Libyada Ne Oluyor?

alone_man

Libyada Ne Oluyor?

Mesaj gönderen alone_man »

Libyada Ne Oluyor?
Ne kötü bir durum
diktatör kendi isteğiyle gitmiyor
halkın gücü yetmiyor batılı güçler saldırıyor
utanmaz diktatörün aklına islam geliyor haçlı seferi diyor
batılıları destekleyemiyorsun
diktatörüde destekleyemzsin tam bir açmaz
diktatör bu gece gebersede mesele şimdilik bitse
3nokta

Re: Libyada Ne Oluyor?

Mesaj gönderen 3nokta »

Batı'nın klasik yöntemi, bir diktatör getirir bir milletin başına. Sonra da onunla işi bitince ya da onunla daha iş yapamayacağını anlayınca onu baştan indirir ya da indirilmesine müsade eder bazen de destek olur ki yeni gelen idareciler de kendi güdümünde olsun. Ortadoğuda zulme ve diktatörlüğe karşı yapılan isyanlar iyidir ama sonucu ne olacak? Yeni gelenler yine eskileri gibi satılmış olacaklarsa ölenler boşuna ölmüş olmayacak mı? Yeni gelenler Âli Muhammed İslamına dönüşü, hak ve adaleti sağlayacaklar mı yoksa halkı yine köleliğe mi mahkum edecekler?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Amerikanin bir sözünü hatirlatiyim " Kötü cocuk ama yinede bizim cocugumuz " Saddamda oldugu gibi Gaddafiyide ayni akibet bekliyor - gibi ,Libya halkinin ise hic bir alternatifi yok ! Gaddafiden sonra kim gelecek daha onu dogru dürüst ayarlayamamislar ! bu durum ise Amerikanin ve Batinin cok isine yariyor demektir yani Azilli bir Diktatörü yerinden alip yerine ilimli diktatörlerinden birini basa gecireceklerdir ! Dün bir kanalda izledim ..bir asker isyancilara sunu diyordu " daha düne kadar Gaddafi diye bagriyordunuz simdimi kötü oldu ..." onlar ise " öldürmek icin variz " diye haykiriyorlardi ..simdi bunlardan veya bu gibi kisilerden ne beklenir ? ayrica Libyadaki Petrol yataklarida önemli bir sekilde rol oynuyor ! nasilki iraki Amerika ve koalisyon gücleri orayi isagl edip, petrollerinide gasp etmislerse simdi sira Libyadadir ! Gaddafi ise bir perdedir ..Libyaya saldirmalari ise bir taktiktir dikkat dagitmaktir !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
patrona

Mesaj gönderen patrona »

Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

dış politika açısından zor bir durum
dikdatörü destekleyemezsin
haçlıları zaten destekleyemezsin
bir muhalif önder grubuda yok
sende güçlü değilsin müdahale edemiyorsun
yine dua edip Allahtan yardım isteyeceğiz zalimleri birbirine düşürsün halk kurtulsun diye
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Muhalifler adam olsa Kaddafinin etrafında kenetlenirlerdi.Ülkelerinin liderine karşı yabancılarla hele hele Avrupalılarla işbirliği yapmazlardı.
Biz Türkler olsak başımızda kim olursa olsun böyle bir durumda liderimize sadık kalırdık.
Ama işte Araplar böyle.

Haçlı Seferleri derken Haçlı Seferleri dini bir seferden çok emperyalist bir saldırıydı.Vatikan bile bu gerçeği kabul etti.Zaten Kaddafiye en büyük desteği Venezuella, Nikaragua ve Bolivya gibi ülkelerin liderleri verdi.
Putin bile bu saldırıyı Orta Çağdaki Haçlı Seferlerine benzeterek eleştirdi.
Zaten "Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri" adlı kitabı bir Hristiyan Arap yazmıştır.

Hem isyancılar Kaddafiye değil Yeşil Devrime karşı isyan ettiler.Yani hedef Kaddafi değil Cemhariye.Libya`da vatandaşların oturduğu evleri bile devlet bedava dağıtıyor.Sahra Çölünün altındaki yeraltı su göllerindeki suları binlerce km uzunluğundaki kanallarla taşıtmayı başardı.Bu proje zamanımızın 7 Harikasından biri olarak görülüyor.Vatandaşlar hiç çalışmasalar bile petrol gelirlerinden maaş alıyorlar.Kaddafi ölse bile Libya´da mücadele devam edecektir.Kaddafi´nin İdeolojisi yaşıyacaktır.
Amerika 1986`da da Libyayı bombalamıştı.Bu saldırıda Kaddafi oğlunu Şehit vermişti.Yani Kaddafi zaten yıllardır savaşıyor.

Umarım Allahın izniyle düşmanı geri püskürtür.Zafer Libya Halkının ve tüm ezilen ulusların olur.

Tabi Kaddafi´nin hatalarıda var.Devrim Önderi-Manevi Lider olarak aktif siyasettten uzak durmalıydı.Çoçuklarının Devlet yönetine karışmasını engellemeliydi.Çok meraklılarsa seçimlere katılarak yönetici olmalıydılar.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Niye liderleri daha düne kadar batının uşaklığını yapmıyor muydu? Daha yeni Obama'ya oğlum diye hitap eden adam daha dün ABD bana ihanet etti demedi mi? Ne demek bunlar?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Berlinde La belle Diskoteyine Bombali saldiri düznleyen ve Lokerby faciasinda parmagi olan Gaddafi sonunda bunlari itiraf ederek Batiya tazminat ödemisti , ama Seyyid Musa Sadr,i ise yillar evel Libyada kacirmis zindanlara atmisti bugün ölmüsmü kalmismi hic belli degil , Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan nasrullah bir aciklamasinda " Seyyid Musa Sadr,in hücre anahtari Gaddafi kimbilir cebinde tasiyordur " demisti bu aciklamadan sonra Libya disisleri bakani "Siz Hizbullah degil ,HizbuSeytansiniz " aciklamasi yapmisti bu olay cok ilginctir...Herseyi itiraz eden Gaddafi Sadr konusunda sessizligini koruyor.Seyyid Musa Sadr,in Libyanin bilnmez bir hücrede oldugu kesinlik kazanmistir ! bunu kimlerin emri ile yaptigi düsünülmezmi ? Gaddafi kime calisiyor düsünülmezmi,Libya halk ayaklanmasinda yine Gaddafinin Oglu Israil makamlarindan yardim istedigi gelen haberler arasinda idi. unutmayalim Bugün Amerika ve isbirlikcileri Libyaya sadiriyor diger taraftan Bahreynde Siilere sönelik katliamlar uygulaniyor Bahreyn Hükümeti basta olmak üzre Suudi arabistan, BAE ,simdide Pakistan bölgeye Asker göndererk Sii katliamlarinda rol oynuyorlar Kuveytli bazi Yezdi görüscüler Seyyid Sistaniye Haham yakistirmasi yapiyorlar ve Siilere hakaret etmelerine devam ediyorlar , ama gündem nedense sadece Libya oluyor ? Ayrica Gaddafiyi ne zaman görsem acaba Burunluk birseylermi cekmis diye düsünüyorum.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

3nokta yazdı:Niye liderleri daha düne kadar batının uşaklığını yapmıyor muydu? Daha yeni Obama'ya oğlum diye hitap eden adam daha dün ABD bana ihanet etti demedi mi? Ne demek bunlar?
Diplomatik ilişki ve ticaret tabi ki yapılır.İran yapmıyormu?

"ABD bana ihanet etti" diye bir şey duymadım.Tercüme hatası olabilir.Hem demişse bile anlaşmalara uymadı anlamında söylemiştir.

Kaddafi hatasıyla sevabıyla Dünya Tarihine geçmiş bir liderdir.
Bize düşen mazlumu, Müslümanı, eski tebaamızın çoçuğunu desteklemektir.

Hem ayrıca Kıbrıs Harekatı sırasında ki yardımlarını unutmadık.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Berlinde La belle Diskoteyine Bombali saldiri düznleyen ve Lokerby faciasinda parmagi olan Gaddafi sonunda bunlari itiraf ederek Batiya tazminat ödemisti ,O Diskotek(ABD askerlerinin gittiği bir diskotek) saldırısında maalesef bir gurbetçi kızıda ölmüştü.Yoksa o kız akrabanmıydı?Kaddafi itiraf etmedi sadece sorumluluğu üstlendi.O uçağıda batılılar kendileri düşürdüler. ama Seyyid Musa Sadr,i ise yillar evel Libyada kacirmis zindanlara atmisti bugün ölmüsmü kalmismi hic belli degil , Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan nasrullah bir aciklamasinda " Seyyid Musa Sadr,in hücre anahtari Gaddafi kimbilir cebinde tasiyordur " demisti bu aciklamadan sonra Libya disisleri bakani "Siz Hizbullah degil ,HizbuSeytansiniz "Kesin ispatlanmış bir şey yok.Bu kadar ağır bir söyleyene ne denir ki... aciklamasi yapmisti bu olay cok ilginctir...Herseyi itiraz eden Gaddafi Sadr konusunda sessizligini koruyor.Seyyid Musa Sadr,in Libyanin bilnmez bir hücrede oldugu kesinlik kazanmistir ! bunu kimlerin emri ile yaptigi düsünülmezmi ? Gaddafi kime calisiyor düsünülmezmi,Libya halk ayaklanmasinda yine Gaddafinin Oglu Israil makamlarindan yardim istedigi gelen haberler arasinda idi. unutmayalim Bugün Amerika ve isbirlikcileri Libyaya sadiriyor diger Deme ya ...Sen bunlara inanıyormusun?taraftan Bahreynde Siilere sönelik katliamlar uygulaniyor Bahreyn Hükümeti basta olmak üzre Suudi arabistan, BAE ,simdide Pakistan bölgeye Asker göndererk Sii katliamlarinda rol oynuyorlar Kuveytli bazi Yezdi görüscüler Seyyid Sistaniye Haham yakistirmasi yapiyorlar ve Siilere hakaret etmelerine devam ediyorlar , ama gündem nedense sadece Libya oluyor ? Ayrica Gaddafiyi ne zaman görsem acaba Burunluk birseylermi cekmis diye düsünüyorum.
Siz Bahreyni bırakmış hain Libyalı muhaliflerin derdindesiniz.
Ben Bahreynli Muhalifleri destekliyorum.Ama Libya´da Kaddafiyi destekliyorum.

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön