Nijeryadaki zenci şiiler ve aşura merasimleri

ceren

Mesaj gönderen ceren »

nijeryadakiler bile gerçeği görmüş bizim! kiler ne zaman görecek acaba?
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Allah sizlerden de razı olsun inş. Resimler gerçekten etkileyici. Baktıkça bizim içimiz açılıyor göğsümüz kabarıyor gurur duyuyoruz ama herkes de öyle değil tabii. Meşhur sünni alim Yusuf el-Kardavi’nin korktuğu kadar da var herhalde. Adam : “İslam ülkeleri Şiilik işgali altına giriyor” diyor. Geçenlerde Şiilere biraz attı tuttu, Sonradan özür diledi gerçi ama iş işten geçtikten sonra. Meğer derdi başkaymış!! sonradan öğrendim ki adamın en yakın akrabalarından birisi de şii olmuş. Adam bunun üzerine patlayıvermiş.

Birde şunu var ki dostlar: İslam coğrafyalarında her hangi bir yerde şia alim(ler)i olduğu zaman orada mutlaka onların çevresinde bir “ehlibeyt yapılanması” oluyor ve gelişiyor. Şia alimlerinin olmadığı yerlerde ise hiç bi numara olmuyor maalesef. Bunun çok örnekleri var. Allah o değerli ehlibeyt alimleri azizlerimizin sayılarını artırsın inş. Bize düşense Kuran ve Ehlibeyt (a.s) ın yolunda elimizden gelen gayreti göstermektir. Takdir Allahındır. İşin dünyadaki sonuçlarını görüp görmemekte önemli değildir zaten. Kuran ve Ehlibeyt yolunda yapılan çalışmaların rabbimiz katında zayi olmayacağından ve ecrimizi kat kat vereceğinden zerre kadar şüphemiz yoktur değil mi? Allah (cc) yar ve yardımcımız olsun.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

ceren yazdı:nijeryadakiler bile gerçeği görmüş bizim! kiler ne zaman görecek acaba?
ceren can bunlar yüzsüz olmuş artık :D gözlerine sokuyoruz ama illa yapacaklarını yapıyorlar. Allahu teala bu mübarek ay yüzü gözü hürmetine hidayete kavuşturur inşallah.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Vallahi... Bu Taktir edelicek resimleri görenler (Aleviyim deyipte Bektasilgin Pencesinde esir olanlar ) ibret alsinlar ..alsinlar ki Ehli Beyt (as) lari sevenler sadece Türkiye sinirlari icinde olmadigini anlasinlar .Alevi Toplumumuzu ( Anadolu Aleviligi ,onlari Sii Biz Bektasiyiz Aleviyiz, gerici yobaz degiliz ..vs ) Safsatalari ile Alevileri Cemevlerinde Morfinleyen Asagilik Sebatayist Bektasi Dedelerine Lanet olsun diyorum acikcasi !!!
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

İmam Humeyni (r.a) Tarafından İlan Edilen –Her Yıl Ramazan Ayının Son Cuması- Dünya Kudüs Günü Dolayısıyla Nijeryalı Müslümanların Kudüs Günü Kutlamalarından Görüntüler

26. 09. 2008 CUMA

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son MERDAN tarafından 26 Eyl 2008, 20:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

şimdi birileri bu resimlere bakar ve sadece örtüyü dillerine dolarlar çünkü onlar için ruh hiç önemli değil varsa yoksa örtü
örtü varsa herşey öcü onlara göre
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Hasan Akça yazdı:şimdi birileri bu resimlere bakar ve sadece örtüyü dillerine dolarlar çünkü onlar için ruh hiç önemli değil varsa yoksa örtü
örtü varsa herşey öcü onlara göre
Birilerinin ne dedikleri ne düşündükleri bizim çokta umurumuzda olmamalı aslında.
Örtü olayı olmasada onlar görecek başka öcüler bulurlar mutlaka. Çünkü bakışı yamuk olanların görüşleride yamuk olur. Boşver dostum herkes kendi yoluna..
Keşke bu Hüseyn aşığı Ehlibeyt dostu güzel insanların namaz kılma görüntülerini de bulabilsekte eklesek. Varsın gören münafıklar hepten kudursunlar.. :D
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Re: Nijeryadaki zenci şiiler ve aşura merasimleri

Mesaj gönderen MERDAN »

Nijerya'da Ehl-i beyt dostları her yıl olduğu gibi Kerbela'yı yadetti ve Gazze halkının yanında olduğunu gösterdi.

12-01-2009

Her yıl olduğu gibi bu yılda Nijerya'nın başta Zaria Cite,Kaduna Ctate,Kano Cite başta olmak üzere bir çok yerinde Aşura Merasimi düzenlendi. Nijeryalı Ehli-i Beyt dostu Müslümanlar meydanları doldurarak İmam Hüseyin(as) vefalarını gösterdiler ve Siyonist israil'e lanet yağdırdılar.

Resim[/

[url=http://imageshack.us]Resim

Resim[/

[url=http://imageshack.us]Resim

[URL=http://imageshack.us]Resim[/

“Ülkeler” sayfasına dön