Islamin Şartı 5 midir ?

Hasan Akça

Re: Islamin Şartı 5 midir ?

Mesaj gönderen Hasan Akça »

PIRCAFERI yazdı:

bu vatandaşı artık ciddiye almayın
tavsiyemdir
kendi haline bırakın
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İmam Ali as Allah hariç cümle varlıkların en üstünlerindendir. Ama ilah değildir. Oysa sen ona "ilahım Ali" (haşa) diye hitap ediyorsun. Biz buna karşıyız. Bu forumlarda İmam Ali as'ı istediğin gibi övmekte özgürsün. Ama tek bir sınırı var bunun o da ona ilahlık atfedemezsin. Bu gulat olmaktır, aşırı olmaktır, haddi aşmaktır. Bizim böyle bir inancımız yok. Biz İmam Ali as'ı, Hz Muhammed (saa) ile Ehl-i Beyt as'ın diğer mensuplarını bir nefis ve Allah hariç varlıkların en üstünü olarak biliyoruz. Çok şükür.

Şahsına bir hakaret yapıldığını düşünüyorsan bu konuda özelden ileti yollayarak ilgili iletinin de linkini vererek bana ya da diğer yönetici arkadaşlara şikayette bulunabilirsin. İddian doğru ise emin ol gerekli uyarılar yapılır ya da cezalar verilir.

Bugüne kadar yazdıkların konusunda bu son yazdığın mesele hariç herhangi bir şekilde seni uyarmadım. Zira üslubun konusunda sıkıntı yok. İşte bu yüzden burada rahatça yazıyor düşüncelerini aktarıyorsun. Bu konuda da seni tebrik etmem gerekir. Üslubu muhafaza etmek zor bir iştir. Güzel üslup kullandığın sürece burada yazmana engel olunmaz. Bilakis şahsım adına memnun bile olurum. Farklı düşüncelerden insanlarla yazışmak aynı düşünceden olduğun inanlarla yazışmaktan daha fazla geliştirir insanı.
Sağlıcakla kal.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hz muhammed 40 senelik peygamberligini bitirmek uzereyken , Allahu tala Kuranda , Muhammede ey muhammed Alinin velayetini teblig et yoksa elciligini yerine getirmis olmazsin demesi ile 40 senelik peygamberligi Alinin velayetini teblig etmedi diye bosa sayilacakti ?
Çünkü İmam Ali as Hz Muhammed saa'in vasisidir. Allah'ın dininin hüccetidir, velidir, evladır. PEygamberin saa varisi halifesidir. Gadir Hum meselesi ince mesajlarla dolu bir meseledir. Hz Muhammed saa eğer velayeti Gadir Hum'da ilan etmeseydi kendisinden sonraki hücceti tanıtmamış olacaktı. Bu da kargaşaları, ayrılıkları haklı çıkaracak bir ortamın oluşmasına neden olurdu. Allah'ın resulü görevi bitmeden önce kendisinden sonraki hucceti söylemeden nasıl gider? Bu mantıksızdır. İnsanların baışboş kalması mantıksızdır. Ama bu Gadir Hum olayı velayetin sahibi İmam Ali as'ın ilah olduğu sonucunu hiçbir şekilde çıkarmaz. Bilakis Hz Peygamber Efendimiz Saa hutbesinde önce Allah'ın velayetinden sonra kendi velayetinden söz ediyor ondan sonra İmam Ali as'ın velayetinden söz ediyor. İmam Ali as'ın velayeti elbette Allah'ın ve Peygamber'in velayetidir. Ama ne Peygamberimiz ne de İmamımız (haşa) ilahtır. Sen bu yazdklarını kendin bir düşün bakalım burada nereden nasıl bir mantıkla İmam Ali as'a uluhşyyet atfedebiliyorsun. Allah'ı bir bedene nasıl hapsedebiliyorsun? O zamandan ve makandan münezzehtir. Onun bedeni yoktur. O dünya gözüyle görülmez.
Sen ince çizgilerin dışına çıkmış, aşırıya gitmişsin. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Pir efendi sen kendi kendini yüceltiyorsun. Lakin biz senin ne kadar yukarda veya asagida oldugunu zaten görüyoruz ve eminim ki okurlarimizda görüyor.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

3nokta yazdı:İmam Ali as Allah hariç cümle varlıkların en üstünlerindendir. Ama ilah değildir. Oysa sen ona "ilahım Ali" (haşa) diye hitap ediyorsun. Biz buna karşıyız. Bu forumlarda İmam Ali as'ı istediğin gibi övmekte özgürsün. Ama tek bir sınırı var bunun o da ona ilahlık atfedemezsin. Bu gulat olmaktır, aşırı olmaktır, haddi aşmaktır. Bizim böyle bir inancımız yok. Biz İmam Ali as'ı, Hz Muhammed (saa) ile Ehl-i Beyt as'ın diğer mensuplarını bir nefis ve Allah hariç varlıkların en üstünü olarak biliyoruz. Çok şükür.
Neyse can tamam bu benim inancimdi , benim inancimi duymaktan rahatsiz oldun ise ozur dilerim. Ben bildiklerim ile Aliyi oraya koydum ha siz ozgursunuz Bu konuda konusmamam icinde ricada buluna bilirsin konusmayiz ben sizin bulmak istemediginizi arastirmak istemediginizi konusmam zorla . soru soruyu , veya bazi yorumlariniza karsilik kendimi savunma ve inancimi savunma acisindan cevap verme hissindeydim .
Şahsına bir hakaret yapıldığını düşünüyorsan bu konuda özelden ileti yollayarak ilgili iletinin de linkini vererek bana ya da diğer yönetici arkadaşlara şikayette bulunabilirsin. İddian doğru ise emin ol gerekli uyarılar yapılır ya da cezalar verilir.
Yok sevgili nokta can sahsim adima bir sey gormedim , sadece din elden gitti gibi heyecanlandin ona sasirdim ! Ben sohbet ederim , fikirlerimi paylasirim , Eger gercekten size dokunacak yerlerde soyleyin bahsetmem cunku bende bazen konusulmayacak derecede sirlar veriyorum buda insanlarda ofke yaratiyor . Bana gore oyle enazindan !
Bugüne kadar yazdıkların konusunda bu son yazdığın mesele hariç herhangi bir şekilde seni uyarmadım. Zira üslubun konusunda sıkıntı yok. İşte bu yüzden burada rahatça yazıyor düşüncelerini aktarıyorsun. Bu konuda da seni tebrik etmem gerekir. Üslubu muhafaza etmek zor bir iştir. Güzel üslup kullandığın sürece burada yazmana engel olunmaz. Bilakis şahsım adına memnun bile olurum. Farklı düşüncelerden insanlarla yazışmak aynı düşünceden olduğun inanlarla yazışmaktan daha fazla geliştirir insanı.
Sağlıcakla kal.

Sagol can insallah muhabbetimiz uzar gider. Benim sizi degistirmek gibi bir amacim yok aksine yaptiginiz ibadetlerden dahada lezzet almaniz. Ne birsey cikarmaktayim nede birsey eksiltmekteyim aksine var olani aciga cikartmaktayim.

Buyrun kardesce yola devam edelim .
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

AleviCaferi yazdı:Pir efendi sen kendi kendini yüceltiyorsun. Lakin biz senin ne kadar yukarda veya asagida oldugunu zaten görüyoruz ve eminim ki okurlarimizda görüyor.
Oyle algiladiginizi bende biliyorum !

Nevarki lezzetli mercimegin , icine dusen tek 1 kil , tum corbayi icmekten tiksindiriyor ?

“Serbest Kürsü” sayfasına dön