Nadî Ali

Alevikte 4 büyük hadis kitabı ve diğer hadis kaynaklarının paylaşıldığı forum.
3nokta

Nadî Ali

Mesaj gönderen 3nokta »

NADİ ALİYYEN DUASI

Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem Tebük savaşına giderken İmam Ali'yi Aleyhisselam kendi yerine medinede bıraktı. Rumlara karşı yapılan bu savaşta ordusunda bulunanlar kaçarak peygamberi sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem yanlız bırakınca cebrail nazil olarak Peygamber'e Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem İmam Ali'yi aleyhisselam Yardıma çağırmasını arz etti. Peygamber Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem buyurdu ki;

Nâdi Aliyyen Mezherel ecaib.Tecidhu evnen leke fin Nevaib.Kulle hemmin ve gemmin seyenceli. Bi velayetike ya Ali,ya Ali,ya Ali.

O esnada medinede hurmalıkta olan İmam Ali Aleyhisselam Resulullah'ın Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem bu çağrısını işitir işitmez,
Selman naklediyor ki; Bir anda Lebbeyk Ya Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem nidasıyla öne atıldı. Ben birşey sorduğumda buyurdu ki benle gelmek istiyorsan adımlarımı takip et.Henüz birkaç adım atmıştımki bir anda kendimi savaş meydanında buldum.
Ve gördümki İmam Ali Aleyhisselam ayrı ayrı kırk yerde düşmanla savaşmaktaydı.

Nâdi Aliyyen Mezherel ecaib.Tecidhu evnen leke fin Nevaib.Li ilallahi haceti ve aleyhi muevveli.Kullema emertehu ve remeytu munqezi.Fi zillillahi ve yuzlilillahu li.Ed'ûke kulle hemmin ve gemmin seyenceli.Bi azametime ya Allah.Bi nubuvvetike ya Muhammed.Bi velayetike ya Ali,ya Ali, ya Ali.Edrikni bi haqqi lutfikel hafi.Allahu Ekber.Ene min şerri e'edaike beri.Allahu samedi,min indike mededi.Ve aleyke mu'temedi.Bi haqqi iyyake na'budu ve iyyake nestain.Ya Ebel Ğeysi eğisni,ya Ebel Heseneyni edrikni,ya Seyfallahi edrikni ,ya Bâbellahi edrikni,ya Huccetallahi edrikni,ya Veliyyallahi edrikni, bihaqqi lutfikel hafi.Ya qehhar.Teqehherte bilqehri vel qehru fi qehri qehrike ya qehhar.Ya qahirel eduvv.Ya Vâliyel veli.Ya mezherel ecaib.Ya Murtazâ Ali.Remeyte men beğa aleyye bi sehmillahi ve seyfillahil qatili .Ufevvizu emri ilallah.İnnallahe basirun bil ibad.Ve ilahukum ilahun vahidun.La ilahe illa huverrahman ur rahim. Edrikni ya Ğiyasel musteğisîn.Ya delil el muteheyyirin.Ya eman el Ha'ifîn.Ya muin el mutevekkilîn,ya Râhim el mesakin,ya ilahel alemin. Bi rahmetike ve sallallahu alâ seyyidina Muhammendin ve âlihi ecmain.Velhamdu lillahi rabbil alemin.

Bismillahirrahmanirrahim.
Çağır Aliyi ki üstün sıfatlar sahibidir.Onu zorluklarda yardımcı görürsün.Benim Allaha hacetim var.Ona güvenirim.O emretti ve ben hedefime ulaştım.Allahın gölgesindeyim. Çağırıyorum seni ya Ali.Tüm hüzün ve gamlarım gitsin diye.Yemin ediyorum azametine ya Allah.Yemin ediyorum peygamberliğine ya Muhammed.Yemin ediyorum velayetine ya Ali.Ya Ali. Ya Ali.Gizli lütfunun hakkı için yardım et.Allahu Ekber.Ben senin düşmanlarının şerrinden uzağım.Allaha muhtacım.Mededim sendendir.Güvendiğim sensin.İyyake na'budu ve iyyake nestainin hakkı için.Ey yardımın babası bana yardım et. Ey Hasaneynin babası bana yardım et.Ey Allahın kılıcı bana yardım et.Ey Allahın kapısı bana yardım et.Ey Allahın hücceti bana yardım et.Ey Allahın velisi bana yardım et.Gizli lütfunun hakkı için.Ey şiddetin sahibi.Sen kahrınla şiddetlisin.Ve şiddet senin kahrının kahrındadır.Ey düşmana karşı şiddetli ve dosta karşı dost olan.Ey üstün sıfatlar sahibi.Ey Aliyyel Murtaza.Bana karşı duranlara Allahın okunu attın ve Allahın öldürücü kılıcını salladın.İşlerimi Allaha havale ettim.Allah kullarını görendir.İlahınız bir ilahtır. Rahman ve Rahim olan Allah’tan başka ilah yoktur.Yardım et bana ey yardım isteyenlerin yardımcısı olan Allah.Ey hayrete düşenlere yol gösteren.Ey korkanlara aman veren.Ey kendisine güvenenlere yardım eden.Ey muhtaçlara acıyan,Ey alemlerin ilahı.Senin rahmetine yemin ediyorum.Ve Allah rehberimiz Muhammed’e ve onun pâk Ehli Beytine salat etsin.Hamd alemlerin rabbi olan Allaha mahsustur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Muhammed

Re: Nadî Ali

Mesaj gönderen Muhammed »

Allah razı olsun meshedi can. Allah dualarımızı kabul eylesin inşallah...
Resim
Resim
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

meshedi can bu yazını okuyunca tüylerim diken diken oldu ürperdim.nadı alinin türkçesini yazarmısın Allah rıza için çok merak ediyorum anlamı.Allah razı olsun. :cry:
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

mürteza can zaten yazının devamında duanın Türkçesi de var.
. . .
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

tamam özür dilerim orayı başka bir açıklama sandım dikkat etmemişim.çok etkilendim.senden Allah razı olsun :(
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Rica ederim.
Allah senden de razı olsun, kardeşim.
. . .
Dede-baba

Mevlana ve Nat-ı Hz. Ali

Mesaj gönderen Dede-baba »

Mevalana'nın Divan-ı Kebir'inden.. Naat-ı Ali...
Mesajınızın bu başlıkla alakası olmadığı için silinmiştir. Lütfen mesajınızı ilgili kısımlara yazınız.
Yönetim-meshedi313

“Ehli Beyt'ten Hadisler” sayfasına dön