Kut bayramı yeniden olsun..

Cevapla
biralevi
Seviye 4
Seviye 4
Mesajlar: 1439
Kayıt: 24 Ara 2006, 14:02

Kut bayramı yeniden olsun..

Mesaj gönderen biralevi » 26 Şub 2017, 22:29

HÜKÜMETE ÖNERİ : KUT BAYRAMI YENİDEN BAŞLASIN…..

29.Nisan 1916 yılında Halil paşa komutasındaki Osmanlının altıncı ordusu , general Townshend komutasındaki İngiliz askerlerini yenerek kut şehrinde teslim aldı.
Kutül Amare adıyla bilinen Bağdat yakınlarında bulunan bir kasabada yapılan Söz konusu savaşta 350 subay ve on binMüslüman şehit olmuş, İngilizlerin 13 general, 481 subay ve 13.300 er teslim olmuştur. Hatta bunları kurtarmaya gelen 30.000 e yakın İngilizde hayatını kaybetmiştir.
Bu zafer 1946 yılına kadar bayram olarak kutlanmış ve Nato ve İngilterenin baskısıyla kutlamalardan vazgeçilmiştir.
Yaklaşan Nisan ayından önce bir kanun yada KHK ile bu bayram yeniden ihya edilmelidir. Okullarda ders kitapların girmelidir.
Ha birde tiyo vereyim
O gün Kutül Amarede
1- Vahhabiler osmanlıyı arkadan vurmuşlardı ve o günkülerin soylarına bugün Suud,ışid,nusra ,selefi falan diyorsunuz ,Öso diye de yutturuyorsunuz…….

2- O GÜN Osmanlıyla birlikte binlerce Irak aleviside İngilizlere karşı çatışmış şehit olmuş ve birlikte aynı kabirde yatıyorlar. Bugün size emperyallerin Siyonistlerin öcü gibi göstermeye çalıştığı aleviler yada şiiler o gün sizlerle aynı cephede kafirlerle mücadelenizde ölümü göze almış BU ŞANLI ZAFERDEN DE PAY SAHİBİ OLMUŞLARDI.

AMA NERDE SİZDE BUNLARI AKLEDECEK AKIL !!!

Teoman Şahin

Cevapla

“Osmanlı Tarihi” sayfasına dön