İmam Humeyni'nin ardından...

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kod: Tümünü seç

ayrica yine yaziyorum COGU (Hepsi Degil ) Türkiyemizde sanki Devlet icnde Devlet kurmus Igdirli Azeriler var onlarda Ehli Beyti (sözde ) savunduklarini söylüyor ama bir taraftanda örtülü Fasistmi savunuyorlar 
Degerli Musa Özates abi

Dikkat edilirse Cogu Hepsi Degil diye bir kelime var ,yani aslinda kastim TÜM Azerileri yargilamak degildi, nasilki Bazi Bektasilerin Pencesine Düsmüs Alevileri nasil elestiriyorsam , buda böyledir , Bu Sitedeki Büyüklerim Haric onlardan baska ( Azerilerin iyisi ) bana gercek hayatimda Rastlamadi burda ( Almanyada ) ama Corumda Musa Aydin Hocamiz ile karsilastigimi ve cok kisa bir görüsmemizin oldugunu hatirliyorum , geneleme yaparak hepsini tabiki yargilamak mantiksiz olur ! benim Elestirdigim Azeriler sadece ikili oynayanlardir ,nasilki bazi komunistler Ataistler vs ben ( Sözde ) Aleviyim diyor ,elestirdigim kisilerde öyledir misal ben Ehli Beyt Dostuyum derlerken MHP ülkücü ocaklarina üye olanlarini elestiriyorum sadece bu ..yine yaziyorum geneleme yapmiyorum ,arada bence elle sayilacak iyi insanlarin var oldugnu acikca yazabilirim ...( tamam Simdi bana bazilari kizacak ama raziyim kizsinlar )

ayrica Almanya gibi bir yerde cok uluslu bir Devlette cok insan taninabiliyor onlarla diyaloga girilebiliyor..ve onlarin bilgilerindede yararlanabiliyorum misal bazi konulari bir baska kisiden ögreniyorum örnegin : Irak ve Irakin Durmunu bir bilen Irakli bir kisiden ögrenebiliyorum ...yanlis anlasilmam olabilir ..Almanca Türkcesi ile yaziyorum ama yazilarimin ve ne söylemek istedigimi aciklamam icin elimden gelenide yapiyorum bunuda hos görmenizi diliyorum ...konu irkcilikti ve ona göre cevap yazdim yine yaziyorum kastim Tüm Azerileri Yargilamk degildir !! ve yine yaziyorum Yasadigim bu ülkede Almanya gibi bir yerde iyileri bana rastlamadi , rastlamadigim icin elestirilerim sert gelmis olabilir , geneleme yapmadigimi tekrar yazmak ve tecrübelerimi sizlerle paylasmak istedigimide belirtmek isterim ...Saygilarimla

“İslam Tarihi” sayfasına dön