Ehli Beyt'i sevenleri korumanın sevabı...

Alevikte 4 büyük hadis kitabı ve diğer hadis kaynaklarının paylaşıldığı forum.
yozgatli yigit

Ehli Beyt'i sevenleri korumanın sevabı...

Mesaj gönderen yozgatli yigit »

Ehli Beyt’i sevenleri korumanın sevabı...

İmamımız Caferi Sâdık aleyhisselam buyurdu ki:

“Her kim biz Ehli Beyt’i sevenleri ve inancı zayıf olan şiilerimizi düşmanımız karşısında korur ve düşmanımızın inancının batıllığını ortaya çıkarır ve bizi sevenlerin inancını onların karşısında savunur ve hedefi Âl-i Muhammed’in velayetini yaymak olursa, Allah düşmanlarının karşısında delil getirdiği her harfin karşılığında dünyadaki halkın sayısından daha fazla meleği ona cennette saraylar yapmakla görevlendirir. Her bir meleğin kudreti ise gökleri ve yeri taşıyacak derecededir. O alime verilecek nimetlerin ve sarayların değerini alemlerin rabbi olan Allah’tan başkası bilemez.”(1)

(1) ... Avâlim ul Ulûm c3 sf 292,84.hadisi şerif.
En son yozgatli yigit tarafından 29 Haz 2009, 23:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Ebu Hasaneyn

Re: Ehli Beyt'i sevenleri korumanın sevabı...

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

yozgatli yigit kardesim yazmis:
Ehli Beyt’i sevenleri korumanın sevabı...
Allah Allah bu hadis acaba bize mi :?: :D
cunku aramizda Ehli Beyt aleyhisselama yaki$mayanlar varda sarho$lar gibi :lol:
in$aallah velayete layik oluruz ya Allah
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
yozgatli yigit

Kıymetli dostum, bu konuda İmam Cafer Sadık(as) kabahat ve suç işleyen bir Ehlibeyt dostunu Velayete inanan ama bazı suçları işleyen kişileri Çamura düşmüş bir Altına benzetmektedir, bu hernekadar pisliğe bulaşmışda olsa onu temizledikten sonra o yine Altındır ve değerini kaybetmez demektedir.

Bir başka mülakatta İmam buyuruyor, bizim taraftarlarımızın en kötüsü bir başkalarının en aliminden ve abitlerinden daha eftaldır, çünkü Ehlibeyt dostu bir insan Ehlibeyt davasına ve Velayetine bir zarar vermez ama diğerleri hem ibadet eder hem Ehlibeyt'le ihtilaflı olanları över onların hilafetine destek verir ve muhabbet duyarlar...

Ehlibeyti seven bir insan için peygamberimiz (saa):
"İnsanlar, Ali bin Ebi Tâlib'in sevgisi üzerine toplansaydılar, Allah Cehennemi yaratmazdı."
Resim
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

yozgatli yigit kardesim yazmis:
Ehlibeyti seven bir insan için peygamberimiz (saa):
"İnsanlar, Ali bin Ebi Tâlib'in sevgisi üzerine toplansaydılar, Allah Cehennemi yaratmazdı."
kardesim Ali a.s sevgisini yanlis anlayanlar var :!: mesela bana gore Ali a.s sevgisi velayeti,imametine gore yasamak ve o sekilde olmektir :?: ama ne yazik ki :!: velayet ve imamete yakismayacak insanlarda var aramizda ne yapalim buda bir hikmet'tir bence.yani ben Aleviyim deyipte icki icmek acikca seytan amelidir deniliyor ve hala inat ediliyor,ben Aleviyim deyipte cami ve mescitleri hic saymak,ben Aleviyim deyipte karisinin veya kizinin orasini burasini iftiharla acmak afedersiniz,ben Aleviyim deyipte senin benim gibi bir insana secde etmek ve Allahin kabesine secde etmemek ve sonra turlu turlu bahaneler cikarmak ne sen sor ne ben soyleyim kardesim daha burada konusmak istemedigim cok seyler var sorma gitsin Allah bu ehli beyt a.s taraftarlarini insaallah velayetin hidayetiyle hidayet etsin ne diyelim cumlemize kardeslerim.Allah el Aliyyul Azim bize bu dunyada ehli beyt a.s'ın...ziyaretlerini ve ahirettede sefaatlerini nasib eder insaallah...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
yozgatli yigit

Kıymetli dostum bak, bu birtakım insanlar bizim insanlarımızda olabilir ama bunların
hiç bir surette maneviyat din ve ahlak öğretilmemiş, hayatında bir saat bile Caferiliği ve Oniki İmamların nurlu yolu onlara anlatılmışmıdır? kocaman bir HAYIR!

Sen ehliyeti olmayan bir çocuktan çok süper bir şöförlük bekliyorsun bu imkansız olan birşeydir. O çocuk büyüyüp adam olacak sonra çok gayretli olacak ve kafası bu trafik meselelerine müthiş çalışacak ve sonra parası olacak ve Ehliyet almak için bir Şöför Okuluna yazılacak ve başarırsa Ehliyet alacaktır. Bu işte böyledir.

Şimdi bir insanın İslam dinini ve Caferi mezhebini tüm maneviyatıyla birlikte öğrenmesi illede engellenmişse, atasınıda cahil bırakmışlarsa tam 800 yıl boyunca bu zulüm böyle gelmişse bugün birtakım insanların içki içmesi ve maneviyattan uzak yaşamaları, hak ile batılı bilmemesi en küçük bir meseleyi bilmemesi bile onun nekadar mazlum olduğunu göstermektedir. Bütün din mensupları yahudisi, ermenisi, rumu, süryanisi kendi dinlerini öğrenmeleri sağlanırken desteklenirken saygı duyulurken bizim Alevi milletine tarihte eşi görülmemiş bir zorbalık, zulüm ve dayatmayla, asimileye zorlamalarla karşı karşıya kalmışlar.

Bundan dolayı onların bence bir suçu yok, onları bu hale getirenleri Allah Lanet etsin diyoruz.
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah razı olsun!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

Güzel bir konuydu Allah (c.c) razı olsun
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..

“Ehli Beyt'ten Hadisler” sayfasına dön