Türkiye Suriyeye Saldırırsa neler Olur?

3nokta

Re: Türkiye Suriyeye Saldırırsa neler Olur?

Mesaj gönderen 3nokta »

Maalesef yanılıyorsunuz. Alevilik Şiilikten başka bir şey değildir. Bakın kardeşim. Biz kişileri değil kavramları konuşuyoruz. Aleviyim diyip de Şiilikle ilgisi olmayanlar vardır ve çokturlar. Ancak bu yine de Alevilik kavramının sorunu değildir. Bu kavram İmam Ali'nin takipçilerine verilen isimdir; tıpkı Rafizi, Kızılbaş,Caferi gibi. Bu kavramı kullanan insanların bu kavrama ihanet etmiş olmaları, sayılarının çok olması, güçlerinin fazla olması bu kavramın gerçek anlamını asla değiştirmez. Biz ise bu kavramla kendini ifade edenlere bu kavramın gerçek gerekliliklerini anlatıyoruz. Alevilik Şiiliktir. Şiilik dediğimiz inançları benimsemeyen insan Alevi olamaz, her ne kadar öyle söylese de.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

TAKDİR ALLAHINDIR..

SELAMETLE
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Eyvallah kardeşim.
. . .
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

alone_man yazdı:
subay76 yazdı:, ben her zaman dediklerimin harfine kadar arkasındayım.. evet şiilik başka ,alevilik başka... sen kendine ne dersen de , kendine neyi layık görüyorsan gör, o senin bileceğin bişey..ama bir iki tane adam çıkıp , alevilik altında başka işler yaptı diye , alevilik değişmez...ben gene söylüyorum , hepte söylüyücem , alevilik asla ve asla şii lik değildir...
günümüzün muaviyeleride aynı şeyi söylüyorlar
demekki söylev kardeşliğiniz var
sanki şiilik babanın malı

alone_man kardeş,,şiilik benim babamın malı değil ama , herhalde alevilik sana babandan miras kalmış ..baksana babanın mirasına laf kondurmuyorsun..valla günümüz muaviyelerini bilmem ama ,ben gene aynı şeyleri söylüyorum.. bu güne kadar muvaiye zihniyetine hizmet eden sizlerdiniz sevgili kardeşim...şimdi diyeceksin nasıl olur ? hemde bal gibi olur..muaviye ehli beyt as ı ,insanların gözünde küçük düşürmek için , lanetler, küfürler ettirmiştir.. onları insanlara kötü yönde anlatmıştır..aynısını sizler yüzyıllardır yaptınız .. ehli beyt as ı yalan yanlış saçma amellerlerle ,uygulamalarla insanlara , bırakın insanları dünyaya yanlış anlattınız..din dışı saçmalıkları oların sevgisi altında insanlara gösteren sizlerdiniz...hz.ali as dedndiğinde , ehli beyt as dendiğinde akla ilk olarak aleviler ve bununda sonucu , cem evleri, saz söz, semah , vs daha birçok bidatleri insanların aklına getirdiniz..bu yüzden muaviyenin davasına en fazla sizler hizmet ettiniz...

kalkıp burada şii lere , bektaşiğe, ona, buna laf atacağınıza , yüzyıllardır , ehli beyt as ın nasıl yaşadınız ve yaşattınız ona bakın..

vesselam..
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

subay76
Ya anlamıyorsun ya da anlamak istemiyorsun.
Ehlibeyt'in yolu diye cem,semah dede, cemevi vb. bidatleri sokan biz değiliz. Bektaşi oyunları bunlar. Biz de zaten bu oyunlara, yalanlara dur diyoruz.Ehlibeyt'in gerçek yolunda namaz vardır oruç vardır diyoruz. Bizi Bektaşilerle bir tutamaz, onların oynadıkları muaviye oyunlarını bize maledemezsiniz.
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Subay

kisaca yaziyorum ,Sen ve senin gibilerin icinde gizli Alevi Düsmanligi vardir ! Sizler Aleviligi ve Alevileri , irkci Ülkücülerden ögrenip Alevilere o Gözle bakiyorsunuz ! sen ise burda kendi Toplumunu temsil edip icinizdeki gizli Alevi Düsmanligini acikca ortaya döküyorsun ...ne demis Imam Ali (as) " kisi Dilinin altinda gizlidir "
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Aynen öyle imam alinin sözü her şeyi ortaya koydu işte boşverin ayet koysak ondan da anlamıyan anlamıyor. Kim ne düşünürse düşünsün.
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

ali muhsin kardeş ,doğrudur imam ali as ın hadisine kalkıp burada bir laf edeceğimiz yok...sen ve senin gibiler ne düşünürlerse düşünsünler bende asla ve asla gizli ,,saklı ,aşikar vs vs siz ne diyorsanız artık, öylebir alevi düşmanlığım yok,, ben o kadar kin tutan , düşman sahibi biri olsaydım gider öncelikle sünnnilerin kafasını koparırdım...ben sadece rahatsız olduğum konuları burada açıklamak istedim, ama sizler tabi kendinize ve dedelerinize , o çok bağlandığınız aleviliğe toz kondurmadığınız için tek kelime bile aksi düşünceyi kabul etmiyorsunuz..sizler ancak bizlere şahıs üzerinden yüklenirsiniz,yok öle yapmışta ,yok böyle yapmışta vs vs ama bizler sizlere hem şahıs ,hem inanç hemde bir çok konudan yükleniriz,,tabi sizler bu yükün altında kalmamak için yanlış olduğunu bildiğiniz halde saçma sapan amelelri hala destekliyorsunuz ya çok şaşırıyorum.. sen ve senin gibiler ne derseniz diyin, neyi savunuyorsanız savunun , ben herzaman , bu şekilde düşünen insanların hep karşısında olacağım..

ali muhsin kardeş , sen burda bizleri küçümseyerek ,bizleri ciddiye almayarak, düşüncelerimizi önemsemeyerek , haklı olduğunu sanma,bu sadece senin düşüncen..sen ister önemse ister önmeseme ,geçen yazımda da dediğim gibi , benim umrumda bile değildir...
bence sizler kendi dediklerinize bile inanmıyorsunuz.. bak bende sana HZ.ALİ AS DAN BİR HADİS GÖNDEREYİM ALİ MUHSİN KARDEŞ

''Bir gerceği savunurken, ona önce kendimiz inanmalıyız sonrada başkalarını inandirmaya çalışmalıyız.'' HZ.ALİ AS ,,

SİZ ÖNCE GİDİN KENDİ DEDİKLERİNİZE KENDİNİZ İMAN GETİRİNDE SONRA GELİP BİZDEN İMAN ETMEMİZİ BEKLEYİN...

VESSELLAM...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Subay Arkadas

Sana kim dedi Bizim, Bektasi dedelerini savundugumuzu ? Sana kim dedi Bizim Cem Semah gibi Kültürel Ritüelleri Dini ibadet diye sundugumuzu ? Sana kim Dedi Bizim bunlari savundugumuzu ? Forumu inceleseydin konu buralara kadar gelmezdi ,bizi daha iyi tanirdin .Ufak bir Elestiride Hemsehrilerini korumak icin Alevilere karsi actin agzini yumdun gözünü, "Sizler söylesiniz Sizler böylesiniz... "diyerek gözü dönmüs birisi gibi saldirmaya basladin ..Azeri Igdir denilince basladiniz mangalda kül birakmaya ve sonunda Dilinizin altindaki Baklayida cikardiniz .simdi " Ben Alevi Düsmani degilim, bende kin yok " gibi sözlere icindeki Alevi Düsmanligini bu Sözlerle kamufle edemezsin .artik diyecegini dedin .baska sözede gerek yok !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Biz ne dedeleri ne cem,semah, cemevi gibi Bektaşi uydurmalarını savunuyoruz. Bilakis Ehlibeyt'in gerçek yolu gerçek Alevilik yani Şiilik tanınsın diye bu gibi bidaelerle mücadele ediyoruz. Biz bunlarla mücadele ederken Şii olan sözüm ona bazı lider sıfatlı Azeri alimleriniz bu bidatleri Ehlibeyt yolu diye sunan Bektaşilerle oturup kalkıyor. Sonra da kabahati bizde buluyorsunuz. Çok ilginç!
. . .

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön