Tuğrul Türkeş adına güzelleme...

biralevi

Tuğrul Türkeş adına güzelleme...

Mesaj gönderen biralevi »

TUĞRUL TÜRKEŞ ADINA GÜZELLEME……

Hemen baştan söyleyim de önyargı lobisi hataya düşmesinler, babasını sevmezdim,kendisini de sevmem sıkça da yazmışımdır ideolojilerini de sevmem.
Hatta önyargılarımın olduğu ,analiz yeteneğimin kısıtlı olduğu gençlik dönemlerinde soldaki sürü psikolojisine uyarak Türkiyedeki her menfi gidişten babasını suçlardık.
Suçluydu tabi ama sonradan derin,geniş düşünce yöntemine sahip olduğumuzda babasının tahtadaki piyonlardan sadece biri olduğunu gördük.
Neyse esasa geleyim;
Başbakanın bakanlık teklifini kabul etmiş, herkes şaşırdı ve ‘ŞEYTAN TAŞLAMA’ türünden üzerine yoğun bir eleştiri,nefret dalgası başladı.
Çünkü çoğunluğun beklentisi klasik MHP yada CHP deki teklif alanların yaptığı gibi SÜRÜLERE oynayarak,
Bağırtılı gürültülü bir şekilde sürülere mesaj vermesiydi.
Davutoğlunun teklifi siyasetçiler için Kahramanlık ! gösterisi ! yapmak için nede güzel bir pastı.

Baykal nede güzel değerlendirdi, ‘cevabın kendisine sorulmasını hakaret kabul edermiş,cevabı tarihi ve yazılı olacakmış’
breh breh ,trübinlerde pardon sürülerde taktir etmiştir eminim,
Tanımadığım bir diğeri de genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etmez mi kendisine böyle bir teklif geldiği için, komik hatta ötesi,
Sanki milyon dolar rüşvet teklif edildi,
Sanki ülkeyi satma ajanlık teklifi geldi,
Siyasetçisin ve bakanlık teklifi geliyor,varsa bir planın işte fırsat hepimizin gözü önünde halkına hizmet fırsatı,
Düşünün ki daha bir ay öncesinde ki görüşmeler olumlu neticelense olası bir AKP-CHP yada AKP-MHP koalisyonunda bakan olmak için takla atacak adamlar,kadınlar kendilerine yapılan bakanlık teklifini müthiş halk dalkavukluğu gösterileriyle reddediyorlar.
Çünkü teklif birkaç aylık bakanlık yapmaya dayanıyor,koalisyon pazarlıkları tutmadı ve biraz sonra seçim var.
Uzatmayım;
TUĞRUL TÜRKEŞ ,
İnsiyatif almıştır,
Halk dalkavukluğuna yakışmayan bir tavır sergilemiştir,
Kendisine göre gerekçeleri vardır doğrudur yanlıştır beni ilgilendirmiyor,
AMA BU ADAM CESUR BİR ADAMDIR,
O na savunma şansı bile vermeden hem de tedbir koyarak disiplin kuruluna sevk edenleri eleştirmek yerine bu cesur adamı eleştirmeyi türbinlere oynamak ve korkaklık kabul ediyorum.
Yaptığı kabul ettiği şey kolay değildir,
yürek ister,özgüven ister,
Yaptığı yanlıştır doğrudur pek çok açıdan tartışılabilir,
Ama SÜRÜLERİ ŞAŞIRTTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR ETMEK GEREKİYOR,
TEŞEKKÜR EDİYOR,
Ömrü sürü yığınlarına cesareti öğretmekle geçen biralevi olarak
BU CESUR ADAMA SAYGILARIMI SUNUYORUM…………….

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön