Aleviforum sitesi

redyellow

Re: Aleviforum sitesi

Mesaj gönderen redyellow »

Arkadaşlarımızın, bahsettikleri forumlardan adaptasyona da alınsalar, başka şekilde atılsalar da ayrılmayıp tekrar üye olmaları ve orda yanlış bilinenlerin doğrularını aktarmaları daha doğru olur diye düşünüyorum.

aleviforum var, alevileriz.biz var aleviweb.com var vs.vs.

buralarda öyle bir hava veriliyor ki alevilikte namaz yok, niyaz yok, zekat yok, içki helal, yani islam ne derse tam tersi söyleniyor.

Bunun yanlış olduğunu ben bir sunni olarak söyleyince hemen tepki gösteriliyor, bize aleviliği öğretme vs. diyorlar.

Alevi arkadaşlarımız bu tür yerlere sürekli abone olmalılar ve doğruları aktarmalılar.

Bazı forumlar ateistlerin ellerinde (hepsi demiyorum bazıları) bu ateistler alevi kisvesi altında insanları özellike de alevi gençleri yanlış yola saptırmak için ellerinden gelin yapıyorlar.

Biraz bu konuda duyarlılık istiyorum.

Muhabbetlerimle.
sebil

Mesaj gönderen sebil »

Tercihini inançsızlıktan yana kullananların varlığı gerçektir ve doğaldır,ama aleviyim diyenin böyle bir hakkı yoktur.Alevilik ta en baştan Allaha,kitaba ,Resule ve 12 imamlara inanmak üzerine kuruludur,kişi inançsız olabilir ama bu durumda Alevilikten çıkmış olur,aleviyim derse bu ikiyüzlülüktür.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

sebil can,
Hoşgeldiniz öncelikle. Düşüncelerinizde haklısınız. Kişi Aleviyim diyorsa gereklerini kabul etmek zorundadır. En azından hangi itikatlar neticesinde Alevi olunduğunu bilmesi gerekir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Sizi Hoş Görüyor Aleviliği Sizden Ögrenmek Üzere Size Talebiniz Dahilinde
Kendim Davet Ediyorum..

Akayizm'den alıntı yapılmıştır.
Size Aleviliğin tanımını yapayım.

Alevilik; Kaynağını Kur’an’dan alan, Hz. Muhammed’in (s.a.a.v.) hadisleri ve Ehlibeyt imamlarının (a.s.) öğretileriyle şekillenen İslam’ın özüdür, sırat-ı müstakimdir. Yani doğru ve hak olan yoldur.

Alevilik, Hz. Ali’nin (a.s.) taraftarı (Şiası) olmak demektir. Onun taraftarı olmak demek Hz. Muhammed’in (s.a.a.v.) taraftarı olmak demektir; yani Allah’ın taraftarı olmak demektir. Hz. Muhammed (s.a.a.v.) hadis-i şerifte “Her kim Ali’yi severse, beni sevmiş olur; beni seven de Allah’ı sevmiş olur. Ali’ye kim düşmanlık ederse bana düşmanlık etmiş olur.” diye buyurmaktadır.

Peki siz bu tanıma uyuyor musunuz?
En son Mekzun tarafından 09 Ağu 2010, 16:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

mekzun can

Alinti yaparken bir zahmet Alintida kimin yazdiginida yukarda yazabilirmisin.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Mekzun yazdı:
Kendim Davet Ediyorum..

Akayizm'den alıntı yapılmıştır.
Size Aleviliğin tanımını yapayım.

Alevilik; Kaynağını Kur’an’dan alan, Hz. Muhammed’in (s.a.a.v.) hadisleri ve Ehlibeyt imamlarının (a.s.) öğretileriyle şekillenen İslam’ın özüdür, sırat-ı müstakimdir. Yani doğru ve hak olan yoldur.

Alevilik, Hz. Ali’nin (a.s.) taraftarı (Şiası) olmak demektir. Onun taraftarı olmak demek Hz. Muhammed’in (s.a.a.v.) taraftarı olmak demektir; yani Allah’ın taraftarı olmak demektir. Hz. Muhammed (s.a.a.v.) hadis-i şerifte “Her kim Ali’yi severse, beni sevmiş olur; beni seven de Allah’ı sevmiş olur. Ali’ye kim düşmanlık ederse bana düşmanlık etmiş olur.” diye buyurmaktadır.

Peki siz bu tanıma uyuyor musunuz?
Yüreğine sağlık.
. . .
Herat

Mesaj gönderen Herat »

Akayizm yazdı:Bahsettiğiniz Sittede "Forumda" Alt Yöneticiyim
Yaratana Herkesin Inanmasını Bekleyemezsiniz Herhalde ?
Günümüzde Ateist Alevide Var Dinine Çok Bağli Olanda
Bunların Neden Normal Görmüyorsunuz'ki ?
"Çiğdem" Aleviligin Noldugunu Bilmiyorlar Demiş
Ben Sonradan Alevi Oldum Çiğdem Hanım Gelin Sizinle Tartışalım Aleviliği!
AleviForum.Com'un Yaklaşık 13.000 Uyesi Var Bu Uyelerin Hepsi Çok Farkli Kesimlerden 13.000 Kişi Bilmiyorda Sadece Sizmi Biliyorsunuz?
Alevi Sitteler Içindede En Seçkin Forum Aleviforum.Com'dur Bu Açık ve Nettir. Bu Gibi Olaylara Çokca Rastlıyoruz Google'da Normal Karşılıyoruz
Çünkü Her An Büyüyoruz ve Eleştiriye Açık Bir Forumuz
Kendim Davet Ediyorum..
Aleviforum.com'da Herkes Sunni Inançlı Diyen Arkadaşlar Var
Sizden Farkımız Bu Işte Biz 72 Millette Bir Bakarız !!!
Aramızda Sunnide Var Alevide Hristiyanda Şii'de Caferide
Kendi Alevilik Ideolojinizi ve Kültürünüzü Bizlere Anlatamayip Adaptosyana Alınmışssaniz Bu Sizin Anlatım Eksikliğinizden Kaynaklanıyo Demektir Çocukca Dediğiniz "Tag" Üyelerin Itibarlarının Bir Göstergesidir
Bu Başlığı Zaman Bulduğumda Tekrar Takip Edicem Bizi Eleştirdiğiniz Için Teşekkürler Canlar "Eleştiri Kaliteyi Artırır"

Kolay Gelsin

Aleviforum sitesi, sünni/Şii ve biribirinden farklı Alevi franksiyonlarınıda içinde barından oldukça çok üyesi olan erçek bir tartışma flatformudur.

herkes düşüncesini, inancını hakaret etmeden saldırmadan ortaya koyar.. Oysa

bu site ise oldukça sığ, ve kendi ibi inanmayanlara hakaret, başkalarının inançlarına ve degerlerine saldırı diz boyu..

İki siteyi deerlendirdiğimde, Onların Allah2a ve Ehli beyte daha yakın sizin ise sünnilere daha yakın olduğunuzu görüyorum..

gerçekten söyleyin sünni camisine idip namazı beraber kılıyorsunuz.. ramazanı 30 ün beraber tutuyorsunuz. kadınlarınızın basına türbanı bereber takıyorsunuz.. farkınız nedir ben bulamadım..

E zaten onlarda Hz. Ali ve Ehli beyti sevdiğini söylüyor buna karsıda çıkmıyorlar ki..

:)))
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Çok gülünçsün.
Ehl-i Beyt as'ın yolunu çarpıtanların sitesi olan aleviforum'u Ehl-i Beyt'e daha yakın biliyorsun demek.
Sizin gibi Bektaşilerde Ehl-i Beyt sadece dilde var. Kendinizi gizlemek için ve insanları saptırmak için kullanıyorsunuz tıpkı muaviyenin bu amaçla kuranı kullanması gibi siz de Ehl-i Beyt as'in adını kullanıyorsunuz.
Allah ıslah etsin.
. . .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Herat yazdı: Kolay Gelsin[/b]

Aleviforum sitesi, sünni/Şii ve biribirinden farklı Alevi franksiyonlarınıda içinde barından oldukça çok üyesi olan erçek bir tartışma flatformudur.

herkes düşüncesini, inancını hakaret etmeden saldırmadan ortaya koyar.. Oysa

bu site ise oldukça sığ, ve kendi ibi inanmayanlara hakaret, başkalarının inançlarına ve degerlerine saldırı diz boyu..

İki siteyi deerlendirdiğimde, Onların Allah2a ve Ehli beyte daha yakın sizin ise sünnilere daha yakın olduğunuzu görüyorum..

gerçekten söyleyin sünni camisine idip namazı beraber kılıyorsunuz.. ramazanı 30 ün beraber tutuyorsunuz. kadınlarınızın basına türbanı bereber takıyorsunuz.. farkınız nedir ben bulamadım..

E zaten onlarda Hz. Ali ve Ehli beyti sevdiğini söylüyor buna karsıda çıkmıyorlar ki..

:)))[/quote]

sizin sitenizin kalabalık olduğu doğru gerçi doğru olmanın ölçüsü sayılar değil ama bunu size anlatmak zor o yüzden kalabalık olmanızla övünebilirsiniz)))
ama özgürlükçülükten bahsetmeyin en ufak eleştiride dağılıyorsunuz 72 milleti bir biliyorsunuz ama 12 imam bilgilerini yazınca bozuluyorsunuz hatta biralevi abiyi hem davet edip hemde adaptasyon çocukluğuyla susturmaya çalışmışsınız oda orayı terk etmiş böyle birçok örnek buraya aktarıldı sonra çıkıp inaçlara özgürlükten bahsediyorsunuz bari dürüst olun bak burada sizin bite en çok okunan diye yazıyor ama sizin sitede alevisesinin adına bile tahammül yok işte sana özgürlükçülük için küçük bir kanıt))))

ha birde 12 imamların yolu nedir alevilik nedir bu konularda buradaki siteyle sizin siteyi kıyaslamaya bile değmez
ha birde orayı birtek kişi yönetiyor burayı ise tamamen genç arkadaşlar yönetiyor büyüklerimiz danışmanlık yapıyor buda ciddi bir fark
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ne özgürlüğü ne innaçlara saygısı yahu
biraz bektaşilere dokundurduk diye beni hemen susturdular
öyle yüzbin kişi olacağına dürüst on kişi olsun daha iyi
12 imamlardan bahsedince hemen şii deyip susturuyorlar
sanki sitelerini arka planda çağdaş bir muaviye yönetiyor
72 millete saygı sadece dillerinde tekerleme olmuş

“Serbest Kürsü” sayfasına dön