Suriye

adsmert01

Re: Suriye

Mesaj gönderen adsmert01 »

Suriyedeki Alevi yönetimin düşmesi demek İran-Suriye-Hizbullah üçgenininde bağlantılarının kopması anlamını taşır.Böylece hem siyonistler rahatlar hemde emperyalistler oyunlarını daha rahat oynar.Sünni islamın yönettiği antiemperyalist ülke göremedk nedense hiç.Kan dökülmesine kesinlikle karşıyım lakin rejim umarım kendini korur,sünnilerde biran önce sadece bir piyon olduğunun farkına varır.
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

adsmert01 yazdı:Suriyedeki Alevi yönetimin düşmesi demek İran-Suriye-Hizbullah üçgenininde bağlantılarının kopması anlamını taşır.Böylece hem siyonistler rahatlar hemde emperyalistler oyunlarını daha rahat oynar.Sünni islamın yönettiği antiemperyalist ülke göremedk nedense hiç.Kan dökülmesine kesinlikle karşıyım lakin rejim umarım kendini korur,sünnilerde biran önce sadece bir piyon olduğunun farkına varır.
adsmert01 kardeşime katılmakla beraber bir ekleme yapmak istiyorum.
Aynı zamanda Suriye'deki Alevi yönetimin düşmesi demek, Alevi kardeşlerimizin Sünniler tarafından baskı altına alınması ve zulme uğraması demektir.
Allah (c.c.) Suriye'deki Alevi kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
Allah Alevi Müslüman kardeşlerimizi korusun.

Allah bizleri Ehlibeyt yolundan ayırmasın...
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Evet Suriyedeki Yönetim düserese ve bu Sünnilerin eline gecerse Alevilere karsi büyük baskilar olur, zira suryedeki Sünnileri kandirmak icin Suudi Rejim suan isbasindadir ,Mezhep Fasizanligi yapmak isteyen Selefileri Suriyedeki Sünnileri avlamak istiyorlar ve bunda ne yaziki basarilida oluyorlar sünki Cogu Sünni kesim kolayca kandirilabiliyor.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Suriyedeki sorun abartılıyor
evet suruyidede yarı dikta ve baskı rejimi var evet bazı rahatsızlıklar var doğru ama bu hesaplaşma ne zaman yapılır?
şimdimi?
suriyenin anti emperyalist güçlerle savaşta irana en büyük desteği verdiğini filistin ve lübnanın sırf bu sayede ayakta kaldığını bile bile suriyeye çullanmak doğrumudur?
ŞU AŞAMADA SURİYEDE SUUD VE ABD YÖNETİMİNCE AYAKLANMAYA KIŞKIRTILAN BİR AZINLIK GRUP VAR
VE ŞU AŞAMADA SURİYEYE ÇULLANMAK SİYASİ BASİRETSİZLİK YADA MÜNAFIKLIKTIR

suriyeyi dillerine dolayanlara bakın hiç yemen ve bahreynden sözediyorlarmı?
OYUNA GELMEYİN
SURİYEYE DOKUNMAYIN

SURİYE İÇİNDE GÜCÜNÜZ VARSA AYAKLANMACILARI OYUNA GELMEMELERİ İÇİN UYARIN
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Musa abi

elbette Amerika israil AB Suud.. bölgede büyük oyunlar oynadiklarini görüyoruz, örnegin Libaya,ya Misira baktigimizda Amerika ve yandaslari hükümet karsitlarina acikca destek veridigi görülüyor Suriye ise aynidir ,yani sistematik olarak bu gücler, Suriyedeki halki Tefrickilikle birbirlerine karsi kiskirtmaya calisiyorlar, Ama diger tarftan bunlar gündeme gelirken bir tarftanda Bayreyndeki yemendeki Katliamlar ise Perdelenmeye calisiliyor . bir taraftan Demokrati özgürlük adina Bazi Toplumlari desteyen emperiyalist gücler Diger tarftanda Suudlarin ve digerlerinin Katliamlarinada acikca destek verdiklerini görüyoruz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Musa arkadaşa ek olarak yazıyorum
Suriye rejiminin eleştirisi insan hakları ihlalleri ayrı konudur zamanı gelince tabiki bunlar masaya yatırılır ve hesabı sorulur dünyada olmazsa mahşerde sorulur ama mutlaka sorulur her iyi ve kötü işin hesabı sorulacak karşılığı verilecektir..ANCAK;
Madolyonun diğer yüzlerinede baklamılıyız suriyenin haritadaki yerine bakın sonra şu anda kimlerle neden işbirliği yaptığına ve sonuçta bu işbirliğinden kimlerin yararlandığına bakın
SONRA
Abd cıa başkanı ve ortadoğu masası şefinin önceki hafta türkiyeye neden geldiğine suriyeli muhaliflerle neler konuştuğuna bakın (analiz yapın)
sonra hareketlenmelere bakın
şu anda kim suriyeye karşı cephe alıyorsa düşünsünki kime hizmet ediyor?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Suriyedeki bir avuç ajanın yönetim karşıtı yapay gösterilerini abartaran gösteren medya acaba neden Bahreyn halkının haklı mücadelesini göstermiyor hiç? Bu da arkadaşlarımın düşüncelerini haklı çıkarıyor. Şimdiki yönetim antiemperyalist. Siyonistlerin uşağı değil. Siyonistler kendilerine uygun bir yönetim istiyorlar. Allah zalimlere lanet etsin. Suriye halkına yönetimlerine sahip çıkma konusunda basiret versin.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Libya gibi tüm dünya´da taraftarları olan Anti-Emperyalist, halkının karnını doyurmuş bir düzene karşı olan bir isyanı destekliyorsunuz ama Suriye gibi Cumhurbaşkanlığının bile baba´dan oğula geçtiği Beşar Esed askeri okul okumadığı halde general ilan edildiği Hamanın katili(O katliamı bile Hafız Esedin kardeşi komuta etmiş.) bir düzen için heyacanlanıyorsunuz bir kere sıranın Suriye´ye geleceği zaten belliydi.Çünkü Suriye´de ki yönetim Arap Ülkeleri için´de bile pek benzeri olmuyan bir düzen Hristiyan bir Arap bir Sünni´den çok daha makbul.Hele hele bir Türkmen´den çok daha değerli.

Yıllarca PKK´yı destekledi PKK´ya yataklık yaptı.Benzer Kominist örgütleri de destekledi.Suriye´den kalkan Sovyet Miğ 29 uçakları 20 küsür sene önce Türkiye sınırları içerisine 22 km gireyek Harita kadostro uçağımızı düşürdü.

90´ların sonun´da Türkiye Suriye´yi çok açık bir şekil´de uyardı ve Suriye Apo´yu kovdu ama tutuklayıp Türkiye´ye teslim etmedi.
Suriye´de ayaklananlar Sünnilk adına ayaklanmıyorlar.Suriye Halkı adına ayaklanıyorlar.Tabi içlerin´de Soros tarafından desteklenenlerde var.
Suriye´de artık pek geriye dönüş mümkün değil.Suriye yönetiminin yapması gereken en kısa süre´de görevi Suriye´deki tüm kesimleri temsil edecek yeni bir hükümete devretmek olmalıdır.Bu geçici hükümetin başı da güvenilir bir Sünni olmalıdır.En kısa süre´de
demokratik bir seçime gidilmelidir.
Suriye ikinci bir Hama Katliamını kaldıramaz.Suriye İhvan-i Müslimini Hatay´da ki Sünni Arapları bile etkiliyor.Said Havva´nın kitapları Hatay´da çok kolay bulunuyor.Ben "Şehit Hama" adlı romanı Hatay´dayken Reyhanlılı bir Sünni Arap arkadaşımdan ödünç alıp okumuştum.Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen Hama için çok üzülüyorlardı.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Çeri yazdı:Libya gibi tüm dünya´da taraftarları olan Anti-Emperyalist, halkının karnını doyurmuş bir düzene karşı olan bir isyanı destekliyorsunuz ama Suriye gibi .
sen suriyenin rejimi ile şu anki anti emperyalist karşıtı önemli rolünü karıştırıyorsun
buradakiler rejimi değil şu anki konumunu destekliyorlar
ha birde anti emperyalist geçinirsin ama ne yazıkki sendede osmanlı mikrobu varmış bu olayla anlaşıldı
burdakiler suriyenin poziynonuna destek veriyorlar hemde açık açık
sizler ise sinsi sinsi bahreyn yemen katliamlarına ortak oluyorsunuz sinsice suriye muhaliflerini cıa başkanıyla ankarada buluşturuyorsunuz
adsmert01

Mesaj gönderen adsmert01 »

Sen neyden bahsediyorsun?Güvenilir(!) bir sünni lider.Hamada yaşananları temcit pilavı gibi önümüze getirip durma orda yaşananlar elbette üzücü lakin sen sünnilerin yüzyıllarca bu halka çektirdiklerini;tarihin en çok çile çekmiş,katliama uğramış halkı olduğunu unutup yazıyorsun belliki.
Burda ki herkes Suriyedeki anti-emperyalist duruşu direnen güçler arasında sağladığı bağlantıyı savunuyor.Sünni egemenliğinde ki ülkelere bi bak istersen hepsi emperyalistlerin güdümünde değil mi.Bana bi tane Alevi hükümet söylesene ülkesini,dinini peşkeş çekmiş olsun.ABD ye her koşulda kafa kaldıran gerekirse İsraili haritadan sileriz diyen İran mı,İsrailin siyonist emellerine karşı cihat eden Hizbullah mı,emperyalistlere direnen ülkesine sokmayan İsraile direnen Suriye mi?Tek başına hükümet değil,mecliste %30luk bi tabanı var ama Iraktaki zulme en büyük başkaldırıyı gösteren Şii lider Mukteda el_Sadrıda söylemeden geçemicem.Evet osmanlı hayranı arkadasım Mısır,Suudi Arabistan,Ürdün bu saydıklarımdan daha yeğdir değilmi senin nezdinde?
Allah Beşşar Esadı ve ordaki kardeşlerimi korusun.Ayaklanan piyonlarada akıl fikir ihsan eylesin.

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön