Ekşi sözlükte biralevi ve babası ))

alone_man

Ekşi sözlükte biralevi ve babası ))

Mesaj gönderen alone_man »

Abi ekşisözlükte sen ve baban için aşağıdaki tanıtım yapılmış belki yanıtlarsın

TEOMAN ŞAHİN

çorumdaki (sözde) alevi camisinin kurulmasında kilit roller üstlenmiş bir kişidir. kurduğu çeşitli sanal ve reel platformlarla alevileri şiileştirmek için ciddi bir performans sergilemiştir. ayrıca kendisi eski shp çorum milletvekili cemal şahin'in oğludur.

1979'da üniversitede okurken gerçekleşen iran devriminden derinden etkilenmiştir. bu etkisinden babası da nasiplenmiş olmalı ki, baba-oğul paralel fikirlerle iran'ın müteşerriye şii anlayışını alevilik diye sunmaktadır. ulemanın a planındaki proto sünnilik süreçlerinin tutmadığı yerlerde devreye girmişlerdir. yani kendileri "sünnileştiremediklerimizi şiileştirelim" projesindeki b planının uygulayıcılarıdır

CEMAL ŞAHİN

tbmm 19.dönem shp çorum milletvekili. tbmm adalet komisyonu başkanlığı yaptığı dönemde terör yasası görüşülürken, görüşmeleri bırakıp çorum'a ilahiyat fakültesi açmaya gitmiştir. bu hareketinden dolayı çağdaş yaşamı destekleme derneği başkanı türkan saylan tarafından istifaya davet edilmiş ama kendisi türkan saylan'a şöyle yanıt vermiştir:

"-çok şükür sizler gibilerinin oylarıyla buralara gelmediğimden şanslı olduğum söylenebilir. sataşmanızı ve sıkıntınızı anlıyorum. işiniz yoksa size iş teklifi yapıyorum. sizler gibi infaz mangalarından ülkemiz kurtulduğu gün, 60 milyon insanın rahat edeceğine inanıyorum. Allah mağdurların yardımcısıdır."
biralevi

Re: Ekşi sözlükte biralevi ve babası ))

Mesaj gönderen biralevi »

[quote="alone_man"]. ulemanın a planındaki proto sünnilik süreçlerinin tutmadığı yerlerde devreye girmişlerdir. yani kendileri "sünnileştiremediklerimizi şiileştirelim" projesindeki b planının uygulayıcılarıdır

Bu söz yani 'ya siz sünnileştirin ya biz şiileştirelim' diye ilk eski diyanet işleri başkanının ağzından çıktı ,güya bir İranlı ayutullah bu beye böyle söylemiş diyanetçi Süleyman ateş bu sözle ha Sünnilik ha Şiilik yani ha Alevilik ha Sünnilik ikiside farketmez genini yerleştirmeye çalışıyordu
kısmen başarılıda oldu birçok saf ,birçok aklını kiraya vermiş beyin bu sözü yuttu bir ayetullahın böyle söyleyebileceğine inandı
bu Süleyman ateşi bu sözden dolayo çok sıkıştırdık yalanını yaydık üzerine gittik ve oda bunu bir Ayetullah değilde toplantıda olanlardan biri söyledi diye kendi sözünü tavzih ederek başka bir kalıba soktu
aslında kendisinin yalan söylediğinide bu şekilde itiraf etmiş oldu

bugün ateistler bu sözü sürekli kullanırlar çünkü adam zaten ateistse alevi yada sünni inanç tabiki onun için farketmeyecektir hatta mezhebi bırak herhangi bir dinde ona farketmeyecektir

bu açıklamayı yazanda muhtemelen ateist birisidir ve hem alevi sünni farketmezi işlemeye çalışıyor hemde bizi devletin b plancısı olarak itibarsızlaştırmaya çalışıyor

1-Dünyada hiçbir bilinçli alevi ha şii ha sünni farketmez demez çünkü hepimiz Hz.Ali'nin yolunun çok özel olduğunu alevi olmanın çok özel bir statü olduğunu biliriz

2-Eğer biz devletin B planı olsaydık devlet toplantılarında üniversitelerin yaptıkları Alevilik toplantılarında akp nin yaptığı alevi! açılımlarında (muaviye açılımı)
egemenlerin medya organlarında ki Alevilik toplantılarında davet edilirdik yer alırdık söz söylerdik
devletçe yok sayılmazdık
kendi sosyal statüm sınıfım içinde Hz.Ali'yi anadoluda ilk keşfedenlerden birisi olduğum halde
yada İran islam devrimininde etkisiyle 12 imamların gerçek kimliğini ilk tanıyanlardan birisi olduğum halde bir dakika bile ne canlı nede bant yayınlarda konuşturulmadığımız halde nasıl olurda devlet destekli kabul edilebiliriz?
son 30 yılım Alevilik konusunda devletin çeşitli kurumlarıyla sürekli kavga halinde geçmesine rağmen devlet bizi b planı olarak nasıl desteklemiş oluyor? tabi akıl fakiri bu önermeleri yiyen saflar olacaktır ve onlar zaten bu saflara hitap ediyorlar
devlet her bir yana alevileri ve Aleviliği devletleştirmek için
hızır paşalar öncülüğünde cemevleri kuruyor bu adamlar sürekli devletçi yapının propagandalarını yapıyor ama bunlar değil biz devletçi olarak lanse ediliyoruz TRAJİ KOMİK bir durum ama buda hak batıl mücadelesinin tecellilerinden parçalardır
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

alone_man yazdı:

CEMAL ŞAHİN

tbmm 19.dönem shp çorum milletvekili. tbmm adalet komisyonu başkanlığı yaptığı dönemde terör yasası görüşülürken, görüşmeleri bırakıp çorum'a ilahiyat fakültesi açmaya gitmiştir. bu hareketinden dolayı çağdaş yaşamı destekleme derneği başkanı türkan saylan tarafından istifaya davet edilmiş ama kendisi türkan saylan'a şöyle yanıt vermiştir:

"-çok şükür sizler gibilerinin oylarıyla buralara gelmediğimden şanslı olduğum söylenebilir. sataşmanızı ve sıkıntınızı anlıyorum. işiniz yoksa size iş teklifi yapıyorum. sizler gibi infaz mangalarından ülkemiz kurtulduğu gün, 60 milyon insanın rahat edeceğine inanıyorum. Allah mağdurların yardımcısıdır."

Olayı biliyorum ve bu olay rahmetli babamı yıpratmaak için o günün medyasında çok yer almıştı,bu adamlar Aleviliği açıkça meclis kürsülerinde savunan babamı zor durumda bırakmak için her fırsatı ürettiler hatta bu konu gündeme Adalet komisyonu başkanı laiklikle ilgili konu görüşülürken ilahiyat açmaya gitti diye yansıtılmıştı
oysa gerçek şuydu
Çorumda İlahiyat fakültesi açılacaktı koalisyon dönemiyde ve dönemin bakanı
Çorum milletvekili olan babamı birlikte açılış yapalım diye davet etmişti
yani babam kendi şehrinde açılacak bir fakültenin açılış törenine bakan tarafından davet ediliyordu ve koalisyon hükümeti söz konusuydu oda doğal olarak davete icabet etti
babamın olmadığı anda adalet komisyonunda birden terör yasası gündeme alındı ve bu gündem yapıldı oysa komisyon başkanı yokken o tasarı bekletilebilirdi aceleleri neydi kimse anlamadı
ciddi bir yasada değildi ama yaygarası büyük oldu dikkatler SHP li adalet komisyonu başkanı olan babamın ilahiyat fakültesi açılışına gitmesine çekildi laiklikle ilgili yasalar konuşulurken o başka bir yere giden başkan durumuna sokuldu
belkişde Ergenekon işiydi çünkü böyle işleri çokça yaşadık
mesela bir gün mecliste babamın odasında oturduğu sandalye kırıldı ve ne ilginçki o anda tüm kameralar oradaydı
birgün çorum saat kulesine idam sehbası getirildi cemal şahin kendini gelip assın diye tesadüf ya yine tüm ulusal kameralar oradaydı ve bu tip onlarca olay aynı yada ertesi akşam haber bültenlerinde babamı itibarsızlaştırmak için verildi
çünkü babam
meclis kürsüsünde ONLAR ALEVİ DEĞİL ATEİSTTİR diye gerçeği ilk haykıran adamdı,
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Meyve veren ağaç taşlanır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön