Halife Ömerin katili kim?

Alevi

Halife Ömerin katili kim?

Mesaj gönderen Alevi »

Halife Ömerin katilinin Yahudi asırlı bir değirmenci olduğunu bir rivayet beyan ediyor doğrumudur? Ölüm nedenide vergi yüzünden değirmenci vergisini vermemiş vergi memuruna
O da gelmiş Ömere şikayette bulunmuş
Ömer şittetlenerek kalkıyor devesine binip değirmencinin yanına geliyor
Değirmenciyle biraz tartıştıktan sonra çarkın geri tarafındaki değirmen milini alıyor ve Ömerin karnına saplıyor
Olay böyle geçiyor nekadarı doğrudur siz karar verin Sayın ve sevgili bilginler
Resim
ali muhsin

Re: Halife Ömerin katili kim?

Mesaj gönderen ali muhsin »

Tarihte Ömerin Siddeti Sinirliligi Saygisizligi Gaddarligi meshurdu ..birkac örnek verirsek Yüce Islam Peygamberi (saa) Ölüm Döseginde "Bana bir kagit ve kalem verinki benden sonra delalete düsmeyiniz " buyurdugunda, Ömer Saygisiz bir sekilde " Peygamber Sayikliyor Bize Allahin Kitabi Yeter " demekle yetiniyor..ve ayni Ömer Peygamberin Sahadetinden sonra kilicini Cekip Halki Tehtid edercesine "kim Resulullah öldü derse onun Kellesini keserim " deyip Imam Ali (as) minda Hakkini gasp edip halki Tehtilerle oyaliyordu ..yine Ayni Ömer, Ebu Bekire Biat icin Hz. Fatima (as) ile Tartisiyor ve Evini yakmakla tehdit ediyor,Ömerin bu Siddet ve sinirligi sonucunda Hz. Fatima (as ) incitiliyor ve Karnindaki cocugu Düsürülüp kaburgasi kiriliyor kapisi atese verilip kirpaclaniyor ...yani Ömerin Sinirlilgi Siddeti Tarihte meshurdur ...ama bu Yaptiklarina Ragmen Ehli Sünnet Alimeri Ömerin Adaletinde söz edip Ömerin bu karanlik tarhinide kamufle etmeye calisiyorlar ...Bu olayalar Ehli Sünnet kaynaklarinda oldugu gibi Sia Kaynklarindada mevcuttur !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bu konuda bilinen Camide namaz kıldırırken namaz kılma bahanesyle gelen İranlı bir köle tarafından hançerlenerek öldürüldüğüdür.İran`da bu kişiye ait olduğu iddia edilen bir mezar varmış.Önceden İran`da halk tarafından ziyaret edilirmiş.Ama devrimden sonra orayı ziyaret yasaklanmış.
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

al sana bitane daha osman bitti simdi omerle mi ugrasacagiz Alemsiniz yaw :wink:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Ebu Hasaneyn yazdı:al sana bitane daha osman bitti simdi omerle mi ugrasacagiz Alemsiniz yaw :wink:
Niyeki Kardes ..Ömerin "Adaletini" sorugulamak sucmu ??
------
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

ali muhsin yazdı:
Ebu Hasaneyn yazdı:al sana bitane daha osman bitti simdi omerle mi ugrasacagiz Alemsiniz yaw :wink:
Ali Muhsin can
bir önceki konuyla ilgili hasan ve mücahid canın yazılarını yorum yapmadan buraya aktarıyorum umarım faydalı olur

eleştirirsin tamam
kaynaklarını yazarsın tamam
ama bu tür hükümler vermeye hakkın yoktur
sen cehennemin hakimi değilsin
hangi kata hangi kişinin gideceğini belirlemekte senin ssorunun yada görevin değildir
başkalarının sevdiği ve saydığı insanları eleştirebilirsin ama bu tür tavırlar hiç bir ehli beyt dostunada yakışmaz
müslümanlık adabına ve vahdet adabınada yakışmaz
dahası fitne ve fesada yol açarsın ve bunun vebalini ödeyemezsin
akıldan bahsedenlerin dillerine ellerine sahip olmasıda gerekir
çünkü biz yüce islam davasının şahitleriyiz
senin yaptığını amerikan israil ajanları yapmaya çalışıyorlar
onların tek amacı müslümanlar içinde ihtilaflı konuları böyle radikal şekilde ortaya koyup birbirine düşürmektir ama sağduyulu alevi ve sünni din adamları sayesinde bir türlü iç savaşı başaramadılar
bu konularda hassas dikkatli olmanı haddini aşmamanı kendini hakim yerine koymamanı tavsiye ediyorum
söz ola kese savaşı
söz ola kestire başı
sen şu anda osmanlı döneminde yaşıyor olsaydın başın çoktan gitmişti fermanlar bu tavrı idamla cezalandırmıştır
şimdi bumu iyi seçenek yoksa çokça yaşayıp çokça ilim yaymak mı daha iyi
dünya pazarından alabileceğin kadar alıp mahşere gitmenmi daha iyi bu yüce 12 imam davasının bir ferdi olacaksan sorumlu davranmalısın sorunlu değil
...................................................................................................

diyeceğiniz sözü karşı tarafın kabul edeceği delillerle ortaya koyarsanız daha etkili ve faydalı olur. Şöyle bir hadis vardır: "Sertliği neye bıraktılarsa onu çirkinleştirdi, yumuşaklığı da neye bıraktılarsa onu süsledi."
Hasan Akça kardeşin tavsiyelerini dikkate alın inşaAllah, zorunuza da gitmesin.
Kuran'da açık ayet vardır, buyuruyor ki: "lev kunte ğaliyzel kalb lenfeddu min havlike" yani "eğer sen (ey Peygamber) katı kalpli olsaydın senin etrafından dağılırdılar."
Yine Kuran buyuruyor: "lekum fi resulillah usvetun hasene" yani "Sizin için Resulullah'da güzel örnek vardır."
Evet, Hz. Peygamber ve O'nun Ehlibeyti bizler için güzel örneklerdir. Onlar muhaliflerine karş nasıl davranmışlarsa biz de öyle davranmalıyız.
Ayetullah Hamaneyi, diğer insanların saygı duyduğu insanlara hakaret ve lanet etmeyi haram ilan etmiştir. Kurana göre de doğru değildir. Hatta puta tapanların ilahlarına bile sövmeyin, onlar da cahillikle sizin Allah'ınıza söverler, buyuruyor.
Ama insanları aydınlatmak hepimizin vazifesidir. Bunu güzel bir dil ve uslupla yaparsak daha faydalı olur, aksi takdirde zararını görürüz.
Yaradan yar ve yardımcınız olsun inşaAllah
ali muhsin

Sahsi görüsüm ....Ben yukardaki yazimda, Bir Sahisa Hakaret etmedim ...ancak Ehli Beyt Düsmanlarinada Lanetimi yollarim o baska ....Sahsen sadece tarihi sorguladim.Tarihi sorgulamakta en dogal hakkimiz oldugunu düsünüyorum ..!! bunu sorgulamak Tarihin gercek yüzünü ortaya cikarmak hepimizin görevi degilmidir ..Sahsen sadece ip uclari verdim gerisi bilecekleri is ..ayrica sunuda altini cizerek yaziyorum ..Vahdet yapilacak diye Gerckleri gizleyemeyiz.. elbeteki sorgulariz ancak Uslubumuzu koruyarak ,sözlerimize Dikkat ederek ...Tarihi kitablar ortadadir isteyen arastirir ve bakar ..Madem insanlara lanet okumayalim ,ozaman Muaviye ve Yezidedemi Lanet okumiyacagiz ? Sahsen ben bu görüse karsiyim... Vahdet diye Susmak ve herseye Eyvallah demek "Aman Su olayi Anlatma( Ehli Beyte yapilan zulümleri ) Sorgulama Vahdet bozulur , aman Bu olayi anlatma sorgulama Vahdet zarar görür " Düsüncesinede Siddetle karsi oldugumuda yazabilirim !! Ehli Beyt muhibi olarak Yalakalik Vahdetinede karsiyim ( Yanlis Anlamayin,genel anlamda )!! Arkadaslar Hersey Dobra Dobra ama bunu yaparsak uslubumuzu koruyarak Sözlerimize dikkat ederek yapmaliyiz .. Hasan Abiyle bir ara bu konudada fikirmi yazmistim .Ayni Fikrimi tekrar yeniliyorum !
------
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

[quote="ali muhsin"],ozaman Muaviye ve Yezidedemi Lanet okumiyacagiz ?

ali muhsin can
Rehberin hükmünde insanların saygı duyduklarına diyor bu hüküm genelde tüm insanlarıda kapsasada özelde sünnilere işaret ediyor zira asrımızda sünnilerle bizim aramızda açık bir savaş çıksın isteniyor ve siyonistler bunun için herşeyi kullanıyor ve yapıyorlar olaki karşında cahil biri çıkar ve senin bilim Kuran ayet hadis le anlatmaya çalıştığın hiçbirşeyi anlamaz anlamazdan gelir halkı tahrik eder ve bu tavırlarını bahane edip fitne ateşi çıkarır ve istenmeyen şeyler olur bunun vebailini üstlenebilirmisin? ayrıca muaviye ve yezid saygı duyulanlardan değildir birkaç istisna olursada bu hükmün dışındadır

Vahdet diye Susmak ve herseye Eyvallah demek

vahdet susmak anlamınıda içeriyor vahdetin içinde bazen susmak önemli bir yer tutar Hz.Ali susmuştu sabretmişti ve bunun ne kadar acı verdiğinide izah etmişti(boğazımda kemik gözümde diken gibi)
ama herşeye eyvallah değil tabiki fark ince bir çizgidir
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ali muhsim abim yazmis:
alemsin ali muhsin abim yaw :mrgreen: dogru adalet ama hangi adalet acaba mevla emir el mu'minin aliyyen a.s'in tatbik ettigi adalet mi :?: yoksa omerin kendi nefsinden tatbik ettigi adalet mi :?: vallahi ben o kadar fark goruyorum ki mevlam Ali a.s nerde,,,
omer nerde ne diyim artik pes :cry:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Ebu Hasaneyn bey seni usanıyor diye böyle bir başlık aklıma geldi yazdım
şimdiye kadar daha neden ve nasıl can verdi aydınlığa kavuşturamadık bu Ömer efendiyi
Resim

“İslam Tarihi” sayfasına dön