Camimi Cem Evimi ?

ali muhsin

Re: Camimi Cem Evimi ?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

SIKISINCA Ayetleri keyfince carpitip Dikkat dagitmayi ne zaman birakacaksin ? ayrica hic bir Mektebe gitmedigini hic bir egitim görmedigini ve bunlara ihitayacininda olmadigini yazmistin ohalde nasil oluyor Kurani kafana göre yorumluyorsun ? tabiki sen " Bu Allah vergisidir " deyip isin icinde yine siyrilmaya calisacaksin ..Ayetleri oyuncak gibi kullanan kafasina göre yorum yapan biri, benim nazarimda Hastadir ! Sen isine geldigi Ayetleri keyfince kullaniyor kafana görede isine geldigi gibi Yorumunu yapiyorsun...yani Hastasin !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Sevgili canlar ben bunu burda epeyce zikrettim ayetleri aciklamamda belli bir miktar okumuslugum bilmisligim vardir hem bizim arastiran iyice arapca bilen dedelerimizde vardir.

Sizin varda bizim yokmu ?

Ha siz eger bu ayette anlatilan maksat agac olduguna deliliniz nedir ? Burda resmen 12 imamlar kasit edilmistir varsa dogrusunu koyunda gorelim .

Yoksa sus pus olup ogrenmeniz dinlemeniz sizin hayriniza .

Nisa Suresi 94 - Ey iman edenler! Allah yolunda gaza için dolaştığınızda, iyice anlayıp dinleyin de size selam verene "Sen mümin değilsin!" demeyin. İğreti hayatın menfaatine göz dikiyorsunuz ama Allah katında çok ganimetler vardır. Önceden siz de öyle idiniz ama Allah size lütufta bulundu. O halde, iyice araştırın, anlayın dinleyin. Çünkü Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır.

Evet sevgili canlar sizi anliyorum diyorsunuzki bu olacak sey degil bizim bir aleviden kuran veya 12 ogrenmek imkansizdir kibir agir basiyor demektir.

oysa hz muhammed ilim dunyanin obur ucundada olsa gidin alin demistir yani japonlarda cinlerde .

Benim disama baksaniz 12 ler kalbimi yarsaniz 12 ler cikar .

Allah soyle demistir.

3. Kuskusuz, göklerde ve yerde, iman sahipleri için sayisiz ayetler vardir.

Icim ayet disim ayet , Bende bir Allahin ayetiyim ne zaman fark edeceksiniz ?

Ben Alinin kember kuluyum nasil ayet olmam !

Onun icin diyorumki nur suresinin siz yorumunu nasil yapiyorsunuz dogrusu neymis soyleyin bakalim ????
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:oysa hz muhammed ilim dunyanin obur ucundada olsa gidin alin demistir yani japonlarda cinlerde .

Benim disama baksaniz 12 ler kalbimi yarsaniz 12 ler cikar .

Allah soyle demistir.

3. Kuskusuz, göklerde ve yerde, iman sahipleri için sayisiz ayetler vardir.

Icim ayet disim ayet , Bende bir Allahin ayetiyim ne zaman fark edeceksiniz ?

Ben Alinin kember kuluyum nasil ayet olmam !

Onun icin diyorumki nur suresinin siz yorumunu nasil yapiyorsunuz dogrusu neymis soyleyin bakalim ????
Pir Efendi

Sen ilim pesinde degil Carpitma pesindesin ! senin icinde 12 Imamlar degil ,ancak 12 Bektasi Halifeleri cikar ! halen Saskinlikla Ayetleri kafana göre yorumluyor birde kendini yüce bir varlikmissin gibi üstünlük tasliyorsun ."icim ayet disim ayet" diyorsun oysaki "icim carpitma,Disim carpitma "olsaydi daha mantikli olurdu ! yani yazilarina bakilirsa sende asagilik kompleksi var demektir ! Doktora gözüksen iyi olur ! Bektasilik seni ne hale getirmis farkinda degilsin ..yazik sana Sahte Evliya !!
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

birde kendini yüce bir varlikmissin gibi üstünlük tasliyorsun ."icim ayet disim ayet" diyorsun yani yazilarina bakilirsa sende asagilik kompleksi var demektir ! yazik sana Sahte Evliya !![/b]
Degil sevgili can dedigimi anlamamissin . Yucelige filan kendimi koymadim anlaman icin hemen anlatayim .

Kabe dedigimiz yer insan eli ile yapilmadimi ? Yapildi .

Ama Bana baktiginda Rabbin Eli ile irsat edildim Ben ! Karsinda onun eserini goruyorsun insanin degil !

Kuskusuz, göklerde ve yerde, iman sahipleri için sayisiz ayetler vardir.

Agaclar , denizler , Allahin nasil eli ile yapilan kendi eseri olup ayetlerindense , bu konustugunuzda yuce Allahin Ayetlerinden bir ayet olup hemde konusmaktadir onu hemde zikretmektedir .

Yasayan ayet , cansiz ayetten daha degerlidir.

Size Tasmi yoksa bu insanimi secersin dendiginde siz insani secin !!!
ali muhsin

Arkadasim sen ne sacmaliyorsun ?
Ama Bana baktiginda Rabbin Eli ile irsat edildim Ben ! Karsinda onun eserini goruyorsun insanin degil !

Sen kendini ne saniyorsun ? (HASA) Allah seni özelmi yaratmis ? Bak Imam Ali (as) senin gibilere ne diyor " insanogluna kibirlenmek yakismaz,dün bir meni idi yarin bir Les olacak " ama sen Resmen Hasta bir Ruhunla kibirlenip kendini üstün bir varlik olarak görmeye devam ediyorsun ! anlayisinda sorunlar oldugu kesin !
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Sen kendini ne saniyorsun ? (HASA) Allah seni özelmi yaratmis ? Bak Imam Ali (as) senin gibilere ne diyor " insanogluna kibirlenmek yakismaz,dün bir meni idi yarin bir Les olacak " ama sen Resmen Hasta bir Ruhunla kibirlenip kendini üstün bir varlik olarak görmeye devam ediyorsun ! anlayisinda sorunlar oldugu kesin !

Yine anlamamissin iftiraya bas vurmussun sevgili muhsin !

Farkli bir noktadan aciklayayim .

Camileri kim yapiyor ? Insanlar yapiyorlar degilmi ? Sonrada orya Allahin evi diye lakap takiyorlar . Senmi daha degerlisin yoksa Cami veya baska kutsal mekanlarmi ?

Camıleri yapan irsad eden insanin kendileri degilmi ?

Peki seni yaratan Allah degilmi ? Insanin yaptigimi ayettir ? Allahin yarattigimi ayettir ?

Bu nazarda senmi ustunsun yoksa Allahin adina kurulan camilermi ?

Bu noktada Allahin eli ilen yapilan senmi Allahin ayeti sayilirsin yoksa insan eli ilen yapilan camilermi ?

Her birimiz birer onun ayetleriyiz . Bir birimize bakinca bunu zikreyleriz tesbih ederiz .

Onun dusuncesinin , dusunmesi ile varlik alimine cikarmasi onun eseri degilmidir seni ?

Meryem Suresi 67 - Hatırlamıyor mu insan; o daha önce hiçbir şey değilken, onu biz yarattık.

Mümin Suresi 81 - Allah size ayetlerini gösteriyor. Allah'ın ayetlerinden hangisini inkâr ediyorsunuz?

Bir camide tagutlara usaklik yapilabilir , ama bir insan yaratani inkar etse bile , onun elinin eseri oldugu gercegini yok edemez !

Buda yaratilanlari ayet konumuna koyar siz bilmezsiniz Allah bilir.
ali muhsin

Pir Efendi yine Carpitiyorsun

Allah ilk olarak Adem (as) mi Topraktan yaratti ,Kurani Kerimde bu konu hakkina Detayli bilgiler var okumadinmi ? Evet Camiler Insan eliyle yapiliyor ve orda Allahin adi anilarak Allaha Secde ediliyor,Ehli Beyt (as) min düsünceleri aciklaniyor ..Ama Sizin Cemevlerinizde insan eliyle yapiliyor degilmi, aradaki fark ise orda Allahin adina Ehli Beytin adina Carpitmalar inkarciliklar yalanciliklar ve türlü senaryolar oynaniyor !! Senin aciklamak istedigin sudur." insan bir Ayettir her insanin önündede Secde edilebilir ! " veya " Bizim Kabemiz insandir " gibi aciklamalar yapmak niyetindesin ..Bektasilerin bir Sözü vardir hani " Ne Ararsan keninde ara Kudüste MEKKEDE HACTA degildir " yani Hacca gitmeye gerek yok Allahin karsisinda Secdeye gerek yok degilmi..Senin aciklamak istediklerin bunlardir ve gerekce olarak Carpitigin keyfine ve kafana göre yorumladigin Ayetlerdir. Halen isine geldigi gibi Zevkine göre yorum yapiyorsun ve her igne deliginden bahaneler uydurarak Ayetleride oyuncak gibi kullanmaya devam ediyorsun .Cok Piksin vede yüzsüzsün !!
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi yine Carpitiyorsun

Allah ilk olarak Adem (as) mi Topraktan yaratti ,Kurani Kerimde bu konu hakkina Detayli bilgiler var okumadinmi ? Evet Camiler Insan eliyle yapiliyor ve orda Allahin adi anilarak Allaha Secde ediliyor,Ehli Beyt (as) min düsünceleri aciklaniyor ..Ama Sizin Cemevlerinizde insan eliyle yapiliyor degilmi, aradaki fark ise orda Allahin adina Ehli Beytin adina Carpitmalar inkarciliklar yalanciliklar ve türlü senaryolar oynaniyor !! Senin aciklamak istedigin sudur." insan bir Ayettir her insanin önündede Secde edilebilir ! " veya " Bizim Kabemiz insandir " gibi aciklamalar yapmak niyetindesin ..Bektasilerin bir Sözü vardir hani " Ne Ararsan keninde ara Kudüste MEKKEDE HACTA degildir " yani Hacca gitmeye gerek yok Allahin karsisinda Secdeye gerek yok degilmi..Senin aciklamak istediklerin bunlardir ve gerekce olarak Carpitigin keyfine ve kafana göre yorumladigin Ayetlerdir. Halen isine geldigi gibi Zevkine göre yorum yapiyorsun ve her igne deliginden bahaneler uydurarak Ayetleride oyuncak gibi kullanmaya devam ediyorsun .Cok Piksin vede yüzsüzsün !!

Sevgili mahsun bunlar derin konular zaten senin anlamani beklememekteyim faakt kucuk bir aciklama vacip olsa gerek !
Allahin yarattigi hersey ovguyle anilmalidir . Bir insan pek cok zorluklarla dunyaya gelmektedir .

Yuce yaratanin bir insani tam 9 ay anne karninda irsadina calisir . Bi ne bir insanin emegi nede cincinin emegi dos dogru yaratanin 9 aylik bir sureci emegi .

Kaldiki bir insani ergenlige ulastirana kadarda bakip gozeten gene yuce yaratanin kendisidir onun boy pos ve gelisimi guzelligi sekli ile ugrasip kamile erdirdikten sonra kendi iradesi geregi birakir .

Ha bu halde Rabbin hangi ayetlerini inkar ediyorsun ?

Yaratanin bir insan uzerinde 15 , 18 sene gibi bir gelisim suresinde emegi varken , ve bu bir insanin omru boyu allahin insan uzerinde nimetini tamamlarken halen hangi yapiyi tasi yaratanin insana verdigi degerden daha ustun tutuyorsun ?

Allahin yasam verdigini mescitlerle neden bir tutuyorsun ? Bir insanin varligi olmadiktan sonra mescitlerin bir anlami varmi ? Senin benim olmadigim bir dunyada mescitin ne isi var .

Onlar Allah icinmi yoksa benim senin icinmi ? Elbette senin benim icin . Ha ister gonul kabemi yikarim ister yaparim bu boyle sozum anlayana !!

Allahin uzerinizdeki nimetini hatirlayin bir insan hor bakip hakir bakmayin dunyada gordugunuz herseyden daha degerli olan insandir . cunku rabbin nimetini onlar uzerinde pirildadigini gorursunuz , muminde olsa kafirde olsa birdir rab gozetmeksizin verir bunu boyle kabul etmek zorundasiniz aci ama gercek !!
ali muhsin

Pir Efendi

Ben ne anlatmaya calisiyorum sen konuyu dagitmaya kalkiyorsun,öyleki sanki Mescitler Allahin adi anilan yerlere kendince Yasak koyup insan degerlerinden bahsedip Cami Mescit Polemikleri cikariyorsun .. Cevap veremeyincede "Bunlar derin konulardir " deyip siyrilmaya kalkiyorsun ! Madem bazi yerler insan eliyle yapilmis,Sende ozaman Cemevlerine gitme ! bu arada bir insani Mescitlere veya Cemevlerine gel diye bir zorunlulukta yoktur ! ama Siz öye yapiyorsunuzki bazi degerlerden bahsederek Mescitlerin degersiz bir yer oldugunu ama diger taraftanda Cemevlerinin cok degerli bir yer oldugunu aciklamak niyetindesin ! satir aralarinda ise ikiyüzlülügünü gizlemeye calisiyorsun ..Evet Allahtan sonra yaratilis olarak üstün varlik insandir AMA bu her insan icin gecerli degildir ! Her insan birmidir ? sizin ne aciklamak istedignizi satir aralarinda neyi amaclamak istediginizin farkindayiz. üsteki yazilarima cevap veremedigin gibi aradaki farkliliklari göremedigin gibi konuyuda ordan alip burdan keserek dikkat dagitmaya calistigin belli. kisa özetlersek senin amacin ve söylemek istedigin sudur " Her Dede,her Pir bir Ayettir ne söylerlerse dogrudur ( ister Siir ister Masal ister hurafe ...) Camiler Mescitlere gitmeye gerek yok, Cemevlerine gidilirse daha dogru olur . Namaz denilen birsey yoktur ! Zikir edilmesi gerekir .Allah insani yaratmis deger vermis kabemiz insandir..vs vs" senin aciklamak istediginde bunlardirki Laflari ve sözleri süsleyerek Püsleyerek Cami Mescit düsmanligi yapiyorsun ama Cemevlerinede Toz kondurmuyorsun ! Cemevimi Meydanevimi konularina ise hic girmiyorsun ! varsa yoksa Camimi Mescitmi Polemikleri cikariyorsun daha evel Namazmi Salatmi diye Poelmikler cikarmis sonunda Rezil olmustun ! her insan Mescit veya Cemevi yapabilir ama icindeki Ameller nedir neyi savunuyorlar onuda bilmek gerekir bunuda sen kavrayamamissin ..ayrica
Ayetleri inkar ettigimi nerden cikariyorsun ? oysaki Ayetleri keyfince yorumlayip zevkince carpitan sen degilmisin ?!

Bak surda ne yazmissin
Allahin uzerinizdeki nimetini hatirlayin bir insan hor bakip hakir bakmayin dunyada gordugunuz herseyden daha degerli olan insandir . cunku rabbin nimetini onlar uzerinde pirildadigini gorursunuz , muminde olsa kafirde olsa birdir rab gozetmeksizin verir bunu boyle kabul etmek zorundasiniz aci ama gercek !!
Ozaman Siz Muaviyeyede, Yezidede ve diger Ehli Beyt Düsmanlarinada deger veriyorsunuz demektir .madem Sizin görüsünüzde "insandir" diyerek ve (Amellerine bakmadan ) ayrim yapmiyorsunuz,yinede deger vermek zorundasiniz degilmi ? Allah insani Hür olarak Yaratmistir o,halde Habil.le Kabil birmidir ? Muaviye (la) ve Ali (as) birmidir ? iste sizin görüsünüzde budur,ki ! Cemevlerinde insanlara Secde eder olmussunuz ! karsinizda kim var, nedir necidir umurunuzda degil ! size göre (Amellerine görüslerine bakmadan ) Insandir gerisi önemli degil ! Obama gelse onada secde edersiniz herhlade ,ayrim yapmadigniza göre degilmi ! Onun icin üsteki yazdigin görüsü kabul etmek zorunda degiliz !! Biz Hak ve Batili, Dogru Yanlisi ayird edebiliyoruz ! Sizde ise " Hosgörü,72 Millete saygi cercevesi " adi altinda Hak Batil ayrimi yapma derdiniz yok !! zira her gelene Cemevlerinde Secde ediyorsunuz ve bunuda Alevilere maal ediyorsunuz !!
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi
AMA bu her insan icin gecerli degildir ! Her insan birmidir ? sizin ne aciklamak istedignizi satir aralarinda neyi amaclamak istediginizin farkindayiz. üsteki yazilarima cevap veremedigin gibi aradaki farkliliklari göremedigin gibi konuyuda ordan alip burdan keserek dikkat dagitmaya calistigin belli. kisa özetlersek senin amacin ve söylemek istedigin sudur " Her Dede,her Pir bir Ayettir ne söylerlerse dogrudur ( ister Siir ister Masal ister hurafe ...) Camiler Mescitlere gitmeye gerek yok, Cemevlerine gidilirse daha dogru olur . Namaz denilen birsey yoktur ! Zikir edilmesi gerekir .Allah insani yaratmis deger vermis kabemiz insandir..vs vs" senin aciklamak istediginde bunlardirki Laflari ve sözleri süsleyerek Püsleyerek Cami Mescit düsmanligi yapiyorsun ama Cemevlerinede Toz kondurmuyorsun ! Cemevimi Meydanevimi konularina ise hic girmiyorsun ! varsa yoksa Camimi Mescitmi Polemikleri cikariyorsun daha evel Namazmi Salatmi diye Poelmikler cikarmis sonunda Rezil olmustun ! her insan Mescit veya Cemevi yapabilir ama icindeki Ameller nedir neyi savunuyorlar onuda bilmek gerekir bunuda sen kavrayamamissin ..ayrica
Ayetleri inkar ettigimi nerden cikariyorsun ? oysaki Ayetleri keyfince yorumlayip zevkince carpitan sen degilmisin ?!

zira her gelene Cemevlerinde Secde ediyorsunuz ve bunuda Alevilere maal ediyorsunuz !!

Muhsın can

cok yazi yazmis ve icinde cok soru sormussun . Ha az yazsaydinda cok sorsaydin ama simdi gozume carpanlara cevap vereyim .

Ben zaten her insan birdir demedim , ama iyisi kotusu her insan onun urunudur . O acidan
Allahin tasarisi taktire deger. Kimse demiyorki yezite sev ama karsinda dusmanda olsa adil olmalisin Allahu tala yarattigi her canlinin hakki icin bunu yaratan emrediyor.

Ornek verecek olursam hz aliyi mulcen oglu basindan zehirli kilickla vurduktan sonra , onu yakaladiktan sonra hz Ali demedimi ona sakin iskence etmeyin , kendi ictigi sutu ona gonderir ve ona cok iyi bakilmasini ve eger sayet kendisi olurse onu iskence etmeden tek bir kilic darbesiyle oldurmesini buyurur ve ne yiyorsaniz ne iciyorsaniz onada aynisini verin der.

Yani Allaha bagli bir insanla , Inancsiz arasindaki adalaet esittir . Bu seni inancsizdan bir ust kadameye cikarmaz , Ha ama hesap gunu is farklidir ama bu dunyada esitsiniz .

Simdi camiyle derdim sudur , neden cami dediginiz yer hz muhammedin ilk yaptigi mescidi kuba gibi degildir ?

Bu ayeti inceliyelim !

Tevbe Suresi 108 - Böyle bir mescitte sakın namaza durma! Daha ilk gününde takva üzerine kurulan bir mescit, içinde namaz kılman için çok daha uygundur. Temizlenmek arzusu taşıyan erler vardır o mescitte. Allah, temizlenenleri sever.

Her gelene cem evinde secde ediyorsunuz lafina gelince !

Sevgili muhsin ! Insan insana saygi duymak zorunda , secde Allahadir !

Sizde namaz kilinca birilerine dogru donuksunuzdur . Ha onlarin ontaraflarina ha arka taraflarina yani bir birinize siralar halinde topluca secde var o zaman yani biraz dusunerek konusalim sevgili muhsin can ! Biz secde ederken onlarin on tarafi donuk olunca onlara oluyorda birileri arkaya donuk olunca onlara olmuyormu sayilmiyormu ?

Yusuf Suresi 100 - Ana-babasını tahtın üstüne çıkardı. Hepsi, Yûsuf'un önünde secdeye eğildiler.

Goruldugu gibi hepsi yusufun onunde secde ettiler diyor Arka arkaya secde ettiler demiyor . Demekki bizim secdemiz dogru siz bence birazdaha bunun uzerinde dusunun sevgili muhsin can .

“Serbest Kürsü” sayfasına dön