Suriyede Bati ve yanlilarinin kirli oyunlari !

Musa Özateş

Re: Suriyede Bati ve yanlilarinin kirli oyunlari !

Mesaj gönderen Musa Özateş »

suriye ayrım noktası oldu
bir tarafta suriye iran rusya çin ırak
diğer tarafta avrupa birliği amerika israil suud katar vehhabiler

ve akp amerikayı israili seçti
ama ben halkımızın bu seçimdenm rahatsız olduğuna inanıyorum hatta akp ye oy veren kitle dahai rahatsız ama sesleri çıkmıyor
derya

Mesaj gönderen derya »

BOŞbakan "Kendi dinlerine uymadıkça Yahudi ve Hristiyanlar senden asla hoşnut olmayacaklardır. De ki ; hidayet ancak Allah'ın hidayetidir. Sana gelen ilimden sonra onların heveslerine uyarsan, şüphesiz Allah'tan sana ne bir veli ne de bir yardımcı bulunur." BAKARA/120 ayetini hiç okudu mu acaba? Hani sözümona dindar nesil yetiştirecek ya!
umitaktas

Mesaj gönderen umitaktas »

Musa Özateş yazdı:ben halkımızın bu seçimdenm rahatsız olduğuna inanıyorum hatta akp ye oy veren kitle dahai rahatsız ama sesleri çıkmıyor
sayın özateş, halkımız malesef koyun olmuş. bakın akp türkiyede herkesi zaptetti. fakat bir tek alevileri fethedemedi. alevilerden zırnık oy alamadığı için düşmanca mezhep siyaseti izliyor. sünni halk biat eden bir topluluktur. bu kitle alevileri fazlaca sevmez. son derece cahildirler. mesela halife osmanın peygamberimizin kızıyla evli olduğu yalanına çabucak inanabiliyorlar. muaviyeye yezide hazret diyorlar. vakti zamanında spor salonunda spor yaparken cübbeli cemaatine mensup biri yezid ve muaviyeye hazret demişti. şimdi bu adamlar korkuç derecede cahil oldukları için bunlara ehlibeytten bahsetsek işe yaramaz. adamların gönül gözleri kapanmış.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

umitaktas yazdı:
Musa Özateş yazdı:ben halkımızın bu seçimdenm rahatsız olduğuna inanıyorum hatta akp ye oy veren kitle dahai rahatsız ama sesleri çıkmıyor
sayın özateş, halkımız malesef koyun olmuş. bakın akp türkiyede herkesi zaptetti. fakat bir tek alevileri fethedemedi. alevilerden zırnık oy alamadığı için düşmanca mezhep siyaseti izliyor. sünni halk biat eden bir topluluktur. bu kitle alevileri fazlaca sevmez. son derece cahildirler. mesela halife osmanın peygamberimizin kızıyla evli olduğu yalanına çabucak inanabiliyorlar. muaviyeye yezide hazret diyorlar. vakti zamanında spor salonunda spor yaparken cübbeli cemaatine mensup biri yezid ve muaviyeye hazret demişti. şimdi bu adamlar korkuç derecede cahil oldukları için bunlara ehlibeytten bahsetsek işe yaramaz. adamların gönül gözleri kapanmış.
ben ümidimi korumak istiyorum ümitvar olmak istiyorum çoğunluk dediğiniz gibiyse bile sünnilerdede yavaşta olsa bazı uyanışlar başlamıştır azınlıkta olsa bazı sünni aydınları olan bitenin farkındadır
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Musa Özateş yazdı:
ben ümidimi korumak istiyorum ümitvar olmak istiyorum çoğunluk dediğiniz gibiyse bile sünnilerdede yavaşta olsa bazı uyanışlar başlamıştır azınlıkta olsa bazı sünni aydınları olan bitenin farkındadır
sen yine ümidini koru ama bu sünnilerin uyanması için sünnilikten vazgeçmeleri lazım yoksa herşey eski tas eski hamam gibidir dikkatle bakın bir teki çıkıp suriye politikasını eleştiriyormu? bilenler bile ikbal beklentisiyle susuyorlar işte bu sünniliğin özünde var çünkü kerbelayı bilmiyorlar bence böyle
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Amerikan Savunma "Savas" Bakani Leon Panetta ve Israil Baskani Simo Perez Washingtonda bir araya gelerek Iran ve Suriye konusunu ele aldiklari bildirilmistir ...ilginc olan bu görüsmelerin ardindan Suriyeye 2000 Terröristin sizmasidir..haber ise basina söyle yansimistir ...
Suriye topraklarına 2000 terörist girdi

Suriye'de batılı ülkelerin desteğindeki teröristlerin saldırıları devam ederken bazı haber kaynakları Suriye'nin İdlib bölgesine 2000 kadar teröristin girdiğini bildirdiler.
Haber kaynakları, söz konusu teröristlerin Türkiye, Katar ve Arabistan'ın mali ve askeri yardımlarına sahip olduklarını bildirdiler.
Suriye'nin kuzeyinde yer alan İdlib halkı, son birkaç günde teröristlerin saldırılarının artmasından şikayetçiler.
Bundan önce de el'Ahbar gazetesi, Türkiye ve bazı Fars Körfezi İşbirliği Üyesi ülkelerin Suriyeli teröristlere yardım ettiğini bildirmişti

irib
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Sahsen sunu diyebilirimki Sünni kesimde bir Mezhepcilik anlayisi vardir bu tek yanli Mezhep anlayisi ve tek yanli Siyasi görüs nerdeyse onlar icin bir gelenek haline gelmistir.Acikca sunu diyebilirimki, Sünni kesimin cogu gerceklerden kactiklari gibi Hakikatlerdende korkmaktadirlar . Yani.. "Eger biz gercekci olursak Alevi gibi oluruz.. ve bize Alevisin deyip cemaatimizden dislarlar ve bize kizilbas yakistirmalari yaparlar " gibi kompleksleri vardir. Ne yazikki Cogunda Mezhep Fasizanligida mevcuttur,örnegin her Ramazan ayinin Son Cumasinda Filistin icin Kudüs Yürüyüsleri tertiplenip, Filistin halki icin Dayanisma yapilmaktadir ,tertipleyenler ise hic bir ayrimcalik yapmayan Samimi Müslümanlardir (Almanyadaki bazi "irkci" kuruluslar haric )... ama genelde Dünyada bunu tertpleyenlerde Siilerdir,ama maalesef görüyoruzki sirf "Siiler tertipliyor" denilerek cogu Sünni Vakfinin veya Camianin bu Dayanisma yürüyüsüne istirak etmemeleridir, gerekce olarak "Siiler Tertipliyor irancilar vs " diye bahaneler uydurmalaridir.Bir baska konu ise Dünyanin neresinde olursa olsun Emperiyalist ve Selefiler tarafindan ,Siiler Aleviler katledildiklerinde yine Sünni Camiasinin Sesi solugu cikmamaktadir, ama kendi Mezhepdaslari olunca birden "Vahdetten" söz edip naralar attiklarina sahit oluyoruz . ama Yemende Bahreynde acikca Katarin, Suudlarin ve cesitli Ülkelerin Yezidi Askerleri ,Amerikanin Siyonistlerin yardimi ile bu bölgelere girip Siileri hunharca katletdiklerinde yine bu Sünni Camiasinin seslerinin cikmadigini ve hic birsey görmediklerini duymakta istemediklerini görmekteyiz .Hatta El Kaide, Taliban gibi Islamla Müslümanlikla alakalari olmayanlari kelle kesenleri oraya buraya Bomba koyanlari Masum insanlarin canlarina kast edenleri birer sözde " Mücahit" olarak görmeleridir ..

Suriye konusunda ise yine bu Camia ,olaylara sadece tek yanli bakip Savas cigirtkanligi yapanlara acikca destek verip bu tek yanli Siyaset sayesindede Bazilarinin Alevilere Siilere olan kinlerinide kusmus olduklarini görüyoruz....Suriyede Alevi katliami yapanlara veyahutta bir Muhalifin Ülkemize gelerek acikca tefrika cikarmak icin "Suriyeyi birer Alevi mezarligina cevirecegiz " diyenlere karsida Sesleri cikmayan bazi kesimin, Katliam yapanTefrika cikarmak isteyen bu Cellatlarida birer "Mücahit " olarak gördüklerinede maalesef sahit oluyoruz ..örnegin Tük Medya Sitelerinin Yorumlarina baktigimizda hemen hemen herbirinin Tek yanli oldugunu iranafobinin yaninda Suriye konusundada yine tek yanli yorumlarini okuyoruz Duyoruz -görüyoruz ..bunlari gördügümüzde Sünni Camianin sözde "Vahdet " konusunda pek samimi olmadiklarinada Sahit oluyoruz.Ancak sunuda diyebilirimki Sünni Kesimin gercekleri ve hakikatleri görebilmeleri icin önce iclerindeki kompleksi, tasidiklari intaci gururu disari atip gerceklerle yüz yüze gelmeleri gerekir .Aksi halde bu tek yanli ve tek görüslü ,yandasci ve cemaatcilik anlayisi ile sadece kendilerini avutup vebal altinda yasamaya devam edeceklerdir.Bizde istiyoruzki kendi iradeleri ile gercekleri kavramalarini ,akillarinida ona buna kiralamamalarini ... Suriye olaylarinda bazi kisilerin olaylara Mezhepsel olarak baktiklarini ve hangi Safi sectiklerini ve kimlerin yaninda yer aldiklarinada Sahit olmus olduk .

Birde bir Vatandasin "Türkiyede sadece 3 milyon " Caferi " vardir ..." diyen kisi ve onun Yandasci Cemaatindende bu konuda Seslerinin ve Sedalarinin cikmadigida bir okadar ilginctir ..artik ne hikmetse ........ama AKP ye yalvaranlar ,CHP den Milletvekili cikaranlar, sonrada MHP ye oy verenlerden ne hayir beklenirki ....?? nede olsa onlara göre "Aleviler Komunist....." degilmi....
------
ali muhsin

Dünya olaylarini takip ettigimizde Ortadogunun kaderi degistirilmek isteniyor,Emeperiyal gücler ve onlarin isbirlikcileri bazi gerekceler gösterip etnik temizlik hazirligina baslamislardir. Onlara göre ( Güclü olan kazanir ) düsüncesiyle basta zayiflardan baslamaktir.Sunu diyebilirimki Suriyedeki olaylari bahane göstererek Suriyede bir Alevi Düsmanligi yaratilmak ve bu ürettikleri Düsmanligi Ülkemize tasimak isteyen ve Alevileride birer" Esad yanlisi" olarak damgalayip vede birer Günah kecisi olarak gösterime sunmak isteyen Dis güclerin emri altinda olan Politikacilarin ve isbirlikci Satilmis kisilerin arzusu oldugunu yazabiliriz .Sözde "Alevi Acilimi" diyen kisiler, simdi Satilmis isbirlikcilerle beraber olup Alevi Toplumunu yavas yavas cember altina alip ve bu cemberide daraltma niyetinde olduklarinida görebiliriz... Söyle bir düsünecek olursak, Bu Senaryoda Alevi Toplumu Hedef tahtasina sunulmustur,Alevi Toplumunun uyanmasini istemeyen ve kendilerine "Rekabet " olarakta görmek istemeyen Ülkemizdeki SÖZDE "Bazi " Sahsiyetler dahi Alevi Toplumuna karsi yapilan bu sinsi Senaryolara karsi hic bir tepki göstermeyisleri hatta Hükümetin suanki tutumlarini Sessizlikleri ile perde arkasinda alkis tutmalarida Dikkat cekicidir. Aleviler suan sadece Selefi görüslü Yezidiler tarafindan degil, Bize Dost görünüp ama arkamizdan kuyumuzu kazmak isteyen Firsat düskünleri tarafindanda sarildigini ve Tasmada tutulmus birer Sirtlan gibi bekletildiklerinide acikca yazabiliriz.
------

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön