Islamin Şartı 5 midir ?

PIRCAFERI

Islamin Şartı 5 midir ?

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Bi ismi Ali ve rahmanrahim

Nahl Suresi 99 - Şu bir gerçek ki şeytanın elinde, iman edip yalnız Rablerine dayananlar aleyhine hiçbir sulta hiçbir kanıt yoktur.

Evet sevgili canlar yanliz seytan bize dis geciremiyor kanit bulamiyor cunku onun kurdugu gecersizlikleri , seytanin uydurduklarini biliyoruz . yezitlerin , lanetlenmis o agacin muaviyenin uydurduklarini biliyoruz bunun gudumunu gudecegiz .

Evet arkadaslar sorum gayet basit .

Islamin sarti 5 midir . Muslumanlik bu kadar basit bir ismidir . Cennete gitmek bu kadar kolaymidir. Allahin onceden gonderdigi dinlerlen celismiyormu 5 sarti

Evet sorum gayet basit 5 neden 5 neden bu kadar basit ?

Delil nedir derman nedir ?

Hayirlara vesile olalim canlar !
alone_man

Re: Islamin Şartı 5 midir ?

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
Islamin sarti 5 midir . Muslumanlik bu kadar basit bir ismidir . Cennete gitmek bu kadar kolaymidir. Allahin onceden gonderdigi dinlerlen celismiyormu 5 sarti

[/b]
Tevhid adalet nübüvvet imamet ve mead işte islamın 5 esası
peki anladınmı? hangisine itiraz ediyorsun
PIRCAFERI

alone_man yazdı:
PIRCAFERI yazdı:

[/b]

Hayirlara vesile olmak icin cevap verdigin icin tesekkurlerimi sunuyor .

Sevgili yanlizadam can ! Bu soylediklerinde hak payi vardir , ama bu kadarmi ?

Bu

Tevhid , adalet , nubevvet , imamet ,mead nereden alinmistir ? Hangi kaynaga dayanilarak bu 5 sart konmustur ?

Kuranmidir ? hadismidir ? Yoksa zanimidir ?

Mesela bu 5 sart Allahin diger dinlerindede varmidir ? Yoksa neden size 5 sart onlara yoktur ?
alone_man

PIRCAFERI yazdı:
alone_man yazdı:
PIRCAFERI yazdı:

[/b]

Hayirlara vesile olmak icin cevap verdigin icin tesekkurlerimi sunuyor .

Sevgili yanlizadam can ! Bu soylediklerinde hak payi vardir , ama bu kadarmi ?

Bu

Tevhid , adalet , nubevvet , imamet ,mead nereden alinmistir ? Hangi kaynaga dayanilarak bu 5 sart konmustur ?

Kuranmidir ? hadismidir ? Yoksa zanimidir ?

Mesela bu 5 sart Allahin diger dinlerindede varmidir ? Yoksa neden size 5 sart onlara yoktur ?
bektaşi klasikleri adama soru soruyorsun oda cevap yerine çarpıtıp eğip büküp sana soruyor )))))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

PIRCAFERI yazdı:
!
Burda senin Sapkin bir Gulatci oldugun acikca görülüyor !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

alone_man yazdı:bektaşi klasikleri adama soru soruyorsun oda cevap yerine çarpıtıp eğip büküp sana soruyor )))))

Burda soruyu ben sorma adina konuyu actim . senin bir cevap verdigini sanmiyorum ben bu saydigim 5 inden hangisini red ettigim hakkinda konusmuyorum .

Sordugum soru gayet basit ama cevap vermesi zor !

Islamin 5 sarti kurana goremi ? hadislere goremi ? yoksa zanna goremi koyulmustur ?

Ha buna cevap verin sevgili yanliz adam bende gerekn yerde dusuncemi soylim hidayete vesile olma adina .
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:
PIRCAFERI yazdı:
!

Sevgili muhsin !

Konulari sebota etmede ustune yok ! illam farkli bir yone cekip asil konusmamiz gerekenden uzaklastiracaksin .

Ha hemen aciklayayim madem beni gulatci sandin ise .

Kuranda Ali kelimesi en yuce anlamindadir.

Ali Allahin 99 isimlerinden bir isimdir .

Bi ismi Ali o zaman yalanmi ?

Bakara Suresi 242 - Aklınızı işletmeniz ümidiyle Allah, ayetlerini size işte böyle açıklıyor.
alone_man

PIRCAFERI yazdı:
alone_man yazdı:bektaşi klasikleri adama soru soruyorsun oda cevap yerine çarpıtıp eğip büküp sana soruyor )))))

Burda soruyu ben sorma adina konuyu actim . senin bir cevap verdigini sanmiyorum ben bu saydigim 5 inden hangisini red ettigim hakkinda konusmuyorum .

Sordugum soru gayet basit ama cevap vermesi zor !

Islamin 5 sarti kurana goremi ? hadislere goremi ? yoksa zanna goremi koyulmustur ?

Ha buna cevap verin sevgili yanliz adam bende gerekn yerde dusuncemi soylim hidayete vesile olma adina .

sayın bektaşi efendi dedebaba hazretleri
12 imamları bilseydin tanısaydın böyle cahili bir soruyu sormazdın
bize göre ayetin hükmü ne ise sahih hadisin hükmüde odur
biz Peygamberimize
bu senin fikrinmi yoksa Allahın"mı diye soran cahillerden değiliz
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:
PIRCAFERI yazdı:
!

Sevgili muhsin !

Konulari sebota etmede ustune yok ! illam farkli bir yone cekip asil konusmamiz gerekenden uzaklastiracaksin .

Ha hemen aciklayayim madem beni gulatci sandin ise .

Kuranda Ali kelimesi en yuce anlamindadir.

Ali Allahin 99 isimlerinden bir isimdir .

Bi ismi Ali o zaman yalanmi ?

Bakara Suresi 242 - Aklınızı işletmeniz ümidiyle Allah, ayetlerini size işte böyle açıklıyor.

Pir Efendi

Senin yaptigin is sadece carpitmadir ! Sapkinliktir ! Kuranin her Ayetinde Bismillahirrahmanirrahiym diye baslar ama sen öyle bir sinsilik yapmaktasinki Allah adini ortadan kaldirip "Ali" ismini koymaktasin, kuranin hic bir Ayetinde BismiAli ...diye baslamaz ! ayrica daha evelki yazinda Imam Ali,ye " Rabbim Ali " diye hitap ettigini ne cabuk unuttun,Simdi Gulatci degilde nesin ? ..senin gibi Sapkinlar yüzünden Bazilari Biz Aleviler hakkinda "Aleviler (HASA) Imam Ali (as) ma Allah diyorlar Kafir olmuslardir " aciklamasini yapiyorlar. Siz Bektasilerin cirkin yüzünü aciklamak nezamanden beri Sabote oldu ? Carpitmada inkarcilikta Yalancilikta yüzsüzlükte esin yok ..Birde Asagilik kompleksin var !! Bak, Buralarda Polemik cikarcagina Biralevi Abimizin yazdiklarina cevap verde görelim..Cevap veremesiniz sünki isinize gelmez,verecek cevabinizda olmadigi gibi sadece Carpitmalarla yetiniyorsunuz !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi
Senin yaptigin is sadece carpitmadir ! Sapkinliktir ! Kuranin her Ayetinde Bismillahirrahmanirrahiym diye baslar ama sen öyle bir sinsilik yapmaktasinki Allah adini ortadan kaldirip "Ali" ismini koymaktasin, kuranin hic bir Ayetinde BismiAli ...diye baslamaz ! ayrica daha evelki yazinda Imam Ali,ye " Rabbim Ali " diye hitap ettigini ne cabuk unuttun,Simdi Gulatci degilde nesin ? ..senin gibi Sapkinlar yüzünden Bazilari Biz Aleviler hakkinda "Aleviler (HASA) Imam Ali (as) ma Allah diyorlar Kafir olmuslardir " aciklamasini yapiyorlar. Biralevi Abimizin yazdiklarina cevap verde görelim..Cevap veremesiniz sünki isinize gelmez,verecek cevabinizda olmadigi gibi sadece Carpitmalarla yetiniyorsunuz !!![

Sunu diyeyim Allahin 99 ismi varmis , bunlardan hangisini Bi ismi ilah irahman irahim koyarsaniz Bu bismiillahirahmanirahim anlamini bozmaz ! Cunku kendi isimlerindendir . Bunlar derin konular muhsin can senin anlaman zaten beklenilmiyor ortada ilim irfanlari belkim birseyler cikarir diye ortaya atiyorum .

Madem oyle soruyoruz muhsin cana ve cevap vermek isteyenlere ?

Madem Allah insanda zuhur etmiyor neden insana secde edin diyor kendisi dururken ?

Neden iblis iblis oluyor camurdan yapilan insana secde etmedi diye ?

Allahu tala ufluyor oz ruhumdan ufledim diyor bu onun ruhumudur yoksa bildigimiz nefesimidir ?

Melekler neden insana secde ediyor da insan insana edemiyor ?

Hz Ali Allahin zatina surulmustur demek ne demek ? Bunu nasil algilayacksiniz ?

Hz muhammedin Ali Allahin nurundan yaratildi demesi neyin nesidir nasil yorumluyacagiz Alinin bu acidan konumu nedir ?

Seytan Allahin oz ruhunu insana uflediginde ona kibre kapilip secde etmemesinin gerektirdigi sebepler nelerdi ?
allahin oz ruhuna karsi neden egilmedi insan icindeyken ? Onu insan gordugundenmi ? Elbett.

Cevabini Alalim yaratan insan veya ete kemige burunemeyecek kadar gucu yokmu veya eger bir sebebi varmi insan olmayacak diye ?

Ama gerci kuranda acikca oz ruhumdan uflediim insanin onunde secde edin diyor meleklere ama birde sizden duymak isterim yaratan insan olamazmi ? Gelip hidayet olamazmi ?

Sebebpleri zikrederseniz iyi olur . Lutfen iyiden iyiye okuyupta cevap verin daha bir iki satir okuyup galayana gelip hiddetli sozler soyleyip karsinizdaki hidayet onderi olabilirki kacirtirsaniz isik kalmaz bu acidan .

Sebe Suresi 32 - Büyüklük taslayanları ise basit görülüp horlananlara şöyle derler: "hidayet size geldikten sonra, sizi ondan biz mi geri çevirdik? Hayır, siz kendiniz günahkârlardınız!"

“Serbest Kürsü” sayfasına dön