Kimse Allahin Nurunu Sondurmeye Kalkmasin !

PIRCAFERI

Kimse Allahin Nurunu Sondurmeye Kalkmasin !

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Selam ve salat Ali ve soyuna olsun . Allah meleklere ben ruhumdan Insana ufledigimde siz onun onunde saygiya durun dedigi , peygamberlerden , meleklerden ve inananlardan soz aldigini dahada pekistirmek adina inananlara destek vede huzur kanit olsun diye dir bu.

Bismillahirahmanirahim

HADISTEN : Resulullah şöyle buyurdu: Ey Ali, sen müminlerin Veli'sisin

KURANDAN : Ali İmran Suresi 68 - Allah, müminlerin veli’sidir.

HADISTEN : Resulullah şöyle buyurdu : Ey Ali, sen dünyada ve ahirette Velimsin"

KURANDAN : A'raf Suresi 196 - Benim veli'm, o Kitap'ı indiren Allah'tır. O, hayır ve barış seven kulları koruyup gözetir."

HADISTEN : Resulullah şöyle buyurdu: Ben de Ali'denim, kendisi tüm müminlerin Veli'sidir

KURANDAN : Ali İmran Suresi 122 - Sizden iki takım, korku ile bozulmak üzere idi.Halbuki Allah onların veli’siydi.

KURANDAN : Şura Suresi 9 - Yoksa O'ndan başka veliler mi edindiler?

KURANDAN : Şura Suresi 46 - Onların Allah'tan başka kendilerine yardım edecek velileri yoktur.

HADISTEN :Resulullah şöyle buyurdu: “Deniz mürekkep olsa, ağaçlar kalem olsa, insanlar katip olsa, cinler de hesap etseler Ali'nin faziletlerini sayamazlardı.

KURANDAN
: Lokman Suresi 27 - Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa, deniz de arkasında yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa, Allah'ın kelimeleri tükenmez.

HADISTEN : Resulullah şöyle buyurdu: Ben kimin mevlası isem Ali de onun mevlasıdır.”

KURANDAN
: Ali İmran Suresi 150 - Sizin mevla’nız Allah’tır.Ve O, yardımcıların en hayırlısıdır.

HADISTEN
: Resulullah (saa) şöyle buyurdu: “Ali insanların en hayırlısıdır. Bunu kabul etmeyen kafir olur.

HADISTEN
: İmam Ali’den naklen, Resulullah (saa) şöyle buyurdu: “Ey Ali, sen insanların en hayırlısısın, bunda kim şüpheye düşerse kafir olur.

HADISTEN
: Aişe’ye İmam Ali'yi sordular. Dedi ki: O, insanların en hayırlısıdır. Bundan ancak kafir olan şüphe eder.

HADISTEN : Resulullah şöyle buyurdu: “Ali hakladır, hak da Ali’yledir. İkisi birbirinden ayrılmazlar.”

KURANDAN
: 35. Şunu da söyle: "Ortak tuttuklarınızdan kim var hakka götüren?" De ki: "Allah götürür hakka. Hakka götürebilen mi izlenmeye daha layıktır yoksa kılavuzlanmadıkça yolu bulamayan mı? Peki, ne oluyor size? Nasıl hüküm veriyorsunuz siz?"

HADISTEN: Hz. Ali şöyle buyurdu : Nitekim ben, onun peygamberinin yeryüzündeki vasisi ve kulları üzerine olan hüccetiyim.

KURANDAN : Bakara Suresi 115 - Doğu da batı da yalnız Allah'ındır. O halde nereye dönerseniz orada Allah'ın yüzü vardır. Allah Vâsi'dir

KURANDAN : Nur Suresi 32 : Allah Vâsi'dir, Alîm'dir.

KURANDAN: Bakara Suresi 261 - Allah Vâsi'dir, yaratışını ve yarattıklarını genişletir; Alîm'dir, her şeyi en iyi biçimde bilir.

KURANDAN: Bakara Suresi 268 Şeytan sizi fakirlikle korkutur, size görünür görünmez çirkinliklere sürükler, Allah ise size kendisinden bir bağışlanma ve lütüf vaat eder. Allah, Vâsi'dir, Alîm'dir.

Allaha karsi kimse direnmesin yok ondan baska Ilah , Allahtan gelen Allahi ogreten !

“Serbest Kürsü” sayfasına dön