu kitaplara ! Gozuylen gordugu herseyden ayet , yorum , hukum , cikarir. Yaratan o kitabi o insanin gonulune yazmistir . Allahin hukumlerini taniyacak dogru kitap gonul sayfamdadir artik . Haydiyin sizde gonul kitabinizi isteyin ondan !!!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Pir Caferi,
Şimdi de peygamberlik iddiasında mı bulunuyorsun? Yok bu tutmaz. En iyisi Mehdilik iddiasında bulun.
Arkadaş, benim gönül kitabımda her şey açıkça yazıyor diye bir kaynak, bir referans olmaz. Kusura bakma burada bunlara inanacak kimse bulamazsın.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AleviCaferi

Usul-i Din vardir ve diger sartlar vardir. Mesela hirsizlik haramdir. Eger hirsizlik yaparsan dinden cikmazsin ama günah islemis olursun.
Ama Usul-i Din'e inanmak seni caferi/alevi yapar, eger inanmazsan dinden cikarsin. Bunda anlamayacak birsey yok. Mantiksal olarak bir dine inanacaksan onunda illaki sartlari olur. Bizimki de Usul'i Din. Sizin Bektasi(sözde aleviliginiz) olmak icin sartiniz yokmu?
Sacma sapan sorular sormadan önce kendi burnunun ucuna bak.

Hz Ali cel ve celale dediki : Ilim 1 tek ti cahiller onu cogaltti . Iste cok sukur Rabbime ki ben o birtek seylen bilmekteyim .

Onla hukum eden sasmaz , saglamdir , ne hadislere gerek duyar nede essek yuklu kitaplara ! Gozuylen gordugu herseyden ayet , yorum , hukum , cikarir. Yaratan o kitabi o insanin gonulune yazmistir . Allahin hukumlerini taniyacak dogru kitap gonul sayfamdadir artik . Haydiyin sizde gonul kitabinizi isteyin ondan !!!
Buna yanit vermeye bile gerek duymadim. Bos bos konusuyorsun, ama iyi ki böyle yazilar yaziyorsun cünkü bu sayede okuyucularimiz senin ne kadar "üstün ilim sahibi" oldugunu görmüs oluyorlar.
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön