Atatürk'ün mal varlığı

Hüseyni

Re: Atatürk'ün mal varlığı

Mesaj gönderen Hüseyni »

ümitaktaş dan inciler.....
kendi ırkını,zülüm yaparkende severmisin....severim diyosan senin hızır paşadan farkın yok..
Türk,İslam sentezi örtülü faşizimdir...
dogu illerinde yaşayan,kürt bektaşiler,zaza bektaşiler,cemlerinde,kürtçe ve zazaca deyişler de okuyabiliyor....
ama sen hala chp zihniyetindeki biri olarak sanıyorsun ki,anadoluda yaşayan bektaşilerin yüzde 99 türk.....
40 lar cemini,aşura çorbasını,dedelik kurumunu,mitolojik innaçları,anadoluda uydurdukları için,yüzde yüz yerli bir din algısı özlemiyle,bütün İslami farzlara karşı çıkıyorsunuz...
bu dinin hükümlerini,senin o ,palabıyıklı,dedelerin ögretmedi...Kurana çöl kitabı diyen,İmamlarımıza arap diyen,bizim ibadet günümüz,perşembe diyen, senin o,palabıyıklı dedelerin degilmi....
içkiyi,dem deyip içen,gırtlaga kadar,faize batan,hakullahı alıp,gayri menkul toplayan,cagdaşlık adına,bayanların örtünmesine karşı çıkan,senin ,o ,palabıyıklı dedelerin degilmi?

gerçi sizler,birbirinizi,dara çekip,tertemiz olursunuz..
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

canlar konuyu ne kadar çok dağıttınız
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ümitaktas

Kuran Ayetleri Kutsaldir Arabcadir, Allahin hükümleri kutsaldir ..ben bunu anlatmaya calistim.. ama senin icindeki karanlik ruh bozuklugu oldugu müdetce ve icindeki asiri ikrcilik anlayisi oldugu müdetce sen bunlari anlayamasin.Sünki icindeki kini acikcasi Islama ve Öz Alevilere karsi kusman icin bazi basit gerekceler ortaya sunarak igne deliginde bahaneler ariyarak ne gericiligimizi nede yobazligimizi birakiyorsun ..biz senin bu Asagilamalarini hakaretlerini dinlemek zorunda degiliz ! Bizimde sabrimiz var unutma ! Sözde " Alevilik" adina gelip burda Laiklik Probagandasi yaparak ona buna Hain diyerek bir seyler elde dedecegini saniyorsan aldaniyorsun demektir ..hele senin gibi Cagdas Yobazlarin haddine degildirki Vatanini Torpragini seven kisilere Hainlik Damagsi vursun. Sen bana degilde gitte yillarca Ülkemizi yönete Amerikan Vatandasi Cillere ,Fransiz Vatandasi Yilamaza Toslasaydinya... Toslayamasin sünki onlar senin Takimdan degilmi ...ama is bize gelince nasilda kaniniz bitleniyor ..Milli duygulardan söz eden sizler ohalde Ülkemizi Hortumlayip kare kare satanlara neden ses cikarmiyorsunuz ? Cemevlerinde Sizelere neler ögretiyorlar görüyoruz !! Seninle Tartismak ancak zaman kaybidir benim icin .insan Misafir oldugu yerde yemek yedigi tabaga Pislemez ..Sen suan onu yapiyorsun ...Demeki Satilmis irkci Dedeleriniz size böyle terbiye veriyorlar...Herseye Hosgörü ama 12 Imam Aleviligini gercek manasi ile savunanlara gelince Gerici Yobaz Deyinmi diyorlar...Allah Sizi islah etsin ...Zaten böyle Basliklar acilinca sanada kinini kusman icin firsat doguyor ..Sana bu Firsati verenler utansin !!!..Yazik sana ...Ayrica Milli kimligimi kaybetmis olsaydim Sana suan agzinin payini veremezdim .Gördügün gibi senden daha iyi Türkce ifadeler kullaniyorum ....Cagdas insan ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Arkadaşlar
Atatürkün mal varlığı başlığıyla açılmış konuyu çok değişik boyutlara götürüyorsunuz
halbuki istediğiniz konuyu istediğiniz başlıkla yeniden ele alabilirsiniz eğer böyle yapmazsanız bu konuyu kitleyeceğim

ve unutmayın
ben poker bilmem ))))
velayet hak

Mesaj gönderen velayet hak »

ali muhsin yazdı: ..Zaten böyle Basliklar acilinca sanada kinini kusman icin firsat doguyor ..Sana bu Firsati verenler utansin..
Asıl sizin utanmanız gerekir. Osman'a, Ebu Hureyre'ye gelince, onların mal varlığının araştırılmasında bir beis görmezsiniz ama sıra Atatürk'e gelince, böyle konuların açılması çok yanlış olur, gereksiz bir iş olur, hatta utanılması gereken bir iş olur.. Bu mantıkla Kuran'ın bahsettiği Karun'un mal varlığından da bahsetmemek gerekir!!
Allah akıl fikir versin..
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

velayet hak yazdı:
ali muhsin yazdı: ..Zaten böyle Basliklar acilinca sanada kinini kusman icin firsat doguyor ..Sana bu Firsati verenler utansin..
Asıl sizin utanmanız gerekir. Osman'a, Ebu Hureyre'ye gelince, onların mal varlığının araştırılmasında bir beis görmezsiniz ama sıra Atatürk'e gelince, böyle konuların açılması çok yanlış olur, gereksiz bir iş olur, hatta utanılması gereken bir iş olur.. Bu mantıkla Kuran'ın bahsettiği Karun'un mal varlığından da bahsetmemek gerekir!!
Allah akıl fikir versin..
Velayet Efendi

Cevap yazdigim Arkadasinda Agzi dili düsüncesi var degilmi ....Yazilari Dikkatlice okuyup sözlerin mantigini ve ne denilmek istendigini anlamis olsaydin böyle bir yorumda yapmazdin. Ayrica Dikkat ettigim konuda sudur.. Baska Sitelerde heleki "Atatürk" hakkinda bu kadar acik ve net yazan, Elestiren bir Site yok nedense ....buda biraz tuhaf bence ..."Asil Siz..." demekle neyi kast ediyorsunuz ? Siz kimsiniz ? Biz kimiz ? heleki burda Biz Utanilacak birseyde yapmiyoruz ! Oltayi Atanlar bu oltayi atmadan evel iki -üc defa düsünmesi gerekir ! herseyin bir zamani bir ortami vardir degilmi ..? birde söyle söyleyim Diger "Gardaslarimizin" Sitelerindede böyle basliklar acilip Elestiri konusu yapiliyormu acaba ? ............
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Cumhuriyet Tarihi” sayfasına dön