Şeyhülislam İbni Kemal'in Yavuz Selim'in Alevi Kıyımına İzin

Kullanıcı avatarı
Bekleyen

Şeyhülislam İbni Kemal'in Yavuz Selim'in Alevi Kıyımına İzin

Mesaj gönderen Bekleyen »

Seyhülislam Ibni Kemal'in Yavuz Selim'in Alevi Kıyımınana izin veren fetvasi:
Bu yerde adi zikir dolasan bütün zamanlarinda tanindigindan dolayi varliginin açiklanmasina gerek duyulmayan, rahman ve Rahim Allah in adiyyla; Sah Ismail'in ve din gününe(kiyamet) kadar lanetlenmis gruplarinin ve tebalarinin yenik zelil askerlerinin küfrü hususunda hamd kerim, kuvvetli büyük yüce olan Allah içindir.Övgü dogru yola rehberlik eden Hz.Muhammed'i ve Dogru dinde ona uyanlar(övgüler olsun)Sianin kendi imanlarindan baska dogru yola götüren imam, imamligini ilk dört halifenin halifeligini inkar ettikleri, Ebubekire , Ömere, Osmana(Allah hepsinden razi olsun) açikça küfür ettikleri , sünni memleketlerinden bir çok yere hakim olduklari, haberleri ard ardina geldi.Müslüman ülkelerde bu durumun etkileri çogaldi.Seriati ve ona uyanlari küçümsüyorlar.Bu seriatla içtihat edenlere, kendi mezheplerinin tersine müctehitlerin mezheplerinde zorluklar oldugunu ileri sürerek(seriata tabi olanlara) sövüyorlar.Tarikatlerinin liderlerine de Sah Ismail adini verdiler.
Onlar Sah ismail tarikatinin yönetiminin son derece kolay oldugunu ileri sürüyorlar.Sah ismailin helal dedgini helal haram dedigini haram sayiyorlar(oldugunu iddia ediyorlar).
Özetle, küfürlerin en çesitleri, dinden dönmeleri küfürlerinden süphe etmiyoruz.Sürekli gelen haberlerle bize ulasmistir.Ülkeleri dar'ul harb'tur*(darül harb savas demektir.Müslüman olmayan ütopluluklar üzerine savas açmak ve orayi müslüman yönetimine kazandirmak anlamini içerir.Bu yaklasimiyla osmanli sii iran i müslüman görmedigini açikça belirtmistir).
Erkeklerin ve kadinlarin nikahi geçersizdir.Onlarin çocuklarinin her biri zina çocugudur.Onlardan birinin kestigi hayvan ölü-mundar olur.Her kim bir zorunluluk olmadan onlara özgü kirmizi sapkayi giyerse, küfürün korkusu ona hakim olur.Bu da açikça küfür ve inkar belirtilerindendir.
Bunlarin hükümlerine gelince, bunlar dinden dönmüslerin muamelelerini görürler.Öyle yenilseler bile, oralar dar(savas kapsamina alinmis)sehirlerinde ol harb olmaya devam eder.
Müslümanlara mallari, kadinlari ve çocuklari helal olur.Adamlarina gelince, onlar müslüman olmadikça öldürülmeleri zorunludur.Müslüman olduklarinda zindiklarin tersine , diger müslümanlar gibi hür olurlar.Insanlardan birisi seriatin hükmünü terk etse bile, onlarin dinini seçse onun da kesinlikle katli vaciptir.
Kaynak:Mecmü'a-i Resal , Süleymaniye Ktp, Pertev Pasa Kismi No:621, Yk.31-31 b.

NOT:Ibni Kemal bu fetvalar ve Osmanli Toplumunun Siilerle savasi cihat görmesi için hazirlamasi nedeniyle Yavuz zamaninda önce kadiliga daha sonra anadolu kazaskerligine getirilmis.Kanuni zamaninda da Seyhülislam olmustur.En Önemli ögrencisi alevi kirimlarinda verdigi fetvalarla yükselen Ebu Suud Efendidir.Ibni Kemal'in Yavuz'un Alevi kirimini kolaylastirmak için kaleme aldigi ''Fitekfirir-revafiz'' adli risalesi su cümlelerle biter: ''Kizilbas toplulugunun seri yasalar geregi öldürülmesi helaldir.Islam askerlerinden onlari öldürenler gazi, ellerinde ölenlerse sehittirler.''
ali muhsin

Re: Şeyhülislam İbni Kemal'in Yavuz Selim'in Alevi Kıyımına İzin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Yavuzun arttiklarinida bu zamandada görebiliyoruz..ellerinde Köpek isareti yapan bir Toplumdan Hayir gelmez !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Re: SEYHÜLİSLAM IBNİ KEMAL'İN YAVUZ SELİM'İN ALEVİ KIYIMINA İZİN

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Yavuzun arttiklarinida bu zamandada görebiliyoruz..ellerinde isareti yapan bir Toplumdan Hayir gelmez !!!
Ne diyelim Allah Ali Muhsini islah etsin.
Ama şunuda şöylemden geçemiyeceğim.Hani tilkilerde ve çakallarda bir korku olur ya işte o korkunun aynısı var.Sonradan o hareketin içinden elleriyle Tekbir işaretleri yapan bir hareket daha çıktı ama siz onlarada düşmansınız.
İran sınırları içinde o işaretin aynısını bu kez Şah İsmail torunları yapıyor.Zaten ilk önce Moldovya sınırları içinde yaşayan Hristiyan-Ortodoks Gagavuz Türkleri tarafından bulunmuş.Sonra Azerbaycana geçmiş oradanda Türkiye`ye gelmiş.

Bu arada bilmeyen kardeşlerimiz için yazıyorum o işaret yani elle yapılan Bozkurt İşareti 12 Eylül öncesi Türkiye`de hiç bilinmiyordu.Bunu niye yazdım çünkü elime geçen bir kitapta 12 Eylül öncesi Ülkücülerin daha doğrusu Sağcıların O Malum olaylar sırasında elleriyle Bozkurt İşaretleri yaparak saldırdıkları yazıyordu.Tabiki böyle bir şey olması mümkün değil çünkü o yıllarda o işaret Türkiye`de bilinmiyordu.

Bir`de aslında hiç yazmaya söylemeye gerek yok ama yinede birkez daha yazıyorum.Bozkurt ve o elle yapılan işareti hiç bir partinin simgesi değildir.
ali muhsin

Re: SEYHÜLİSLAM IBNİ KEMAL'İN YAVUZ SELİM'İN ALEVİ KIYIMINA İZİN

Çeri yazdı:
ali muhsin yazdı:Yavuzun arttiklarinida bu zamandada görebiliyoruz..ellerinde isareti yapan bir Toplumdan Hayir gelmez !!!
Ne diyelim Allah Ali Muhsini islah etsin.
Ama şunuda şöylemden geçemiyeceğim.Hani tilkilerde ve çakallarda bir korku olur ya işte o korkunun aynısı var.Sonradan o hareketin içinden elleriyle Tekbir işaretleri yapan bir hareket daha çıktı ama siz onlarada düşmansınız.
İran sınırları içinde o işaretin aynısını bu kez Şah İsmail torunları yapıyor.Zaten ilk önce Moldovya sınırları içinde yaşayan Hristiyan-Ortodoks Gagavuz Türkleri tarafından bulunmuş.Sonra Azerbaycana geçmiş oradanda Türkiye`ye gelmiş.

Bu arada bilmeyen kardeşlerimiz için yazıyorum o işaret yani elle yapılan Bozkurt İşareti 12 Eylül öncesi Türkiye`de hiç bilinmiyordu.Bunu niye yazdım çünkü elime geçen bir kitapta 12 Eylül öncesi Ülkücülerin daha doğrusu Sağcıların O Malum olaylar sırasında elleriyle Bozkurt İşaretleri yaparak saldırdıkları yazıyordu.Tabiki böyle bir şey olması mümkün değil çünkü o yıllarda o işaret Türkiye`de bilinmiyordu.

Bir`de aslında hiç yazmaya söylemeye gerek yok ama yinede birkez daha yazıyorum.Bozkurt ve o elle yapılan işareti hiç bir partinin simgesi değildir.

Nasil oluyor acaba hem Köpek isareti yapiliyor hemde Tekbir getiriliyor bune mantik ...ayrica ha Köpek ha Kurt hemen hemen ayni cins !
Allahin adini anarak Köpekperetlik yapmak islam Dininde varmidir ? iranda Azarbaycan eyeletinin icine irkci ve Fasist düsünceyi sokanlarda bellidir !! Bu Köpek isaretlerinin gölgesi altinda Tekbir getirerek Kac yüzbin -lerce Alevi Katledildi acaba ... 12 eylül iyi bir örnekti !!? örnek olarakta sunuda yazalim ..Sivas olaylarinda "YA Allah ,Bismillah Allahü Ekber "diye nara atip üstüne birde Bozkurt isaretleri yapip onca insani yakankara ne demeli ??!! Bozkurt simgesi ister partiye mensup olsun, ister olmasin..sünki Islam Dininde it, cakal ,kurt, köpek simgesi yoktur !!! Bugün ise Bozkurt isaretlerini yapan genelde MHP BBP dir !!
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Lütfen ufak atında civcivler yesin.Nerdeyse milyonlar katledildi diyeceksiniz.Sivas olaylarında evet tüm Muhafazakar halkımız Aziz Nesinin orada olmasına tepki gösterdi.Ama otelin ateşe verilmesi görüntüleri sırasında Bozkurt işareti yapan kimse yoktur.O görüntüleride İhlas Haber Ajansı çekmiş eğer görüntüleri çekmeselerdi veya bu yolunu bulup imha etselerdi.Elimizde o olaylara dahil pek belge olmuyacaktı.Sivas olayları bir provakasyondur.O olaylar sırasında Hizbullah lehine sloganlar atılmış.Cumhuriye Sivasta kuruldı Sivasta yıkılacak sloganları atılmış.Ona bakarsan İran Devrimi olmasaydı o kadar insan toplanıp böyle bir slogan atmaya cesaret edemezlerdi.Aziz Nesin Çoruma davet edilseydi.Sizin tabanınızda tepki gösteriydi.Hem o olayın zanlılarının avukatlığını bir Milliyetçi değil bir Ümmetçi siyasetçi yaptı.
BOZKURT çok farklı bir şeydir.Tarihimizden bize bir mirastır.Bir güç, kuvvet özgürlük sembolüdür.İnsanlar pek çok hayvanı sevmişler onlara çeşitli anlamlar yüklemişlerdir.Çocuklarına ad olarak vermişlerdir.Kendilerine ailelerine soyisim olarak almışlardır.Hatta İmam Hz.Ali için Allahın Arslanı denmiştir.Ben inanıyorum ki bu Millet Allahın Bozkurtlarıdır.Ya Allah Bilmillah Allahu Ekber tarihimizde daha çok askerin kullandığı günümüde Ülkücü Hareketle özdeşleşmiş bir tekbirdir.BBP´liler daha çok tekbir işareti yaparlardı.Hatta saf saf Cemaatler tarikatler bizi destekliyecek diye yıllarca beklediler.Onları ürkütmemek için Bozkurdu unuttular.Ama hatalarını son yıllarda anladılar.
MHP-Ülkücü geleneği kabul etmiyen bazı franksiyonlarda Bozkurda sahip çıkar.Sultan Galiyevci Sosyalistlerde Bozkurda sahip çıkarlar.
En son Çeri tarafından 08 Tem 2009, 18:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali muhsin

Çeri yazdı:Lütfen ufak atında civcivler yesin.Nerdeyse milyonlar katledildi diyeceksiniz.Sivas olaylarında evet tüm Muhafazakar halkımız Aziz Nesinin orada olmasına tepki gösterdi.Ama otelin ateşe verilmesi görüntüleri sırasında Bozkurt işareti yapan kimse yoktur.................BOZKURT çok farklı bir şeydir.Tarihimizden bize bir mirastır.Bir güç, kuvvet sembolüdür.İnsanlar pek çok hayvanı sevmişler ona çeşitli anlamlar yüklemişlerdir.Çocuklarına ad olarak vermişlerdir.Kendilerine ailelerine soyisim olarak almışlardır.............Ben inanıyorum ki bu Millet Allahın Bozkurtlarıdır.Ya Allah Bilmillah Allahu Ekber tarihimizde daha çok askerin kullandığı günümüde Ülkücü Hareketle özdeşleşmiş bir tekbirdir.BBP´liler daha çok tekbir işareti yaparlardı.Hatta saf saf Cemaatler tarikatler bizi destekliyecek diye yıllarca beklediler.Onları ürkütmemek için Bozkurdu unuttular.Ama hatalarını son yıllarda anladılar.
MHP-Ülkücü geleneği kabul etmiyen bazı franksiyonlarda Bozkurda sahip çıkar.Sultan Galiyevci Sosyalistlerde Bozkurda sahip çıkarlar.
Lütfen ufak atında civcivler yesin.Nerdeyse milyonlar katledildi diyeceksiniz.
"Ufak atta civciler yesin" öylemi ...öylese su Resimlere cok iyi bakinda övdügünüz Bozkurtcularinizin marifetlerini bir görün ..!!!!ayrica Osmanli dönemindeki Alevi katliamalarinida saysak milyonu gecer !!
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Gördünüz degilmi ?! iste bunlar "Vatan millet Sakarya yasasin Bozkurtlar hareketi" diyerek katlediginiz Alevi Toplumun Resimlerinin bir kismidir sadece !!!

Resim

Resim

Tabiki "ihanetci" Dostlarinizida unutmayalim !!

Resim

Sivas olaylarina gelince ..Tekbir getirerek Salya sümük nara atan Sahsiyetsizlerin icinde yiginla Bozkurt isaretleri yapanlarda vardi ..hadi yapmadilar diyelim sonucta cogu baska ilerden gelen Alevi kani akitabilmek icin firsat kollayan MHP Bozkurt ve ülkücü hareketleri idi !! Hatirlatmak gerekirki bu gözü dönmüs caniler Sadece Alevileri degil Sünni Vatandaslarimizda Yakmislardi ...! Bu Plani yapanlarin kim olduklarini Fasit Sentezciler ile isbirligi yapanlarin kimler olduklarinida defalarca aciklamisizdir !! ...Size Osmanlidan kalan tek Miras ise Osmanlinin size biraktigi Katiam Formülleridir !!

Allah adini anarak Savunmasiz insanlari katleden bir Terrör örgütünden ne beklenirki !!
Birde sunu izah ediyim Hayvanlari örnek alanlar ancak Hayvanlasir..Görüldügü gibi !!

BOZKURT çok farklı bir şeydir.Tarihimizden bize bir mirastır.Bir güç, kuvvet sembolüdür
Sizin gücünüz ise sadece Zayiflara yeter .bir Kurda köpege özenen kisiler karsisinda kuvvetli birini görünce hemen,uysal bir kedi olabiliyorlar ..Bugün Devletimiz satiliyor sesiniz cikmiyor . Güneydogu anadolunun yüzbinlerce metre kareleri Israile satiliyor hatta yavas yavas gelip oaralara yelersiyorlar Burdada cit yok.. Sesiniz cikmiyor ,ama is Aleviler söz konusu olunca Vatan millet diye Saldirmaya baslaniyor ..ne hikmetse ??!
------
ali muhsin

Yönetici arkadaslar Baslik yanlis yerde olmus ..bu Bölgeyi "Alevi Katliamlari "bölümüne tasimanizi rica ediyorum.
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bazı arkadaşlar hep aynı şeyleri sürekli gündeme getirmekten zevk alıyorlar.Geçmişte olmuş olan o olaylar Soğuk savaşın ülkemizdeki yansımalarıdır.O olayların asıl suçluları Alevi diye bilinen vatandaşlarımızı kullanarak onların arkasına saklanarak Türkiye`yi bir Sovyet peyki yapmak isteyenlerdir.Enver Hocacılardır.Maoculardır.O olaylar sırasında tabiki halk arasındaki bilgisizliğin kötü etkileri olmuştur.O yıllarda bile Prof.Dr.Mehmet Eröz Hocamız Alevi köylerini dolaşıp bilimsel araştırmalar yapıyordu.O olaylar ideolojikti.Yani bir mezhep kavgası değildir.Ama sonuçta o bölgelerde malesef Alevi vatandaşlarımız zarar görmüştür.O tür olayların bir daha olmaması için Ülkemizde Ulusal bilincin dahada güçlenmesi gerekiyor.Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla Alevi gençler artık bu konularda daha bilinçli içlerinde bu konuda benimle aynı fikirde olan gençlerin sayısı her geçen gün artıyor.
ali muhsin

Ceri Arkadasim Tessekür ediyorum Kismen katiliyorum

Evet maalesef Alevilerin icine sizan Maocular Leninciler falanca fismancilar olmustur katiliyorum bunlarin ne Alevilikle nede Sünnilikle alakalari olmadigi gibi halen bu Toplum düsmanlari ve Tefrikciler Alevilerin iclerinde oldugu gibi Sünni kesimin iclerindede vardir ..ama O zamanin ( 12 Eylül ) olaylarinda Genelde Alevi Toplumunun yani Sivillerin ne sucu vardi ? Analarin, Babalarin ,cocuklarin, Yaslilarin günahi neydide hepsini bir torbaya atip Kafir Mürted diye katlediler ? Bunlar insan degilmiydi .Bunlarda Bu Vatanin insanlari degilermiydi ? Kücükken bir olaya Sahit olmustum..

malum 80 li yillar cocukken bir Sünni Mahalesine gitmistim ve ordaki cocuklarla oynayip tastan mastan Balciktan araba falan yapiyorduk malum oyuncagimiz yoktu 50 kurus elimize gecse Seker alacagiz diye Dünyalar bizim oluyordu ..mahalemizde bir cami vardi biraz ötedeydi ..nitekim Cocuklarla oynarken uzaktan gür bir sesle "Yetisin ey Müslümanlar Aleviler Cami yakiyor " diye bir bagirti oldu arkami döndügüme Hacilar Hocalar Ellerinde Tirpan, Tüfek, Balta ne varsa Allahü Ekber diye kosusturdular ,bir anda ortalik karisti ,bende arkalarindan yavas yavas gittim merak etmistim gercektende Cami yaniyormu diye ,Camiye baktigimda Camide bir duman bile cikmiyordu yerli yerinde halen ordaydi ne ates nede ufak bir kivilcim görebiliyordum sonra dedim kendi kendime "ya bu amcalar kimleri simdi kesmeye gitti " dedim cami yanmiyor halbusaki dedim ...yani olay sudur Toplum olarak bilincli degiliz..o olaylarda her nekadar Siyasilik varsada Mezhep Savasida vardi ve bunu körükleyen karanlik gücler ve onlarin Cellatlari idi !! Toplum olarak Her Tefrikcilerin oyununa kolayca gelebiliyoruz maalesef, Buda bilincli olmadigimizdan "Hocamiz Dedemiz ne derse o olur "düsünesinden kaynaklaniyor demketir, Daha Dogru dürüst bir Sahsi arastirmadam ,incelemeden körü körüne birinin arkasina gittikleri icindir ..Birileri Dügmeye basiyor Kardes kani dökülüyor ve bunuda maalesef "Vatan, Millet, Din" Adina yapiliyor-(du.) ve halen yapilirmi bilemiyorum ??!..Bu zamanda yokmu bu Tefrikciler ? Var tabiki ve Birilerinin Dügmeye basmalari icin siper almis beklemekteler . bunlar hem Alevilerin icinde hemde Sünni kesimin icinde hazir beklemekteler ....! kimileri camilerde kimileri Cemevlerinde ayni kisi bir günde Solcu Diger günde Sagci oluyor ve yine anyi kisi bir günde Alevi Diger günde Sünni oluyor ...Ama bugün Toplumumuz az da olsa Birlik ve beraberlik taraftarlaridir , fakat bazilari bu birlik ve beraberligide Özelikle Alevileri Asimile etmek icin kulanmaktadirlar !! evet tarihte karanlik güclerin masasi olan Ülkücü Bozkurt Ocaklari " Vatan Millet " diyerek Sivileri yani Maocularla Lenincilerle alakalari dahi olmayan Yüzlerce Alevileri "kizil komunist" Diye katletmislerdir ..!! simdi ise Alevilere yaklasimlarinda bile Süpheyle bakiyorum !!! Alevilerin kanlari halen ellerinde kurumadiklari gibi Yapmis olduklari bu tarihi katliamlardanda Alevi Halkindada bugüne kadar ne Özür dilemis nede bir aciklama yapmislardir...simdiki Alevi Düsmanlari, Alevilere karsi silahla topla tüfekle degil , bu sefer siyasi olarak yaklasip onlari Asimile etme niyetindelerdir bu konudada her türlü hille ve dolabazliklar yapmaktadirlar ..Bugün Her Örgüt her Kurulus ,Tarikatcilar Siyasiler vs ..Alevilere Cikar ve menfatleri icin yaklasmaktadirlar ,Amaclari Alevileri oyalayip 12 imam Düsüncesinden uzaklastirmaktir gayeleri

insan cani Allahtan kutsal bir emanettir ..örnegin Sivas olaylarinin katilerini nasilki Lanetliyorsak, Basbaglardaki olaylarin katilerinide Lanetliyoruz ..ve bu Terrör olaylarini destekleyen Planlayan ve kardes kardesi kiridiran kisileride en basta Lanetliyoruz...Gösterdigim resimler Tarihin Aynasi idi umarizki Ülkemizde böyle olaylar artik yasanmaz ...simdi ......Fakat sunuda acikca söyleyim genelde Tefrikciligin baslarini ceken Basta irkci Düsünce olmak üzere karanlik güclere Hizmet eden Alevilik Adina Alevilikle alakalari olmayan Cestili ideolojileri savunan Düsüncelerdir ....

Ceri Arkadasim bazen seninle birazcik atisiyoruz belkide benden gicik aliyorsundur malum :D Bizler nasilki Alevilerin icine kanser Tümörü gibi Giren Alevilikle Alakalari olmayan Tefrikci Bektasilikten kurtarmak istiyorsak, Sizde icinizdeki Irkci Düsünceden siyrilsaniz nasil olur ...( Yanlis anlama Vatanimizi Topragimizi Miletimizi Seviyoruz ) ama irkcilik kadar kötü bisey yoktur bu dünyada ..Yüce Allah Toplumumuzu Kuran ve Ehli Beytin Sancagi altinda toplar insallah .
------

“Osmanlı Tarihi” sayfasına dön