Tayyip Erdoğan Diktatör mü?

biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Diktatör dikte eder,emreder ve yapılır,egemenliğini asla paylaşmak istemez,
insanların dikta meyillisi olmalarını güç sahibi olduklarında daha iyi anlar ve görürüz,
bu tip insanlar zorunlu kalmadıkça mecbur bırakılmadıkça geri adım atmazlar
her diktada özünde acımasızlık vardır
Tayyibin diktatörlük hevesi olduğu suriye olaylarındaki tutum ve rolü nedeniyle iyice ortaya çıkmıştı gezi olayları da bu durumunu daha iyi yansıttı gösterdi
diktatörün çevresindekiler onu güçlü olduğuna inandıkları sürece asla eleştirmezler karşı çıkmazlar itiraz etmezler
Tayyibin çevreside böyle susuyorlar korkuyorlar en azından çekiniyorlar
diktatörler istifa etmezler zamanı gelince giderler gitmek zorunda kalırlar yada devrilirler
diktatör tek adamdır ikinci adam yoktur ikinci adamlar vardır
birden diktatör olunmaz zamanla olunur altında piskolojik sosyal birçok sebep vardır aranırsa bulunur
diktatör son sözü söylemek ister
bazılarını dinlersede bu durumu daha iyi görmek içindir ne kadar ileriye yada geriye gideceğini görmek içindir
aslında her liderliğiğin özünde birazda olsa diktatörlük bulunur bulunmak zorundadır zira öyle veya böyle muhalefete karşı tavır geliştirtmek zorunludur
parlementer demaokrasi oyunuda aslında diktatörlüğü yok etmiş değildir paylaştırmıştır
güç dengeleriyle birden fazla diktatörle yol alınır
Tayyip Erdoğan ülkemizin şu an için en güçlü diktatörlerinden birisidir
şunuda unutmayalım
Atatürk,İnönü,
Bayar
demirel Ecevit evren,özal, vs vs
bundan farklımıydı sanıyorsunuz?

Bu yüzden Tayyibin diktatör olduğunu kabul ederek karşı güç dengeleri kurmaya çalışmak yapılacak en iyi siyasal davranış şeklidir
biz aleviler kenetlenmeliyiz,
ama amaçsız hedefsiz kuru kuruya da değil,
tarih bilincimiz işlemelidir emevi abbasi Osmanlı ve tek adam dönemlerindede bu tip adamların yönetimleri altında yaşadık
buda öyle bir dönemdir
yaşam alanımız daralacaktır ama bu dönemide atlatırız
dayanışmalarla en az zararla atlatırız
bu nedenle gergin ortamlarda lidersiz hedefsiz kitlelere katılarak başkalarının planlarına alet olarak yem olmayalım
bende çocuklarımızın gençlerimizin meydanlardan çekilmesini istiyorum öneriyorum
başbakanda böyle istiyor sözlerimiz aynı ama niyetlerimiz farklı
akreplerle yılanların kavgasında alevilerin yeri yoktur alevilere yerde yoktur
şu anki konjöktürde aleviler piyon olmayı kabul ederlerse yer bulabilirler
oysa aleviler asla kimsenin ve hiçbir görüşün piyonu ve piyadesi olmamalıdır
kritik günleri en az zararla atlatmamız için yazmak zorunluluğu hissettim,
haklı olmakla hak olmayı birbirine karıştırmayalım
bazıları haklı olabilir yada görünebilir ama bunlar hak olmadıkça alevi tavrımız kerbela türü olmaz olmamalıdır
gezi taksim vs bunlar asla kerbela günleri değildir
İmam Sadık'ın Zeydi hareketine ve eba müslümün şahsına vermediği desteğin anlamını iyi öğrenmeli iyi sorgulamalıyız
reçetemizi 12 imamların hayatlarında buluruz,

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön