Üzeri Örtülen Kitap !

PIRCAFERI

Üzeri Örtülen Kitap !

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Fussilet Suresi 52 De ki: "Söyleyin bakalım, o Kur'an Allah katından ise, siz de onun üstünü örttünüzse, o dönüşü olmayan kopukluğa düşenden daha sapık kim vardır?"

4 - Şu bir gerçek ki, Allah'ın ayetlerini örtüp inkâr edenler için şiddetli bir azap vardır.

300 kisinin adi silindigi rivayet edilir hz ali ve 11 imaminda

On Çeşit Gizleme calismalari

1- Resûlullah'ın (s.a.a) sünnetinin kuranda bir bölümünü silip onun yerine anlaşıl­maz bir söz yerleştirme.

2- Kuranda Ehlibeytin isimleri rivayetin tamamını silme.

3- Resûlullah'ın kuran tevilini yok etme.

4- Silindiğine işaret etmeden sahabenin sözlerinden bir bölümünü silme.

5- Silindiğine işaret etmeden Resûlullah'ın sünnetinden rivayetin hepsini silme.

6- Resûlullah'ın (s.a.a) hadisinin yazılmasını engelleme.

7- Resûlullah'ın (s.a.a) sünnetinin rivayetleriyle râvilerini ve hâkim gücü eleştiren kitapları aşağılama.

8- Kitaplarla kütüphaneleri yakma.

9- Sahabenin siretinin rivayetinin bir bölümünü silip onu tahrif etme.

10-Nebi'nin doğru sünneti ve ashabın sahih sireti yerine yalan rivayetler uydurma.
alone_man

Re: Üzeri Örtülen Kitap !

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:

Fussilet Suresi 52 De ki: "Söyleyin bakalım, o Kur'an Allah katından ise, siz de onun üstünü örttünüzse, o dönüşü olmayan kopukluğa düşenden daha sapık kim vardır?"

.[/size][/b]

emevi pisliklerini bahane edip başka çarpıtmalara girme
Kİtapta herşey var hemde apaçık 12 imamlarda tek tek izah etmiştir işkembene uymazsan öğrenirsin yoksa mahşerdede bektaşi olarak haşredilirsin )))
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Peki Kurani kafana göre yorumlayip sonrada carpitma hakkini sana kim veriyor Pir efendi ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Peki Kurani kafana göre yorumlayip sonrada carpitma hakkini sana kim veriyor Pir efendi ...

Hayir siz alimle cahili ayiramiyorsunuz !!!

Benim bilgimi kavrayamiyorsunuz !!!!

Eskiden gelen kaliplasmis bir dusunce yapisiyla herseyi ele aliyorsunuz ondan .

Benim anlatmak istedigimi de anlamiyorsunuz ! Halbuki ben Allah dostuyum , hakiki dini ortaya cikartiyorum kurani anlamaniza yardim ediyorum .

Soru sormaniz sizin icin daha iyi olur , catmak hakaret etmekle bir yere varamayiz .
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Peki Kurani kafana göre yorumlayip sonrada carpitma hakkini sana kim veriyor Pir efendi ...

Hayir siz alimle cahili ayiramiyorsunuz !!!

Benim bilgimi kavrayamiyorsunuz !!!!

Eskiden gelen kaliplasmis bir dusunce yapisiyla herseyi ele aliyorsunuz ondan .

Benim anlatmak istedigimi de anlamiyorsunuz ! Halbuki ben Allah dostuyum , hakiki dini ortaya cikartiyorum kurani anlamaniza yardim ediyorum .

Soru sormaniz sizin icin daha iyi olur , catmak hakaret etmekle bir yere varamayiz .
Pir Efendi

merak etme Alimle Cahili ayirt edemiyecek kadar Aptal degiliz ! Senin anlattiklarin sacmaliklardan baska bisey degildir ,carpitmadir dikkat dagitmaktir keyfe zevke göre yorumlamaktir ! Allah dostu olan biri Allahin Ayetlerini keyfine zevkine göre yorumlayip carpitmaya, isine geldigi ayetleri kullanip digerlerini hice saymaya hakki yoktur .Sen Alimisin ? Tahsilin nedir ? kimlerden ders aldin ? nerde ilim gördün ? sen kendini ne olarak görüyorsun ? Burda sana kimse hakaret etmiyor,sadece sacmaliklarina carpitmalarina karsi gerektigi gibi cevap veriliyor . bunlari hakaret olarak algilarsan sorunun var demektir !
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:
PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Pir Efendi

merak etme Alimle Cahili ayirt edemiyecek kadar Aptal degiliz ! Senin anlattiklarin sacmaliklardan baska bisey degildir ,carpitmadir dikkat dagitmaktir keyfe zevke göre yorumlamaktir ! Allah dostu olan biri Allahin Ayetlerini keyfine zevkine göre yorumlayip carpitmaya, isine geldigi ayetleri kullanip digerlerini hice saymaya hakki yoktur .Sen Alimisin ? Tahsilin nedir ? kimlerden ders aldin ? nerde ilim gördün ? sen kendini ne olarak görüyorsun ? Burda sana kimse hakaret etmiyor,sadece sacmaliklarina carpitmalarina karsi gerektigi gibi cevap veriliyor . bunlari hakaret olarak algilarsan sorunun var demektir !

Sevgili Muhsin

O Ehlibeyt kuranindan alinmistir. Sen o ayeti okuyunca ne anlatiyor sana sen yorumlada bir bakayim bu ayetin yorumunu ?

Geri kalanlar sia kaynakli kitaplaran alinmistir. Madem sia alimlerinin soylediklerini kabul etmiyorsunuz kitaplarini neden halk okusunlar diye koyuyorsunuz ? anlamis degilim.

Biri bana anlattsin madem bunlar bozuk bilgilerse kitaplari neden konmakta kendi halkiniza okutmaktasiniz ?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İmamlarımız Kuran'ın eksik olduğunu ya da değiştiğini ona itibar edilmemesi gerektiğini mi söylemiş? Uzatmayın. .Biz Kuran'a inanıyoruz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Kuran değiştirilemez.O iki ağır emanetten birisidir.
ali muhsin

Kurani her kisi kafasina keyfine göre yorumlayamaz bunu yapan zaten Ahmaktir !!
------
PIRCAFERI

Sevgili canlar bu olayin sizi asacagini inandigimdan , veya kabullenmesi idrak etmesi biraz zor oldugundan sizi inandirma pesine gitmeyecegim ama illada konusmak isterseniz daha falza neler oluyor bitiyor anlatirim aksi taktirde istemediginiz zorlandiginiz seyleri size yukleyecek degilim .

Ama kuranin dogrusunu Imamin 12 ci imamin yaninda oldugunu duymussunuzdur ???????

“Serbest Kürsü” sayfasına dön