Canakkale nasil Gecildi ?

ali muhsin

Canakkale nasil Gecildi ?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Resimlerle ilginc ve düsündürücü bir konu ekliyorum... Bazi Resimler sansürlenmistir ..

Canakkaleyi Böyle Gecemediler !!!

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
-------------------------------------------------
AMA BÖYLE GECTILER !!!!

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Hangisi kutlaniyor Simdi ? Kutulusmu ? isgalmi ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Re: Canakkale nasil Gecildi ?

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Herzaman merak etmisimdir. Mermiyi kaldiran kisi neden o sekilde kaldiriyor. Mesela ben kaldirmak istesem, arka tarafima degilde, ön taraftan kollarimi merminin altina kordum.

Ayrica bir resim de benden:

Resim
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

AleviCaferi yazdı:Herzaman merak etmisimdir. Mermiyi kaldiran kisi neden o sekilde kaldiriyor. Mesela ben kaldirmak istesem, arka tarafima degilde, ön taraftan kollarimi merminin altina kordum.
:D :D :D Çünkü kaldırmasını bilmiyorsun.Çok ağır bir şeyi o şekil`de yani arka taraftan ve dengeli bir şekil`de tutarak kaldırmak çok daha kolaydır.Bu şekil`de kaldırmaya Tahtacı usulü derler.Tahtacılar kalın ve ağır kütükleri o şekil`de tutarak kaldırırlar.Tabi bu usulü bilen herkes Tahtacı değildir.Tahtacılarla beraber çalışmış çoğu kişi bilir.
Ben`de ön tarafımdan kollarımla kaldıramadığım bazı şeyleri o şekilde tutarak kaldırıp taşımayı başardım.
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Çeri yazdı:
AleviCaferi yazdı:Herzaman merak etmisimdir. Mermiyi kaldiran kisi neden o sekilde kaldiriyor. Mesela ben kaldirmak istesem, arka tarafima degilde, ön taraftan kollarimi merminin altina kordum.
:D :D :D Çünkü kaldırmasını bilmiyorsun.Çok ağır bir şeyi o şekil`de yani arka taraftan ve dengeli bir şekil`de tutarak kaldırmak çok daha kolaydır.Bu şekil`de kaldırmaya Tahtacı usulü derler.Tahtacılar kalın ve ağır kütükleri o şekil`de tutarak kaldırırlar.Tabi bu usulü bilen herkes Tahtacı değildir.Tahtacılarla beraber çalışmış çoğu kişi bilir.
Ben`de ön tarafımdan kollarımla kaldıramadığım bazı şeyleri o şekilde tutarak kaldırıp taşımayı başardım.
Sagolasin üstad aciklaman icin. Biraz daha bilgilenmis olduk. :)
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)

“Osmanlı Tarihi” sayfasına dön