Sekbani Cedit

Çeri

Re: Sekbani Cedit

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Genc osman Sehitmi olmus ??? ... :D galiba bir yanlis anlama olmustur öylelerine Sehit degil Niyazi derler :)
Yazık yazık ...:cry:
Hani Grup Yorum bir parçasında diyor ki:"Sabolarımız Niyazilerimiz hiç teslim olmadı ki..."
Onlar bu parçanın sözlerini yazarken ,söylerken "Niyazi" denince akla ne geldiğini bilmiyorlarmıydı ki...Bu parçayı albümlerinde konserlerinde yıllardır okuyorlar.
En son Çeri tarafından 30 May 2009, 15:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ceri Arkadas

Allah askina Safca Düsünmeyin ..Sen Eli kanli katil Osmanliyi Imam Hüseyin (as) ile nasil esdeger olarak görebiliyorsun Sasiyorum ...oysaki Osmanli Devletinin kurulusu Cinayet üzerine kurulmustur ,Kurucusu olan Osman Bey Tahta Gecmek icin 1298 de Amcasi Dündar Beyi öldürüp tahtin basina gecmistir.. bu gibi Cinayetler Osmanlida yaygindir Taht icin Bebekleri "Veliyatlari " dahi öldürmüslerdir .Alevi Sii katliyamlarinda öncülük yapmislardir ve dahasi ..konu hakkinda Sitemizin ve Forumumuzun "osmanlinin gercek yüzü"basligina bakabilirsiniz ...onun icindirki Osmanliyi, imam Hüseyin ile esdeger tutmaniz tamami ile mantik disidir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Muhammed yazdı:
ali muhsin yazdı:Genc osman Sehitmi olmus ??? ... :D galiba bir yanlis anlama olmustur öylelerine Sehit degil Niyazi derler :)
yav ali muhsin can, sen beni güldürdün ya :) Allah da seni güldürsün. tam bir niyazi olayı yani :lol:
Merak etmeyin Mahşerde bu yazdıklarınızın hesapını verirken İYİ GÜLERSİNİZ!..
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Mahserde kim güler kim aglar orasini görecegiz..Ne Mutlu bizeki Eli Kanli Osmanlinin izinden degil, Ehli Beytin izinden gidenlerdeniz..Ehli Beytin Dostuna Dost, Düsmanlarina Düsman olanlardaniz .Peygamber (saa) iki Emaneti olan Kuran ve Ehli Beyte uyanlardaniz ..Evet Mahserde kim gülecek, kimler agliyacak, Yapilan Cinayetlerin hesablarini kimler ve nasil verecekler, orasini hep birlikte görecegiz ! Sizde merak etmeyin ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
mucteba22

Mesaj gönderen mucteba22 »

karısı zehirlemedi mi onu
İKİ TAŞ ARASINDA BİR DAL GELİNCİK GİBİ YALNIZIM
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Çeri yazdı: Merak etmeyin Mahşerde bu yazdıklarınızın hesapını verirken İYİ GÜLERSİNİZ!..
Çeri arkadaş, bu hesabı niye, nasıl vericez lütfen bi açıkla? Sorduk cevap vermedin. Şehitlik olayınıda açıklamanı bekliyoruz lütfen.
Resim
Resim
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Muhammed yazdı:
Çeri yazdı: Merak etmeyin Mahşerde bu yazdıklarınızın hesapını verirken İYİ GÜLERSİNİZ!..
Çeri arkadaş, bu hesabı niye, nasıl vericez lütfen bi açıkla? Sorduk cevap vermedin. Şehitlik olayınıda açıklamanı bekliyoruz lütfen.
İnsan bu dünyada yaptığı, söylediği ,düşündüğü her şeyin hesabını öbür dünyada verecektir.Mahşerde "Boynuzsuz koç boynuzu olan koçtan hakkını alacaktır."
Şehitlik meselesini hatırladığım kadarıyla önceki iletilerimde açıklamıştım.Önceki sayfalara bakarsan görürsün.
En son Çeri tarafından 30 May 2009, 15:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

mucteba22 yazdı:karısı zehirlemedi mi onu
Bir yaşıma daha girdim.İmam Hasan Hazretlerini karısının veya cariyesinin zehirlediğini duymuştumda bunu ilkkez senden duydum.Genç Osman Yeniçeriler tarafından işkence edilerek ŞEHİT edilmiştir.Vahşi bir şekilde.
Ancak bu konuda karısının hatası Genç Osman yapmak istediklerini karısına anlatmış(Gençlik işte) karısıda bu anlatıklarını bazı yerlerde ağzından kaçırmış.Yeniçerilerin kulağına kadar gitmiş.Sonrda Yeniçeriler ayaklanmış sonrası malum...

“Osmanlı Tarihi” sayfasına dön