Atatürk ve Alevilik

Ebu Hasaneyn

Re: ATATÜRK VE ALEVİLİK

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

dede_baba bozuntusu yazmis:
ama senin anlattığım camide beş vakit namazını kılan. ramazan tutan şeriatıu savunan. bit tane alevi var mı Türkiyede..
ulan bektasi bozuntusu biz hatayda yillardir yasiyoruz sizin gibi supurgecileride bektas denilen adam geldikten sonra duyduk ahlaksiz herif ben bektasiyim de sana saygi duyalim ama Aleviyim dersen bak o zaman karsina cikariz vesselam

dede-baba bozuntusu yazmis:
Yahu sende hiç mi utanma yok.. nasıl bir insana iftira atarsın?
utanmaz arlanmaz olan sensin kopyala yapistir yontemiyle nereye kadar varacan bakalim bize 14 masumlardan a.s ornek ver dedik bize o dedenden o ninenden ornek veriyon utanmaz herif

Ben senin hakkında iftira attığımı, hatırlamıyorum.. sen kendini nasıl tanımlıyorsan öyle kabul ediyorum..
ulan yalanci herif biraz hafizani yoklasan attigin iftiralari sen bile kaldiramazsin ilk once 14 masuma a.s attigin iftiralardan kurtul sonra bize gel yavsak

Bu söylediklerimizi yeni mi duyuyorsun* yüzyıllardır aleviler nasıl yaşıyorsa.. nasıl ibadet ediyorsa aktardıklarımız bundan ibaret.. Anadoluda Şu anlattığım İbadet biçimleri yada anayışı dışında tarihin herhangi bir döneminde farklı bir Alevilik varsa ve ben yalan söylüyorsam..
hep ayni seyleri tekrarlayip duruyorsun meval mi okuyorsun yoksa gazel mi cocuktan farkin yok

iftira atmak iliklerinize kadar işlemiş anlaşılan..
iftiracinin kim oldugu belli ulan delil ve kaynaklarina cocuklar bile kanmaz

ister irana bakın.. ister arabistana..Türkiye'nin dışında heryer aynı..
ulan degersiz meczup herif iranla suudi arabistani bir mi tutuyorsun ulan meczup iran olmasaydi sen adam bile sayilmazdin yavsak
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

Ebu Hasaneyn yazdı: ulan bektasi bozuntusu biz hatayda yillardir yasiyoruz sizin gibi supurgecileride bektas denilen adam geldikten sonra duyduk ahlaksiz herif ben bektasiyim de sana saygi duyalim ama Aleviyim dersen bak o zaman karsina cikariz vesselam
1- :D kaç kişisniz.. böyle senin gibi inanan Türkiye aleviyim diyen kaç kişi var? oda hatay alevileri içinde siz azınlık içinde azınlıksınız..çoğu senin gibi inammadılarını ben birlim dostlarım var..

2- çık ortaya senin neren alevi sen şiisin yada caferii. bu kadar basit bari alevilerin adını kirletme.. yezit camisine giren.. boş duvara secde eden adam alevimi olur*

Biraz dürüst ol.. saNKİ Türkiye'deki alevirin %99'u senin gibi ibadet ediyor.. %1 biri benim gibi düşünüyor ve inanıyor.. gibi saptırıyorsun herşeyi..

ahlaksızlığın .. sahtekarlığın bu kadarna da pes.... senin neren alevi?

3- ömerin orucunu tutan adam alevi mi olur* ömerin uydurduğu teravih namazını kılan alevi mi olur? Kur'anın neresinde bu uyduruk ibadetlerin var.. getir bende eyvallah diyeceğim.. ama hepsi yezidin uyduruğıu..

Ebu Hasaneyn yazdı: utanmaz arlanmaz olan sensin kopyala yapistir yontemiyle nereye kadar varacan bakalim bize 14 masumlardan a.s ornek ver dedik bize o dedenden o ninenden ornek veriyon utanmaz herif
1- yazdıklarımın tümü şahsıma aittir. kendi yazımıda istediğim kadar istediğim yerde kullanırım... kopyala yapıştır biz başkasının yazsını kendi yazısı gibi sunana diyoruz.. BUDA HIRSIZLIKTIR... İNANCIM İSLAM GEREĞİ BİZE YASAKTIR...

2- Senin kaynakların kimin acaba* 14 Masum'dan elinde kaynak mı var? seninkilerde dedenden nineden falancadan filancadan dukların duyulanların kaleme alınmışı değil mi*

4- BİR TANE BANA 12 İMAM 'DAN KAYNAK GETİR.. RİVAYET OLMASIN? kim utanmaz.. ben SENŞİN UYDURUK HİKAYELERİNE NASIL İNANAYIM? SEN BENİ NASIL ELEŞTİRİYORSAN BİLKİ SENİN İÇİNDE AYNISI GEÇERLİ*

5- bak senin hadis kaynaklarına senden başka inanan var mı* süniler kabul ediyor mu* malikiler.. şafiiler.. hanbeliller.. kim inanıyor* sadece sen? Ben ise seninkinide sünnininkinide desteklemiyorum..

ALEVİLERİNDE KENDİ KAYNAKLARI VAR...

Ebu Hasaneyn yazdı: ulan yalanci herif biraz hafizani yoklasan attigin iftiralari sen bile kaldiramazsin ilk once 14 masuma a.s attigin iftiralardan kurtul sonra bize gel ......
1- "...Kalp temiz olacak ki dilden de temiz sözler çıksın..." Hz. Ali

Allah ıslah etsin...... senin yaptığını sana ben yapamam.. Peygamber'im Güzel ahlakı tamama erdirmek için geldi... Kur'an emri gereği edeb üzre olanlarız..

bak işte senin inancının ürünü sen.. görüyormusun seni ne hale getirmiş.. böyle saçma sapan bir inanca sahipsin.. seni edebsiz yapmış...

seni bu hale getiren bir din islam olabilir mi*

Ebu Hasaneyn yazdı: hep ayni seyleri tekrarlayip duruyorsun meval mi okuyorsun yoksa gazel mi cocuktan farkin yok

1- sen aynı şeyleri sorarsan ben aynı şşeyleri söylerim.. doğru tekdir.. ve heryere aynıdır..

Ebu Hasaneyn yazdı: iftiracinin kim oldugu belli ulan delil ve kaynaklarina cocuklar bile kanmaz

1- o yüzden mi bu haldesin* acınacak haldesin yazık... ağzından küfrden gayrı ne çıkıyor* bir çocuk seni hale getirdi bak.. ya bir Pir ile karşılaşsaydın* aklını kaybederdin heralde.. işte BU KADAR ÇÜRÜK BİR İNANCIN VE İMANIN VAR?

SENİ KÖKLERİNDEN SALLIYOR.. HALLAÇ PAMUĞU GİBİ SAVURDUK... ne hale geldin*

SEVGİ ÜZRE KAL.. SAYGIYI HİÇBİR ZAMAN KAYBETME..

KİM OLURSA OLSUN.. İÇİNDE NEFRET OLMASIN... NEFRET İÇİNE GİRDİMİ İMAN GİDER.. İSLAM GİDER..

HİZBULŞEYTANIN ASKERİ OLURSUN..

GERÇEK İSLAMI ÖĞREN.. seni kimse ne hiddetlendirebilir.. nede bu hale getirir..

kendinden emin olan bir insan senin haline düşermi?

karşı karşıya gelsek boğazıma yapışacaksın? neden korkuyorsun* niye bu hiddetin? Allah'ın hükmünü ve emrini kim yıkabilir ortadan kaldırabilir.

Allah sanamı muhtaç senin korumana ihtiyacımı var?
Ebu Hasaneyn yazdı: ulan degersiz meczup herif iranla suudi arabistani bir mi tutuyorsun ulan meczup iran olmasaydi sen adam bile sayilmazdin yavsak
1- kürflerini, edebsizliğine veriyorum... cevap vermeyeceğim.. seviyene düşemem.

2- bana göre iran yada arabistan aralarında fark görmüyorum... haa camisinin ismi 12 imam adları.. ee başka ne farkları var?

3- iran ile benim adamlıpğımın ne alakası var* İran mı türklere müslümanlığı öğretti* yada Türkiyedki İslam üzerinde İran'ın etkisi nedir?

4- adam olmak konusunda Türkiye'nin irandan alacağı birşey olduğunu sanmıyorum.. ama iran halkının Türkiyeden en az 200-250 yıl geride olduğunu düşünüyorum
AleviCaferi

Re: Atatürk ve Alevilik

Mesaj gönderen AleviCaferi »

4- adam olmak konusunda Türkiye'nin irandan alacağı birşey olduğunu sanmıyorum.. ama iran halkının Türkiyeden en az 200-250 yıl geride olduğunu düşünüyorum
Cok komiksin. Hic gülecegim yoktu. :lol: :lol: :lol:
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Ebu Hasaneyn

Re: Atatürk ve Alevilik

kaç kişisniz.. böyle senin gibi inanan Türkiye aleviyim diyen kaç kişi var? oda hatay alevileri içinde siz azınlık içinde azınlıksınız..çoğu senin gibi inammadılarını ben birlim dostlarım var..
sen hatayliyi hataylidan daha iyi mi taniyorsun sasarim sana haha

çık ortaya senin neren alevi sen şiisin yada caferii. bu kadar basit bari alevilerin adını kirletme.. yezit camisine giren.. boş duvara secde eden adam alevimi olur*
Alevi hz.imam Ali a.s gibi yasayandir,sii-Ali a.s takipcisi taraftaridir arapca anlamlidir,caferi imam cafer es-sadik kurani natik a.s'i takip eden mezhebinde olan demektir onu imam kabul eden demektir daha once soylemistim ama seni cocuk saydigim icin tekrar ediyorum nahnu siatu Aliyyen a.s nahnul caferiyya nahnul Aleviyya,bizim secde ettigimiz duvar degil cocuk orasi Allahin kabesi oldugu icin secde ediyoruz orda imam emir el mu'minin Ali a.s'in zuhur etmesi bile yeterlidir vesselam anlayabildiysen artik vesselam ha onutmadan Alevilerin adini kirleten sen ve senin gibi sarlatanlardir COCUK

Biraz dürüst ol.. saNKİ Türkiye'deki alevirin %99'u senin gibi ibadet ediyor.. %1 biri benim gibi düşünüyor ve inanıyor.. gibi saptırıyorsun herşeyi..
turkiyedeki Alevilerin cogu asimile olmustur COCUK ama bu gercegi bilene helal olsun ve senin gibi uyuyana yezit l.a olsun,kopyaladigin seyler 400'zu gecmis dikkat edersen kimin saptirip saptirmadigi ortada COCUK

ahlaksızlığın .. sahtekarlığın bu kadarna da pes.... senin neren alevi?
en buyuk ahlaksiz 14 masum a.s'a yalan isnad edendir gerci sizin 14 masumunuz bile asimile olmus ben ne diyim :D

ömerin orucunu tutan adam alevi mi olur* ömerin uydurduğu teravih namazını kılan alevi mi olur? Kur'anın neresinde bu uyduruk ibadetlerin var.. getir bende eyvallah diyeceğim.. ama hepsi yezidin uyduruğıu..
kuranda belirtilen ve acikca 30 gun oruc tutun diyorsa ben senin gibi cocuklara mi bakacam,teravih namazi biz ehli beyt a.s taraftarlarinda yoktur cocuk o bid'at omer seytaninin bid'atidir hatirladin mi senin asimile olmandaki bir numarali seytan :lol:

İNANCIM İSLAM GEREĞİ BİZE YASAKTIR...
inancin yesevi bektas omer inancimi oyle soylede sana saygi duyalim :D

ALEVİLERİNDE KENDİ KAYNAKLARI VAR...
su yaziya bektasilerin eklesek daha iyi olur cunku Aleviligin a si bile gozukmuyorda sende :lol:

Kalp temiz olacak ki dilden de temiz sözler çıksın..." Hz. Ali
ilk once imam emir el mu'minin Ali bin ebi talib aleyhisselama selam vermesini ogren sonra gel COCUK

Allah ıslah etsin...... senin yaptığını sana ben yapamam.. Peygamber'im Güzel ahlakı tamama erdirmek için geldi... Kur'an emri gereği edeb üzre olanlarız..

bak işte senin inancının ürünü sen.. görüyormusun seni ne hale getirmiş.. böyle saçma sapan bir inanca sahipsin.. seni edebsiz yapmış...

seni bu hale getiren bir din islam olabilir mi*
yaptiklarin 400'zu asti,peygamber s.a.a nerde sen nerde,kuran nerde sen nerdesin cocuk,islam kuran ve ehli beyt a.s'i birlestirendir peygamber s.a.a vesselam

kürflerini, edebsizliğine veriyorum... cevap vermeyeceğim.. seviyene düşemem.
cevap verdigin icin belli oluyor :lol: basinin ustundeyiz seyyidleriniz senin istesende istemesende bilgisiz cocuk
Allahin selami iki agir emanet olan kuran ve ehli beyt a.s'a SIKICA sarilanlarin ve tatbik edenlerin uzerine olsun insaallah vesselamu aleykum ve rahmetullahi ve bereketuh
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
AleviCaferi

gerci sizin 14 masumunuz bile asimile olmus ben ne diyim
Ebu Hasaneyn can, bunlarin 14 masumu bizim bildigimiz 14 masum degil.
Resim

Ebu Hasaneyn

Alevicaferi kardesim yazdi:
Ebu Hasaneyn can, bunlarin 14 masumu bizim bildigimiz 14 masum degil.
bende ondan asimile olmuslar dedimya :lol:
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar Bu ipi Sapi belli olmayan Dede Baba Bektasi Misjonerin Yüzsüzlügü hadini iyice asmis durumdadir ... Dikkat ederseniz bizim söyledigimiz laflari dolayli yollardan bize geri atiyor yani daha evelde yazdigimiz gibi kendi Rezilliklerinin üstünü ört bas etmek icin SIRTINDA TASIDIGI BIR CUVAL PISLIGI SIRTIMZA YÜKLEMEYE CALISIYOR !! isi gücü yalan, Temelleri yalan ve Sahtekarlikla kokan bu ici cürümüs kokusmus zihnyeti ile bire utanmadan bu Düsünceyle kendisini "Alevi" olarak tanitan Sarhos Masonik usaginin yazdigi yazilara dikkat ederseniz kendisinin Alevilik konusunda burda Rezi Rüsvai oldugunuda Anlamis ,anladigi gibi iside sahsi Polemiklerle Sizleri Zirvalari ile Provokasyona getirip Sizlerin Ahlak sinirlarini zorlayip kendisini hakli cikrama arayisindadir ..bunu ise bilerek kasten ve istiyerek yapmaktadir ..Kendisi Alevilgin degil yanindan gecmek Müslüman bile Degildir !!!!! Sünki islami degerleri hice sayan, 12 Imamlarin hadislerine yalan ve uyuduruk diyen bir sahis Degil Alevi Alevinin A si bile olamaz !! isi gücü sadece Kurani ,islami degerli keyfine zevkine göre carpitip Aleviligi ise kendisine birer maske olarak kulanip mide bulandirmaktir hepsi okadar !!! Sizin 14 Masumunuz bizim 14 Masumumuz Demesinin arka Planinda ise gizledigi Münafikligi ikiyüzlülügünü kamufle etmeye calisiyor demektir ..

Evet Bizim ve sizin 14 Masumlari ayridir ...Bizim 14 Masumumuz Peygamber ve onun Temiz Ehli Beytidir ve onlarin Hak Sözleridir .Biz Onlarin yani senin uyduruk dedigin Sözlerine uyar onlarin izinden gidenleriz...Siz ise 14 Mason Üstadin Pesinden giden onlarin Siyonist Düsncesini Alevilik diye yutturmaya calisan , Seytanca kurnazlik yapip Hakikatlere karsi cikip paniklenen ,ikiyüzlülükte ve yüzsüzlükte esi emsali olmayan Sebatayist Bektasi Sahtekarlarsiniz !! ..aramizdaki fark bu , Biz Ilahi Emre uyarak Ehli Beyti Islami Savunanlardaniz, Gercek Aleviligi savunanlardaniz ...Siz ise Seytani emelere dayanarak Seytnaca kurnazlik yapan Sahtekarligniz arsa dayanan ici cürük düsüncelerle Toplumu Zehirlemeye kalkan Alevilik adini Tasiyan Masonik Lojalarinin kiralik birer Sermayelerisiniz ..hepsi bu !! yazdigin yazilar daha evel yazilmis olabilir.. sünki bunu daha evel Planlayip aklin sira Kurnazlik yapip burdaki gencleri zirvalarinla kandirmaya calisacaktin ama Planin suya düstü Foyan erken meydana cikti ..hemde Bu Sarhos Ayyas kafanla ..Sarhosken Rezil oldun, ayikkende Rezil oluyorsun birde utanmadan Cevap yazabiliyorsun ..Utanmaz arlanmaz Misjoner Bozuntusu !! Nedir Alevilerin Siz Vahabi zihniyeti tasiyan Masonik Bektasilerin ellerinden cektigi !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

bende ondan asimile olmuslar dedimya
Kardes, onlarin 14 masumu, 12 imamlarin ogullariymis.
Buyur: http://tr.wikipedia.org/wiki/14_Masum-u_Pak
Resim

Ebu Hasaneyn

ali muhsin kardesim yazmis:
hemde Bu Sarhos Ayyas kafanla ..Sarhosken Rezil oldun, ayikkende Rezil oluyorsun birde utanmadan Cevap yazabiliyorsun ..Utanmaz arlanmaz Misjoner Bozuntusu !! Nedir Alevilerin Siz Vahabi zihniyeti tasiyan Masonik Bektasilerin ellerinden cektigi !!
sorma gitsin kardesim yaw kalbimizde beyaz sac cikti bu bilgisiz inatci insanlarla ugrasa ugrasa :x
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sebatayist bektaşiler Ehl-i Beyt as'ın masumiyetini örtbas etmek için böyle bir yalan uydurdular ki 14 masumdan kastın 12 İmamlar hz muhammed ve hz FAtıma olmadığını çocuk yaşta şehit düşen Ehl-i Beyt evlatlatoları olduğunu söylerler.
Ancak çocuk yaşta şehit edilen ehl-i Beyt as'ın soyundan gelen çocuk sayısı 14 müdür? 14'ten daha fazla değil midir?
Bunu neye göre 14le sınırladıkları ve bunlara neden 14 masumu pak dedikleri açıkça ortadadır ancak bu düşüncenin herhangi bir delili yoktur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Cumhuriyet Tarihi” sayfasına dön