Aleviforum sitesi

Çiğdem

Aleviforum sitesi

Mesaj gönderen Çiğdem »

Günaydın

Geçen gün googleda bir konu araştırırken bizim sitemizle ilgili bir yazıya rastladım. Yazı yine bir forum sitesine aitti. Bu sitede alevi sitesi idi. Bizim site için Bir alevi olarak girdim ve şok oldum tüylerim diken diken oldu filan yazmışlar. Merak ettim formu inceledim cami ve namaz muhabetleri içki muhabetlerini okusanız ağlanacak hallerine gülersiniz. Malesef ki bu formun üye sayısı baya fazla o vakit anladım ki gerçekten inana alevi sayısı baya az. Üye olup bir iki soru sordum. Daha aleviliğin ne olduğunu bilmiyorlar. O kadar çelişki yaşıyorlar ki anlatamam Allah onlara hidayet etin.
biralevi

Aleviforum

Mesaj gönderen biralevi »

Bahsettiğiniz site yetkililerinden hemşehrim olan bir meslektaşımın daveti üzerine geçen sene o sitenin forumuna üye oldum.
Onlara yardım amacıyla birkaç ay çeşitli konularda yazdım.
Bir müddet sonra susturmaya çalıştılar(adaptasyon dedikleri çocukca bir girişimle)
Bunun üzerine üyeliğimin sonlandırılmasını bahsettiğim arkadaştan istedim ve üyelikten ayrıldım.
Sonradan 4 sebepten dolayı atıldığımı ilan etmişler.
Gözlemim bu insanların çoğunun çok genç ve bilgisiz oluşudur,ancak olayı yönetenlerin amacı 12 imamların yolunu araştırmak yada öğrenmek olmadığı için mevcut forum sitesinde Hz.Alinin görüşlerinin mukayeseli olarak ortaya konulması zordur.
O siteyi yönetenlerin "HÜRR" olmalarını bekleyeceğiz.......
Zaten aleviliğin gizli kodu SABIR değilmidir?
Çiğdem

Mesaj gönderen Çiğdem »

Merak etmeyin benide adaptasyon yapmışlar :)
Dubaiden_Cem

Mesaj gönderen Dubaiden_Cem »

Haklısın.. bende ALEVİFORUM sitesine üye idim o siteyi yönetenler sünni istedikleri gibi hareket ediyorlar ALEVİleri sömürüyorlar!
can

Mesaj gönderen can »

İNSANLAR NE ZAMAN DÜŞÜNMEYE İRDELEMEYE ARAŞTIRMAYA ÇALIŞIRSA O ZAMAN OLACAK. BENCE BİZE DÜŞEN GÖREV BİZE KIZANLARA BİZDE KIZARAK CEVAP VERMEK DEĞİL KÖTÜLÜĞE İYİLİKLE CEVAP VERMEK OLMALI.KİM BİLİR BELKİ İLERDE FAYDASI OLUR BU DAVRANIŞIN.
BU DUYGU SÖMÜRÜCÜLERİNİN YANDIK YAKILDIK DİYE PARA TOPLAYANLARIN HEM CEM İBADETTİR DEYİP HEMDE SATADYUMLARDA PARALI GİRİŞ YAPANALRDAN HALKIMIZ ANCAK DÜŞÜNEREK GÜÇ SAHİPLERİNİ SORGULAYARAK YOLUNU BULACAK.BU YOLUN SAHİPLERİ DERNEK BAŞKANLARI DEĞİLDİR PARA BABALARIDA DEĞİLDİR. BİZE İMAMALRIMIZ YETER.SESİMİZ AZ DA OLSA YOLUMUZUN DOĞRULUĞU KUŞKU GÖTÜMRZLİĞİ BİZE YETİYOR..
AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

bende bu sitede adaptasyona uğradım
Yani yazılarım yayınlanmıyor
Daha sonra başka bir si,teye üye oldum şimdi arasıra orada yazıyorum
Beni o siteye davet eden arkadaşımda burada adaptasyona uğradı.
İlginç bir olay yani beni davet etmesi inancımız üzerinde fikir alışverişi yapmak içindi.
Ama zamanla sitedeki yöneticilerle benim alevi arkadaşın fikirleri uyuşmadı.
yani site yöneticilerinin işine gelmedi

Bu durum üzerine arkadaş sitem etti. Ve zamanında benim yazmış olduklarıma hak verdi.

Bu durum üzerine bende yöneticilerinden birisiyle görüştüm

Bu yöneticinin düşüncesi ise durumu net olarak açıklıyor.
OLdukça tasilli ve bilinçli birisi. Şöyle dedi.
Ben bu arkadaşın inançlı birisi olduğunu biliyorum. Ve yazdıkları hakaret içermesede bazı yöneticileri rahatsız etmiş. Bende tepkiçekmemek için ses çıkarmadım.

zamanla durum düzelir dedi.
Anadolu aleviliği düşüncesi halen hakim olsada caferi şii alevi inancının değerlerine saygılı birisi
Ve zıtlıkları değil benzerlikleri daha çok dile getrimek amacında olan birisi.

Ve anlatmak istediğim çoğu insan eğer hala sessiz kalıyorsa bu sadece içinde yaşadığı toplumdan tepki çekmemek için.
Bunu bir takkiye olarak görebilrisiniz.
Ama nereye kadar.
Can mal namus tehdidimi var.

Yinede insanların zamana ihtiyacı var sanırım.
Aslında çok garip.
Ehli Beyti kendisine rehber edinen bir topluma işte EhliBeyt bunu yaptı bunu söyledi diyemeyecekin.
Yani tepkiden çekinmek.
buda bizim çelişkimiz.
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
biralevi

Analiz yoksa fikir sığdır.

Mesaj gönderen biralevi »

ANALİZ YOKSA FİKİR SIĞDIR.

Dİkkat edin Hz.Ali'yi yada Ehli BEyti sevme noktasında yada övgü noktasında hangi siteye yazarsanız yazın kimse itiraz etmez,etmiyor.Hatta Ehli Beyti kimlik olarak tanımayanlar bile açıkça karşı tavcır koymuyorlar.

Sünni sitelere Ehli Beyt övgüsü yazıyoruz itiraz etmiyorlar dahası bizde seviyoruz diye tamamlıyorlar ,yine kendilerine Alevi diyenlerin sitelerine forumlarına aynı cümleleri yazıyoruz,bize katıldıklarını söylüyorlar,hiçbr itiraz etmiyorlar.
İTİRAZLAR NE ZAMAN GELİYOR,
İşte konunun kilit yada düğüm noktası burasıdır.Kİmin samim olup kimin olmadığını bu noktada belirleyebiliyoruz.
Hz.Aliyle savaşanları yada onun hakkıyla ilgili sorunları olanları yazdığımızda karşı cepheden taaruz başlıyor,mesela muaviyeye batıldı çünkü Hz.Ali ile savaştı dediğimizde ,karşı saldırılar hemen başlıyor yani diyorlarki ALİYİ SEVİYORSANIZ SEVİN AMA BİZİM SEVDİKLERİMİZE DOKUNMAYIN,
Yine aynı olguyu tavrı aleviyim diyenlerin sitelerine cemin,semahın,sazın kültürel olgular olduğunu hacı bektaşın sünni olduğunu,bektaşiliğin kültürel senteze dönüştüğünü ve dolayısıyla bunların Hz.Alinin çizgisiyle tanımlanamayacağını,bu unsurların Hz.Aliyle ilgisi olmadığını yazmaya başladığımızda da görüyoruz.Yani bunlarda Aliye itirazımız yok ama bizim batılda olsa inançlarımıza dokunmayın demek istiyorlar.

Yani insanlar kendi doğru zannettiklerinin dışında getirilen ve kendi doğru zannettiklerini mahküm etmeyen doğrulara direk karşı çıkmıyorlar.
Ne zaman sunduğumuz doğrunun ,onların doğrusunu mahküm ettiğini göstermeye kalkarsak o zaman ak koyun karakoyun ortaya çıkıyor,
Hani derler ya bas sofunun kuyruğuna görki yezid nerden çıkar,aynı böyle...
Herkes hatırlar Peygamberimiz Tek bir İlaha tapalım emrini getirdiğinde müşrikler ona karşı teklif sunmuşlardı ve sen ne yaparsan neye taparsan tap ama bizim taptıklarımıza dokunma demişlerdi.

Günümüzde Aliyi sevme ifadesi anlamını yitirmiştir,
muaviyeye karşı olduğunu ifade etmediği sürece Aliyi seviyorum diyenlere inanmayın.
Yine Aliyi seviyorum diyenler cem,semah,saz,dede,hacı bektaş yada bektaşilik gibi unsurlardan uzak olduğunu söylemelidir.
Aliyi seven muaviyeye karşı olmalıdır,
Aliyi seven ceme,semaha,saza,dedeye ,bektaşa bakışınıda bu çerçevede ifade etmelidir.
Bunlar yapılmadan Ali sevgisi ifade ediliyorsa ya cahili bir durum vardır yada samimiyetsiz bir kişiyle karşı karşıyayız demektir.
Akayizm

Mesaj gönderen Akayizm »

Bahsettiğiniz Sittede "Forumda" Alt Yöneticiyim
Yaratana Herkesin Inanmasını Bekleyemezsiniz Herhalde ?
Günümüzde Ateist Alevide Var Dinine Çok Bağli Olanda
Bunların Neden Normal Görmüyorsunuz'ki ?
"Çiğdem" Aleviligin Noldugunu Bilmiyorlar Demiş
Ben Sonradan Alevi Oldum Çiğdem Hanım Gelin Sizinle Tartışalım Aleviliği!
AleviForum.Com'un Yaklaşık 13.000 Uyesi Var Bu Uyelerin Hepsi Çok Farkli Kesimlerden 13.000 Kişi Bilmiyorda Sadece Sizmi Biliyorsunuz?
Alevi Sitteler Içindede En Seçkin Forum Aleviforum.Com'dur Bu Açık ve Nettir. Bu Gibi Olaylara Çokca Rastlıyoruz Google'da Normal Karşılıyoruz
Çünkü Her An Büyüyoruz ve Eleştiriye Açık Bir Forumuz
Sizi Hoş Görüyor Aleviliği Sizden Ögrenmek Üzere Size Talebiniz Dahilinde
Kendim Davet Ediyorum..
Aleviforum.com'da Herkes Sunni Inançlı Diyen Arkadaşlar Var
Sizden Farkımız Bu Işte Biz 72 Millette Bir Bakarız !!!
Aramızda Sunnide Var Alevide Hristiyanda Şii'de Caferide
Kendi Alevilik Ideolojinizi ve Kültürünüzü Bizlere Anlatamayip Adaptosyana Alınmışssaniz Bu Sizin Anlatım Eksikliğinizden Kaynaklanıyo Demektir Çocukca Dediğiniz "Tag" Üyelerin Itibarlarının Bir Göstergesidir
Bu Başlığı Zaman Bulduğumda Tekrar Takip Edicem Bizi Eleştirdiğiniz Için Teşekkürler Canlar "Eleştiri Kaliteyi Artırır"

Kolay Gelsin
En son Akayizm tarafından 24 Nis 2007, 16:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
munzur_62

Mesaj gönderen munzur_62 »

Gördüğüm kadarı ile aleviforum pek iyi karşılanmıyor tarafınızdan bu yazdıklarınızı okudum ve siteye üye oldum ve siteniz hakkında yorum yapmak istedim biraz inceledim sitenizi ağılıklı olarak dini yazılar şeriat yuvasına benziyor siteniz bir de kalkmış aleviforuma laf atıyorsunuz moderatöreler sunni diyorsunuz boş keseden sallıyorsunuz yazıklar olsun
Ayrıca hemen üyeliğimin iptalini istiyorum
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Bahsettiğiniz Sittede "Forumda" Alt Yöneticiyim
Yaratana Herkesin Inanmasını Bekleyemezsiniz Herhalde ?
Günümüzde Ateist Alevide Var Dinine Çok Bağli Olanda
Tercihini inançsızlıktan yana kullananların varlığı gerçektir ve doğaldır,ama aleviyim diyenin böyle bir hakkı yoktur.Alevilik ta en baştan Allaha,kitaba ,Resule ve 12 imamlara inanmak üzerine kuruludur,kişi inançsız olabilir ama bu durumda Alevilikten çıkmış olur,aleviyim derse bu ikiyüzlülüktür.
AleviForum.Com'un Yaklaşık 13.000 Uyesi Var Bu Uyelerin Hepsi Çok Farkli Kesimlerden 13.000 Kişi Bilmiyorda Sadece Sizmi Biliyorsunuz?
Alevi Sitteler Içindede En Seçkin Forum Aleviforum.Com'dur Bu Açık ve Nettir. Bu Gibi Olaylara Çokca Rastlıyoruz Google'da Normal Karşılıyoruz
Çünkü Her An Büyüyoruz ve Eleştiriye Açık Bir Forumuz
Sizi Hoş Görüyor Aleviliği Sizden Ögrenmek Üzere Size Talebiniz Dahilinde
Kendim Davet Ediyorum.
biralevi abimizide davet etmişlerdi ama sonunu gördük,bu yüzden davetinizi samimi bulsak bile bunun sizi aşacağını düşünürüz.
Biz çizgileri yada yolları sayıların çokluğuna göre değil 12 imamlara yakın yada uzaklığına göre değerlendiriyoruz,bu nedenle sitenizin sayısal çokluğunun bizler için hiçbir anlamı yoktur.
Ayrıca çokluğunuz yada seçkinliğiniz bir yana eleştiriye açık olduğunuzu söylemeniz yalandır.

Aleviforum.com'da Herkes Sunni Inançlı Diyen Arkadaşlar Var
Forumlarda tabiki Sünnilerde Alevilerde başka inanç sahipleride olabilir,kimsenin bu tür tercihleri suçlama konusu yapması gereksizdir,önemli olan çizgidir.Sizin sitenizin çizgisi 12 imam yoluna uzaktır,onun dışındaki çizgilerde bizi ilgilendirmiyor.
Sizden Farkımız Bu Işte Biz 72 Millette Bir Bakarız !!!
Haklısınız bu farklılıktır,zira biz herkese bir bakamıyoruz,Ehli BEyt dostu olanlarla olmayanları ayırıyoruz ve bilesiniz ki Allahta ayırıyor…..
Kendi Alevilik Ideolojinizi ve Kültürünüzü Bizlere Anlatamayip Adaptosyana Alınmışssaniz Bu Sizin Anlatım Eksikliğinizden Kaynaklanıyo Demektir
Hayır yanılıyorsun,sorun anlatamamaktan değil sizin üst yöneticilerinizin fikri sabitinizden;doğmalarınızdan,eleştiriye tahammülsüzlüğünden kaynaklanıyor,kendinizi kandırmayın.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön