Atatürk'ün mal varlığı

alone_man

Re: Atatürk'ün mal varlığı

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:
Madem ben anlamadım o zaman adam gibi anlat biz de anlıyalım, ona buna hakaret etmekten, dalga geçmekten daha bıkmadın mı? Yazıklar olsun..
daha fazla anlatmaya gerek yok herşey aktarılmış gibi ama
kime hangi cümleyle hakaret etmişim yada dalga geçmişim????? bende hepiniz gibi fikrimi yazıyorum
velayet hak

Mesaj gönderen velayet hak »

alone_man yazdı:
velayet hak yazdı:
Madem ben anlamadım o zaman adam gibi anlat biz de anlıyalım, ona buna hakaret etmekten, dalga geçmekten daha bıkmadın mı? Yazıklar olsun..
daha fazla anlatmaya gerek yok herşey aktarılmış gibi ama
kime hangi cümleyle hakaret etmişim yada dalga geçmişim????? bende hepiniz gibi fikrimi yazıyorum
Seni yeni tanımıyorum ki,işin gücün milletle dalga geçmek onu bunu küçümsemek, anlamıyorsun demek bir hakarettir, terbiyesizliktir..
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:,işin gücün milletle dalga geçmek onu bunu küçümsemek, anlamıyorsun demek bir hakarettir, terbiyesizliktir..
böyler konularda ve gerçek ehli beyt dostlarıyla dalga geçilmez senlede asla geçmem sadece konuya başka açılardan baktığın ve alevi kökenli olmadığın için anlamadığını söylemeye çalıştım terbiyesizlik anlamında değil sadece bir tespit yaptım
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Atatürk konusunda Polemik cikacagi belliydi ...Baslik..." Ataürkün Mal varligi" ile ilgili iken konu birden dagilmis .aslinda bu konuyu uzatmamak gerekirdi.Dedigim gibi "Atatürk ordan almis oraya vermis bu neyi degistirir.. " demistim, yani gelmis gecmis bir olay,bu konu simdilik Tartismaya bile degmez ! Biz Bugünlere bakalim, eger bu konuda illede tartisilacaksa ozaman Ülkemizi bugün Hortumlayanlarin Mal varliklarini sorgulayalim ! Halki Toplumu hangi yollarla sömürüp ceplerini midelerini dolduranlari sorgulayalim ! Sözde Din adina Siyaset adina ikiyüzlülzük yaparak Haksiz yere kazanc sagalayan kisileri sorgulayalim..Aslinda baslik olarak örnegin Filanclarin mal varligi olsaydi boyut buraya kadar gelmezdi ....Ayrica alone man arkadas söyle demis "Genetik olarak Alevi kökenli degilsin " bu konuda aciklama yaparsa iyi olur ..birde dikkatimi ceken Atatürk hakkinda dört baslik acilmis ve ...Bu baslikta Polemikler cereyan etmis neden acaba ...?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
velayet hak

biralevi yazdı:
velayet hak yazdı:.......
..Ha bana tercih hakkımı sorarsan osmanlı düzeni yerine Atatüğrk düzenini bin kere tercih ederim bu başka konudur ama bu Atatürkçü olmamıda gerektirmez.

6-Atatürk diyaneti sünni hanefi karakter üzerinde bizzat talimat vererek kurdurmuş diğer islami inançları yok saymıştır,amacı dini yönetmek denetim altına almak falandır filandır bizim sorunumuz değildir gerçek budur.
Şu an aleviyim diyenlerin kütüphanelerinde 12 imamların gerçek bilgi kaynağı kitaplar yokken sünniyim diyenlerin evlerinde diyanet sayesinde ilahiyat sayesinde tüm sünni kaynakları vardır ve bunu Atatürkün hangi amaçla olursa olsun kurduğu düzene borçludurlar,bu nedenle bunu görmezden gelip Atatürke en azından haksız eleştiriler getirmeleri haksızdır ikiyüzlülüktür,
Kimse eleştiri getirmesin demiyoruz ama haksız eleştiriyi kime karşı getirilirse karşı çıkmamız gerekir,değil müslümanlık bu insanlık borcudur.
Atatürk ‘ün dini bir sorunu çelişkisi yoktu ama islam düşmanı demekte doğru bir yaklaşım olmaz.
İslam düşmanı demek İslamiyetle direk veya endirek savaşmak demektir,İslamı ortadan kaldırmak için çabalamak planlar kurmak demektir.
Sizlerden böyle sözleri duymak beni çok şaşırtıyor..
İslam hükümlerini devre dışı bırakmak, küfür sistemi olan laikli sistemini hakim kılmak, Kuran harflerini kaldırıp yerine Latin harflerini yerleştirmek, namuslarımızın başlarını ve bacaklarını açmak ve ve.. İslam'la savaşmak değil de nedir? Gökten indirildiği sanılan kitap demesi küfür değil mi?
Allah Teala Kuran'da "Kim Allah'ın indirdiğiyle hüküm etmezse, kafirdir, fasıktır, zalimdir" buyur muyor mu? "Kafirlerle dost olmayın, onları sevenler de onlardandır" buyurmuyor mu?
Şimdi o böyle böyle yaptı diyerek onu eleştirirsek nakürlük ve haksızlık mı yapmış oluyoruz..
La havle..

Osmanlı düzeni yerine bin defa Atatürk düzenini tercih ederim diyorsunuz, peki size bir soru:
Osmanlı sistemi mi İslam'a daha yakındı yoksa Atatürk'ün benimsediği sistem olan laiklik sistemi mi? Osmanlı İslam'ın kaçta kaçını uyuyor ve onu uyguluyordu, Atatürk kaçta kaçını uyuyor ve onu uyguluyordu? Diğer bir ibaretle; hangisi İslam'a daha çok inanıyordu?!
Yine açıklamalarınız için teşekkürler, bu sözlerinizden de ikna olmadım maalesef..
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
velayet hak

alone_man yazdı:
velayet hak yazdı:,işin gücün milletle dalga geçmek onu bunu küçümsemek, anlamıyorsun demek bir hakarettir, terbiyesizliktir..
böyler konularda ve gerçek ehli beyt dostlarıyla dalga geçilmez senlede asla geçmem sadece konuya başka açılardan baktığın ve alevi kökenli olmadığın için anlamadığını söylemeye çalıştım terbiyesizlik anlamında değil sadece bir tespit yaptım
Atatürk'ün mal varlığının Alevilikle ne alakası var?
Alevi olmadığım için anlamamışmışım!!
Neyse benden uzak dur..
ali muhsin

Velayet

Bir Baslik acmissin ,Basligin adi SEDECE ve SADECE " Atatürkün mal varligi " ile ilgilidir..ama görüyorumki sen kendin Actigin konunun disina cikiyor ve Polemik yaratmayami calisiyorsun acaba ? örnegin Cumhuriyet Tarihinde söyle bir olay olmustur diye basliga uygun bir konu acsaydin anlardim..ama actigin konu basligi baska söylediklerin baska ..Tekrar ediyorum Actigin konu "Atatürkün mal varligi " üzerinedir, Latin harfleri vs leri, degil ....
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

velayet hak,
Velayet haktır, gayrısı batıldır. Batıl olan arasında tercih yapılmaz. Bu daha yakındır, bu daha uzaktır ayrımı olmaz. Benim düşüncem bu yönde. Batıl batıldır. Osmanlının İslam'a yakın olduğunu söylemek doğru olmaz. Osmanlının İslam gibi bir derdi hiç olmadı. Hep bir kalkan olarak kullandı İslam'ı.
Osmanlı padişahı yavuz (la) , "Aliyyen Veliyullah" yazılı bayrağa küfür bayrağı diyorken nasıl oluyor da İslam'a yakın olabiliyor?
İSlam'a yakın olmak Arap harflerini kullanmakla mı oluyor? Bu doğru değildir. Arap harfli Türk yazısının okunması da yazılması da zordur. Harf inkılabı Türkçe yazmayı ve okumayı kolaylaştırmıştır.

Bence gereksiz bir konuşma içine girmeyiniz. Birbirinizi anlamaya çalışınız, hep yargılayıcı, dışlayıcı bir üslup kullanırsanız asla anlaşamazsınız.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
umitaktas

Mesaj gönderen umitaktas »

velayet hak yazdı:Sizlerden böyle sözleri duymak beni çok şaşırtıyor..
İslam hükümlerini devre dışı bırakmak, küfür sistemi olan laikli sistemini hakim kılmak, Kuran harflerini kaldırıp yerine Latin harflerini yerleştirmek, namuslarımızın başlarını ve bacaklarını açmak ve ve.. İslam'la savaşmak değil de nedir? Gökten indirildiği sanılan kitap demesi küfür değil mi?
Allah Teala Kuran'da "Kim Allah'ın indirdiğiyle hüküm etmezse, kafirdir, fasıktır, zalimdir" buyur muyor mu? "Kafirlerle dost olmayın, onları sevenler de onlardandır" buyurmuyor mu?
Şimdi o böyle böyle yaptı diyerek onu eleştirirsek nakürlük ve haksızlık mı yapmış oluyoruz..
La havle..

Osmanlı düzeni yerine bin defa Atatürk düzenini tercih ederim diyorsunuz, peki size bir soru:
Osmanlı sistemi mi İslam'a daha yakındı yoksa Atatürk'ün benimsediği sistem olan laiklik sistemi mi? Osmanlı İslam'ın kaçta kaçını uyuyor ve onu uyguluyordu, Atatürk kaçta kaçını uyuyor ve onu uyguluyordu? Diğer bir ibaretle; hangisi İslam'a daha çok inanıyordu?!
Yine açıklamalarınız için teşekkürler, bu sözlerinizden de ikna olmadım maalesef..
velayet hak su katılmamış derecede :::UYGUNSUZ::: . kusura bakma. klasik bir gericisin. alevi olman veya sünni olman bu gerçeği değiştirmez. ismailağa, akp, nakşibendi kafasıyla olaylara bakıyorsun. daha cumhuriyet devrimini anlayamamışsın. dedim ya :::UYGUNSUZ::: . ipleriniz birilerinin elinde. kuklasınız. ipler harekete geçince sizlerde harekete geçiyorsunuz. bak benim :::UYGUNSUZ::: kardeşim; osmanlı türk düşmanı bir devlettir. okuma yazma oranı %5 osmanlıda. bu mu türklüğe saygı. arap harflerinin türklükle ne alakası var. arap harfleri türkçeye uygun değildir. arapça saçma sapan kuralı kaidesi olmayan bir dildir. dilin yapısı mantık kurallarına uymaz. latin alfabesi türkçeye en uygun alfabedir. osmanlı türk falan değildi. anadolu halıkını savaşlardan savaşlara sürükledi. cephelerde süründürdü. ne için. osmanlı yayılmacığı içindi. bugün amerika neyse, dün de osmanlı böyleydi. gökten indirildiği sanılan kitaplar lafı eğer varsa atanın görüşüdür. bizi ilgilendiren atanın sünniliğe yaptığı katkıdır. adam türkiyeye sünni islam modelini seçmiştir. diyanet kurulmuştur. diyanetin esas olarak hilafet makamından hiçbir farkı yoktur. ama buna rağmen sünniler o kadar nankörki kendilerine bu kazanım sağlayan birine saldırabiliyor. yazıklar olsun senin ve senin gibi düşünen nankörlere. bir de din kisvesi altına bürünüp, ayet veriyor. yazık....
ali muhsin

ümitaktas

Birazcik Bürokratik olsan iyi olur. konu disina cikiyorum ama Latin harfleri Romalilardan - Yunanlilardan kaynaklanan bir yazis seklidir,ayrica Arabca zengin Sözlere "Anlamlara" sahip olan bir dildir ( Yanlisim varsa Ögretmenim Düzeltsin ) Yazis sekli olarak Arabca ve Farsca sekil olarak benzerlikleri varsada anlamlari degisiktir. " Osmanli yazisi " veya Eski Türkce,de öyleydi,yazi ve sekil olarak Arabca ve Farscaya yakindi ama anlamlari degisikti.. örnegin Latin harfler diyoruz Almancada ve Türkcede Latin harf hemen hemen ayniysa anlam olarak,mantik olarak farkli oldugunu görüyoruz .Bugün Türkce kelimelere baktigimizda yarisindan cogu sonradan eklendiginide görebiliriz örnegin Eskiden Ucaga "Tayyare" denilirdi degilmi ..heleki bazi Bayanlarin adi "Sule" orjinali SCHULE,dir ve Almancadir manasi "Okuldur" yani gerkcekte Eski Türkce, Arabca ve Farsca kelimelerinden kaynaklaniyordu ama bir günde Latin harfler sayesinde Yeni kelimeler söz ve anlamlar degisince Toplumun anlayisida biran degismis oldu ....neyse konu disina ciktik... bu konu baska bir baslik altinda devam edebilir diye düsünüyorum....
------

“Cumhuriyet Tarihi” sayfasına dön