Camimi Cem Evimi ?

PIRCAFERI

Re: Camimi Cem Evimi ?

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

AleviCaferi yazdı:Bir tarafta namaz kilan, ama ici pis olan ve kalbi nefretle dolu olanlar. Diger tarafta sizin gibi namazi orucu inkar edenler var. Halbuki iki tarafin yaptigida yanlis.
Hem kalbimizi temiz tutmak hem de namazimi kilmamiz gerekiyor. Aynen Hz.Ali(AS)'nin yaptigi gibi.

"Ey Kumeyl! Namaz kılman, oruc tutman ve sadaka vermen iş değildir. Şüphesiz iş, temiz bir kalple namaz kılmak, Allah katında hoşnutluk kazanan bir amel etmek ve düzgün bir huşu icerisinde olmaktır." Hz.Ali(AS)

Demek ki neymis: Hem kalp, hem namaz.

O kadar ayet yaziyorsun ama bir semah ayeti görmedim senden. Su semahi ispatlasana sen.

Benim soyledigimin hic birisi hz alinin soylediginin aksine degildir tam tersi tastiktir .

Simdi birseye zorlanarak gidenle , severek giden aynimidir ? milyonlarca muslumanip deyip namaz kilanlar vardir . Direkmen Allaha sozde namaz kildirtiyorlar.

Kafalarinda binbir yanlisliklar , supheler agizlarinda sadece Allah buyuktur . yaraticidir lafi gonulleri , suphe kuruntulari , Yontemleri oncekinin kuruntulari ! Baska birsey degil .

Simdi Ali hidayet etse sozu lokmayi agzima koysa konussam senin anlamak icin gonlunu actinmi ?

insanlarin kafalarina vurarak , doverek , Allahmi ogretilir ? Zorlan milleti yerlere kapandirarak , Allahmi ogretilir ? Zorla oruc tuturarak Allahmi ogretilir ?

Bunlarla Allah ogrenilmez ! Bunlar insanin kendini bulmasi icin birtakim rejim , diyet , nefis olcusunu korumak icin yaratandan verilen oguttur . Kaldiki coguda sizin sandiginiz gibide yapilmaz !

Peki Rab neyle bilinir ?

Iste acikliyoruz halan anlamiyormusunuz ?

Rabbi gorerek ibadet etmedikten sonra , onu tanimadan ibadet etmissin demektir !
PIRCAFERI

3nokta yazdı:Dinimizde olmayanlarla ilgilenmiyoruz. Bilakis dinimizde olmayanları şiddetle reddediyoruz. Bektaşiliğin Alevilik diye dayattığı kültürel folklorik gösteriler gibi şeyleri reddediyoruz mesela.

Nokta can sizin karmasaya dustugunuz sey sudur !

Sizin Iki ayaginiz karadadir , halbuki bir ayaginizi denize atsaniz rahatliyacak serinliyeceksiniz .

Halbuki olay nedir hemen aciklayalim !

Ali İmran Suresi 64 - Sizin ve bizim aramızda aynı olan şu söze gelin: Allah’tan başkasına kulluk etmeyelim, O’na hiçbir şeyi ortak koşmayalım, Allah’ı bırakıp da birbirimizi rabler edinmeyelim.” Eğer yüz çevrilirse şöyle söyle: “Tanık olun, biz müslümanlarız/ Allah’a teslim olanlarız.”

Evet sizinle bizim aramizda ayni olan O soz sudur : Hz Ali bizimde Sahimiz sizinde sahiniz o halde aramizda hukum verecek odur .

Kendi yol ve yontemlerinizle bizi yargilamak ne kadar dogrudur ?

Siz kurandan farkli hukum cikariyorsunuz biz farkli cikariyoruz .

Ama ilahimiz bir tektir !

Siz onu bildiginiz kadar seviyorsunuz biz bu ayetteki kadar seviyoruz .

Bakara Suresi 165 - İnsanlar içinde öyleleri vardır ki, Allah dışında bazılarını Allah'a eş tutarlar da onları Allah'ı sevmiş gibi severler. İman sahipleri ise Allah'a sevgide çok kararlı ve taşkındır.

Evet Aliyi severiz biz aliciyiz biz. Kalbimizde burham burham tutuyor adeta tasan o . Oteki adimiz taşkındir bizim.

Evet demek istedigim sizin dininizde , su yok bu yok diyen yok , yanlis algilama ve zorlama vardir . insanlar kendi dusuncelerini on plana cikartmis hakiki din arka tarafta kalmistir onada pek deger veren kalmamis gozukmektedir .

Hz Ali icin bedenlerimizi dovuyoruz Ama Aliyi sevenleri sevemiyoruz , buguz ediyoruz , namaz ve hac icin ?

Hz Ali icin dualar ediyoruz ama onu sevenleri icin kin ve nefret duyup , lanet okuyoruz !!!

Hz Ali icin torenler duzenliyoruz ama Aliyi sevenler icin onlarin kurallarina savaslar aciyoruz hakaretler yagdiriyoruz.

Evet kudret dolu Aliye
Sevgisi merhameti pek bol
Yucemi yuce , ilahmi ilah
Lutfu bol , vernmi veren !

Birgun gelip ayrildigimiz yerden hukum verecektir ama o zamana kadar sizin bariscil olmaniz gerekmezmiydi ?

Kimse ayrildigimiz noktalari elbette inkar etmiyor ama hos goru ve bizi boyle kabul etmeniz sizin icin daha iyi degilmiydi ?

Neyinizden korkuyorsunuzda boyle bir dislama ve sindirme politikasi yapiyorsunuz ?

Din Allahin degilmi ?

Birakin isteyen istedigi yere suruklensin herkes kendi elegi ilen elenmiyormu ? Bari insanlari korumak icin haydiyin odalarda zincirleyin de gelip Bizim gibi aleviler gormesinlerki uymasinlar bakalim o hayatida zindan edin onlara !

Veya bu dunyada nefsini sinamaktan korkan saklanan ama Cennette hurileri gorunce azacak cemaatmi yetistiriyoruz .

Ne nedir kim degildir !

Baskasinin nefsi icin tamam kadin bastan asagi kendi ortusune burundu , Ya bu pis nefisli insanin acik olan gonlunu , kendisi neylen kapatacak ?

Mahkum ettiginiz yerden birde mahkum edilmek var !!!

Vay efendim anlat anlat gunler geciyor , bir gun gitti oteki geldi ! Gozlerim dogru insan arar oldu . Ey Alim ben hep yanlizmi yasayacagim ?

Kaca kaca nerelere geldik ! Dunyanin cehelaetinden kacmak icin uzaya yolculuk edecek bir uzay gemim olsa oradada yanliz senlen yasarim ! Ama bu halki gonulde tasimak cok agir geldi !

Anlat anlat gene gunler gecti !
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

PIRCAFERI yazdı:
Anlat anlat gene gunler gecti !
ayetleri nefsine göre yorumlayıp palavra atıp durma burda kimse yemiyor
hatta dinlen biraz iyi bildiğin konulara cevap ver iş olsun diyede yazma
tavsiyedir
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Adam kendince yazip ciziyor kafasina göre Kuran yorumlayip sadece Beyin bullandirmaya calisiyor.sünki isleri budur. Gulatci olan biri elbette kuranin bazi yerlerine kirmizi yazilar ile isimler ekledigini ve kendi yorumlarini yazdigini defalarca gördük .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

Sevgili buyuk patron ve muhsin can !

Camimi cem evimi demistik !

Ama gordukki ikiside hakikatte gercegi kavrayanlar icin bir onemi yoktur .

Insan insani kurtaracak olan amellere bakmalidir ? Namaz , oruc , hac bunlar insanin kendi nefsini ettigi terbiye calismalaridir .

Insani kurtaracak olan ise iyilik , adletli olma , durust olmak , yalan soylememek , yarim etmek baris sever olmak vs vs .

Yani camimi cem evi derken icindeki durstluk samimi kalp , onemlidir .camiyi yuruten dusunce sistemi onemlidir .

Bugun mesela Sia ulkesi olan iran mesela ne kadar yoldan oldugunca ayrilmistir . Heleki devletlesmesi ile simarmasida bir olmustur .

Mesela Guclu bir din olan Sia o kadar ileri gitmiski humeyni ve iran devleti liderleri , siayi yayma misyonunu turkiyede ve diger bir cok ulkelerde gerceklestiriyorlar bunuda , humeyniyi ilahi bir mevkige cikartarak yapiyorlar .

Evet bu uyanik iran devleti insanlarin sirtindan parayi nasil kazanacaklarini iyi den iyiye ogrendiler .

Sitelerine girerseniz humeyniden ve onun imamligindan yuceliginden bahsedip iran cumhuriyetinin faziletleri hakkinda binlerce yazilar yazarlar .

Bu misyonerler aramizdadir .

Iste ben Alinin kember kulu sizi bunlari soylerken , ozgurlugunuzu , ona buna esir olmakla zehir zikkim etmeyiniz .

Yaratan sizi hur yaratti , Bunlar buyuk emperyalis guclerin somurucu guclerin , dindeki misyonerleridir .

Ortulen seyleri soyluyoruzki gozunuz acilsin sandiginiz din oyle olmadigini gorun , muhammedin dini , Alinin dini bu kadar ucuz ve palavrasyon , somurucu , emperyalistci , tagutlarla isbirlikci degildir .

Alinin dininin misyonu bu degildir .

Ever Tum bela Iranda bulundu , Gokten rabbin gazabi ne zaman yagacak diyede gozlerim ??

Hadi sunniler gercekleri farkli biliyorlar , ama sialar hakki bildikleri halde ortuyorlar . Vebal uzerine vebal ekliyorlar .

Bu insanlara karsi bir soylem degildi , iran cumhuriyetinin devleti ve basindaki din adamlariylan alakaliydi sozum , simdi aramizdalar.
ali muhsin

Dikkat edildiginde bazi konularda rezil oldugun gibi igne deliginden bahaneler uydurarak kivirmaya calistigin görülüyor, daha evel Namazmi Salatmi demistin simdi Camimi mescitmi Polemikleri cikardigin gibi diger basliktada Islmain sarti besmidir diye oyunlar onyamaktasin...senin amacin soru sormak degil ,Beyin bulandirmaktir .kafana göre yorum yazip toplumu saptirmaktir ! kim sana egtitim vermisse bunu büyük bir sinsilikle yapiyorsun !! neden Cemevlerinizde Sacma sapan ayinlerinizden bahsetmiyorsun..o konular gelince hemen kiviriyor hic bir kaynaga dayanmadan kendinizin dogru oldugunu yazip ciziyor sonrada konuyu kapatmak icin Sacma sapana yarumlarinla Polemikler üretiyorsun. oysaki Cemevlerinizde dönen dolablardan Cemevini Örgüt evi yapan kisilerden ise hic bahsetmiyorsun !!!
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İmam Ali as'ın emrettiği ve uyguladığı ibadeti kabul etmeyen adamın onu seviyorum demesiyle, İmam Ali as'ı seviyorum ama onun velayetini hilafetini kabul etmiyorum diyenlerin söylemleri arasında ne fark var?
İnancımıızn fururu arasında namaz olduğu gibi tevella teberra da vardır. Biz Ehl-i Beyt as'ı seven kimseye buğz etmiyoruz. ÇArpıtmayalım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Dikkat edildiginde bazi konularda rezil oldugun gibi igne deliginden bahaneler uydurarak kivirmaya calistigin görülüyor, daha evel Namazmi Salatmi demistin simdi Camimi mescitmi Polemikleri cikardigin gibi diger basliktada Islmain sarti besmidir diye oyunlar onyamaktasin...senin amacin soru sormak degil ,Beyin bulandirmaktir .kafana göre yorum yazip toplumu saptirmaktir ! kim sana egtitim vermisse bunu büyük bir sinsilikle yapiyorsun !! neden Cemevlerinizde Sacma sapan ayinlerinizden bahsetmiyorsun..o konular gelince hemen kiviriyor hic bir kaynaga dayanmadan kendinizin dogru oldugunu yazip ciziyor sonrada konuyu kapatmak icin Sacma sapana yarumlarinla Polemikler üretiyorsun. oysaki Cemevlerinizde dönen dolablardan Cemevini Örgüt evi yapan kisilerden ise hic bahsetmiyorsun !!!

Evet cok kisa bir omrumuz var . Lakin insan bu kisa omru icinde cabuk uyanmak zorundadir aksi taktirde ruhunu karanliklar alemine kaptirir .

Camimi cem evimi dememin sebebi , Insanlarin birtakim seyleri dinlerinde idol yaparak , Hakka ulasmaya calismis fakat , karanligi satin almislardir .

Peki ben camimi cem evimi derken aradaki farki ne ilen olcmeye calisiyorum ? Elbbetteki dusunce sistemi ilen . Ibadetler ikinci plandadir , cunku insanin ibadeti Kendi icindir kendisinin Allaha olan inanci icindir .

Bugun insanlar namaza zorlaniyor , oruca zorlaniyor , hacca gitmeye zorlaniyor , e ben soruyorum , namazi orucu hacci bilen ama rabbini tanimakta eksik olan insanlarin bunlari yapmasinda kendisine bir yarari varmi ?

Iste olay hakki bilmektir . Sen hakki bilmezisen abes yere gelmektir .

Efendim kadinlar seytandir diyen , hocalardan uzak durunuz , kadinlar namehremdir diyen hocalardan uzak durunuz , namaz , kilmayan cehenneme gidecek diyen hocalardan uzak durunuz , sizi rabbi tanimaya cagiran erlere kosunuz ! Ritullere degil , bilgiye dayali Alimlere kosunuz !

Umulurki dinde nasip alasiniz !
PIRCAFERI

3nokta yazdı:İmam Ali as'ın emrettiği ve uyguladığı ibadeti kabul etmeyen adamın onu seviyorum demesiyle, İmam Ali as'ı seviyorum ama onun velayetini hilafetini kabul etmiyorum diyenlerin söylemleri arasında ne fark var?
İnancımıızn fururu arasında namaz olduğu gibi tevella teberra da vardır. Biz Ehl-i Beyt as'ı seven kimseye buğz etmiyoruz. ÇArpıtmayalım.

Evet zaten Tevella teberra edin ama sizin tevalla teberraniz , sizin din icratlarinizla ayni olanlara oluyor sevginiz nedense . Hz Aliyi sevenlere karsi degil ?

Sialara karsi tevella bize karsi teberra ne guzel . Halbuku bu Hz aliyi sevenlere karsi yapilmasi gereken bir sevgi olacakti din icratlarina sizin uydugunuz gibi olanlara degil !!
ali muhsin

Pir Efendi

Herkesi bir torbaya atip yargilama hakkini sana kim veriyor ? Dinde zorlama yoktur diye bir Ayetin oldugunu hatirlatirim !! Bizleri onun icin digerleri ile karistirma !!! Peki.. Cemevlerinde Dedeye ikrar vermeyen Alevi degildir diyenlere ne diyecekesin ? Pir Hakki deyip Halki sömüren Dedelere ne diyeceksin ? Dedeyip deyip halki Samanistlige Ateistlige hiristiyanliga vs lere sürükleyenlere ona buna pazarlayanlara ne diyeceksin ? Cemevlerini Örgüt evi yapanlara ne diyeceksin ? Cemevlerinde dikta bir havanin oldugunu ve bir dedeye ikrar vermeyince Alevilikten ciktigini düskün oldugunu ve o kisinin izole edilip yargilandigina ne diyeceksin bu Zorlama degilde nedir ? Siz bu Rezaletlerinizi göremiyecek kadar kör oldugunuz gibi Bizleride digerleri ile bir tutup ayni kefeye koymaktasiniz ..bunu yaparakende kendi Rezaletinizi ört bas etme niyetindesiniz !! Tüm yorumlariniz ve kafaniza göre Ayet carpitmalarinizda bunun icindir !!
------

“Serbest Kürsü” sayfasına dön