Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

biralevi

Re: Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

Mesaj gönderen biralevi »

Aleviler daima isyanci tavri ile takip edilmis ve hic bir zaman devlete teslim olmamislardir (Baba Ishak, Baba Ilyas, Pir Sultan Abdal vs)
Tarih kitaplari Alevi isyanlari ile doludur.

Birileri İslamı sürekli savaşan kılıç dini olarak göstererek İslamdaki merhamet olgusunu kamufle etmek istiyor,birileride aynen bunun gibi alevileri sürekli isyan eden huzursuz kişiler olarak tanıtıyor,oysa aleviler en tahammüllü en sabırlı insanlardır ve bahsedilen isyanlarda hep sünnilerle birlikte yapılmıştır,adımızın isyancıya çıkarılmasından rahatsız olmalıyız
baba ilyas baba ishakın alevi olduklarının kanıtı nedir? o dönem anadolusunda Hz..Ali ye yönelik bilinç yoktuki bu insanları alevi önderi sayalım,biz içinde 12 imam bilinci olmayan hareketlerin alevilik adına yazılmasına razı değiliz (türklük adına sol adına yazılabilir)
ayrıca bu insanları öne çıkarmak yerine ebu zerleri ammarları mikdatları malik eşterleri hatta mutahharrileri beheştileri müçtehitleri öne çıkarmak daha iyi değilmi?
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Bektasiligi elestirmek yerine, 7Ulu Ozan´in sözlerine agirlik verin.

Neden 7 ile sınırlayalım başka sorun ama biz Aleviliği Kuran ve Ehli Beyt zeminine oturtmalıyız
onların sözleri ön planda olmalı
şairlerin sözüyle din öğrenilmez ayrıca şairlerin dine aykırı sözleride karşımıza çıkabilir nihayetinde bunlar alim değiller
titiz olmalıyız
şairler edebiyat sayfasında olmalı dinin ön safında değil
şairler dinin temelini değil süsünü oluşturmalıdır
sanırım anlatmaya çalıştığımanlaşılmıştır netameli konular nerden tutsan yanlış anlaşılmaya müsait oluyor
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

biralevi yazdı:Bektasiligi elestirmek yerine, 7Ulu Ozan´in sözlerine agirlik verin.

Neden 7 ile sınırlayalım başka sorun ama biz Aleviliği Kuran ve Ehli Beyt zeminine oturtmalıyız
onların sözleri ön planda olmalı
şairlerin sözüyle din öğrenilmez ayrıca şairlerin dine aykırı sözleride karşımıza çıkabilir nihayetinde bunlar alim değiller
titiz olmalıyız
şairler edebiyat sayfasında olmalı dinin ön safında değil
şairler dinin temelini değil süsünü oluşturmalıdır
sanırım anlatmaya çalıştığımanlaşılmıştır netameli konular nerden tutsan yanlış anlaşılmaya müsait oluyor
Kardes Allahin ayetlerini sadece kuranada degilki insanlar kuran ve eski bilgilerle yetinsin ????

Yaradanin ayetleri serilip serpilmistir , nice kullardan hak sozler cikmakta ! Saplanip kalmayalim .

Niceleride gelmekte ! Mehdi yoldadir o gelince ona karsi murdar olmalayim !!!

Sirlerlen hak anlatilmaz diyorsun !

Ama yaratanin kuranda fatiha suresini ne kadar kisa yazarak aciklamistir .

Halbuki hz ali nedemistir istersem fatiha suresinden 70 katir yuku kitap cikaririm diye .

Hak Pirlerin hak sozlerininin manasini bilmeye yuzun varmidir ?

biz onlarin siilerlerinden binlerce kitap cikardik siz bilmezsiniz ? Bilmeye hacetin varmidir ?
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

biralevi yazdı:ayrıca bu insanları öne çıkarmak yerine ebu zerleri ammarları mikdatları malik eşterleri hatta mutahharrileri beheştileri müçtehitleri öne çıkarmak daha iyi değilmi?
Yavaş Şii, kaptırdın kendini gidiyorsun yine!
Hz. İmam Ali'nin sadık dostları olan "ebu zerleri ammarları mikdatları malik eşterleri" biz de severiz, bizim de değer verdiğimiz ululardır zaten!
"mutahharrileri beheştileri müçtehitleri"ni ise al senin olsunlar, istemeyiz! Sen ne yapıyorsan yap onlarla, mutluluklar dilerim şimdiden!
Bizden uzak olun da ne haliniz varsa görün, Alevi/Bektaşi düşmanları sizi!
biralevi yazdı:biz Aleviliği Kuran ve Ehli Beyt zeminine oturtmalıyız
Siz Şii'lerin biz Alevilere bakışınız her ne ise biz Alevilerin siz Şiilere bakışı da aynen odur ey Şii, yavaş yine!
Biz Aleviler de siz Şiilerin "Kuran ve Ehlibeyt" ile en ufak bir ilginizin, alakanızın olmadığına inanıyoruz!
biralevi yazdı:şairlerin sözüyle din öğrenilmez ayrıca şairlerin dine aykırı sözleride karşımıza çıkabilir nihayetinde bunlar alim değiller
Şii kaptırmışsın yine kendini!
Hz. İmam Ali de bir şairdir, şiirleri de vardır!
Sen bilmiyorsun ama bilenleriniz de var!
Sor da öğren, ayıp değil!
biralevi yazdı:baba ilyas baba ishakın alevi olduklarının kanıtı nedir?
En başta biz Alevileriz.
Bizden başka iddia eden araştırmacılar, bilim adamları da var ayrıca!
Kabul edecek misin, yoksa kıvıracak mısın?
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

AnadoluAlevisi yazdı:
biralevi yazdı:şairlerin sözüyle din öğrenilmez ayrıca şairlerin dine aykırı sözleride karşımıza çıkabilir nihayetinde bunlar alim değiller
Şii kaptırmışsın yine kendini!
Hz. İmam Ali de bir şairdir, şiirleri de vardır!
Sen bilmiyorsun ama bilenleriniz de var!
Sor da öğren, ayıp değil!
biralevi yazdı:baba ilyas baba ishakın alevi olduklarının kanıtı nedir?
En başta biz Alevileriz.
Bizden başka iddia eden araştırmacılar, bilim adamları da var ayrıca!
Kabul edecek misin, yoksa kıvıracak mısın?
sen kıvırmadan söyle bakalım baba ishak ve ilyasın 12 imamların ismini bildiğine tek kanıt göster ha sahii %100 eminmisin ))) vede nasıl eminmsin yine biz öyle inanıyoruz diye sallama ama))))
şiir yazmak başka şey orada söylenen başka şey ama kime anlatıyoruzki))))
işiniz gücünüz demogoji sizi sebatayistler sizi aslında yasak olmasa soyunu sopunu soracam ama neyse pas geçelim anladık zaten
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Özgür kardeşe mesaj attım. Forum sayfasının linkini de verdim. Ancak kendisi velayet.com forumlarına yazmadığını belirtti. Kevser mail grubunda yazmış. Viyana'da kendi neslini bilmez bir Bektaşi varmış ve o Bektaşiliği savunuyormuş. Ama o kendisi değilmiş. Ehl-i Beyt as yolunda olmaktan ötürü Allah'a şükürler ediyor. Benim tanıdığım Özgür değilmiş sanırım.
Bilgi vereyim dedim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:Özgür kardeşe mesaj attım. Forum sayfasının linkini de verdim. Ancak kendisi velayet.com forumlarına yazmadığını belirtti. Kevser mail grubunda yazmış. Viyana'da kendi neslini bilmez bir Bektaşi varmış ve o Bektaşiliği savunuyormuş. Ama o kendisi değilmiş. Ehl-i Beyt as yolunda olmaktan ötürü Allah'a şükürler ediyor. Benim tanıdığım Özgür değilmiş sanırım.
Bilgi vereyim dedim.
Bektaşi'lere olan bu kininize anlam veremiyorum inan!
Bektaşi'lerin ve belki ibadeti Cem olan biz Alevilerin neyimiz var acaba!
Senin doğru yolda olman! böyle davranmanı mı gerektiriyor sahi!
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kişisel olarak bir sorunum yok. Ehl-i Beyt as adına bir sürü kültürel unsuru dayatmaları ve Aleviliği çarpıtmaları yüzünden fikri mücadele verdiğimiz bir güruh. Yani o kadar dert edineceğin bir şey değil. Sen zaten Bektaşi olarak anılmak istemeyen birisin. Sana Bektaşi diye hitap edilmesinden rahatsız olan birisin. Neden üstüne alınıyorsun?

Bak birader benden sana tavsiye,
Ehl-i Beyt as'ı tanımaya çalış. Ve dua et kendin için. Alah doğruyu göstersin diye. Yoksa din adına dinle savaşanların oyunlarına gelecek helak olup gideceksin. Allah bizi Ehl-i Beyt as ak ve pak yolundan ayırmasın.
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:Kişisel olarak bir sorunum yok. Ehl-i Beyt as adına bir sürü kültürel unsuru dayatmaları ve Aleviliği çarpıtmaları yüzünden fikri mücadele verdiğimiz bir güruh. Yani o kadar dert edineceğin bir şey değil. Sen zaten Bektaşi olarak anılmak istemeyen birisin. Sana Bektaşi diye hitap edilmesinden rahatsız olan birisin. Neden üstüne alınıyorsun?

Bak birader benden sana tavsiye,
Ehl-i Beyt as'ı tanımaya çalış. Ve dua et kendin için. Alah doğruyu göstersin diye. Yoksa din adına dinle savaşanların oyunlarına gelecek helak olup gideceksin. Allah bizi Ehl-i Beyt as ak ve pak yolundan ayırmasın.
Zalim olmayan Sünni, Şii gibi müslümanları sevdiğimiz gibi Bektaşi müslüman canlarımızı daha da çok severiz.
Öğütlerine kendin de uy ve kehanetlerini de kendine sakla!
Yine dostlarını görmemişsin, 2. uyarıyı almışız!
3. uyarıyı alınca ne oluyor peki?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Elbette MSülümanlık farklı bir şey. Ancak kişi Müslüman diye yanlışlarına hatalarına oyunlarına eyvellah diyecek de değiliz. MAdem kimsenin tavsiyesine ihtiyacın yok o halde neden dolanıyorsun buralarda. Ben iyi niyetle sana tavsiyede bulunuyorum. Ama o çok değerli 72.5 millete gösterdiğiniz saygıyı hoşgörüyü bize göstermiyorsunuz. Eğer bu tip şeylerden alınıyorsan o zaman fazla takılma böyle forum ortamlarına. Sen forumlara ahkam kesmeye mi giriyorsun yoksa gerçekten bir şeyler öğrenmeye mi?
Forum kuralları ve ceza sistemi forum kuralları başlığında mevcuttur. Bir zahmet okursunuz.
. . .

“Alevi Halk Ozanları” sayfasına dön