Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

AnadoluAlevisi

Re: Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

3nokta yazdı:Sen önce benim soruma net cevap vereceksin. Evet ya da hayır. Bu kadar basit. Varsayımları bırak bir kenara.
Evet.
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Yani birden fazla doğru olduğuna inanıyorsun. O halde bize kızmana gerek yok. Bizim yanlış olduğumuzu da iddia edemezsin. Çünkü birden fazla doğru var sana göre. Ve sana göre hiçbir şey kesin %100 olmadığına göre biz de doğru olanlardan biri olabiliriz. Neden bizi yanlış yolda biliyorsun? Böylece zan altına girmiş olmuyor musun?
Arkadaş bırak bu hümanist ayaklarını. Birden fazla doğru olduğuna kanıtın nedir?
Hz PEygamber ümmetinin 73 fırkaya ayrılacağını yalnızca birinin kurtulacağını söylüyor. Hz Muhammed saa yakın dostuna "Eğer benden sonra Ali as bir tarafa diğerleri bir tarafa giderse sen Ali ile ol. O haktır" manasında bir hadis buyuruyor. Birden fazla hak, doğru olmaz. Doğru bir tanedir. Hak tektir ve bellidir. Hem Musa as hem Firavun (la) hak olamaz. Hem İmam Ali as hem Muaviye hak olamaz. Aynı şekilde günümüzde de bir tane hak vardır. Gerisi batıldır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:Yani birden fazla doğru olduğuna inanıyorsun. O halde bize kızmana gerek yok. Bizim yanlış olduğumuzu da iddia edemezsin. Çünkü birden fazla doğru var sana göre. Ve sana göre hiçbir şey kesin %100 olmadığına göre biz de doğru olanlardan biri olabiliriz. Neden bizi yanlış yolda biliyorsun? Böylece zan altına girmiş olmuyor musun?
Arkadaş bırak bu hümanist ayaklarını. Birden fazla doğru olduğuna kanıtın nedir?
Hz PEygamber ümmetinin 73 fırkaya ayrılacağını yalnızca birinin kurtulacağını söylüyor. Hz Muhammed saa yakın dostuna "Eğer benden sonra Ali as bir tarafa diğerleri bir tarafa giderse sen Ali ile ol. O haktır" manasında bir hadis buyuruyor. Birden fazla hak, doğru olmaz. Doğru bir tanedir. Hak tektir ve bellidir. Hem Musa as hem Firavun (la) hak olamaz. Hem İmam Ali as hem Muaviye hak olamaz. Aynı şekilde günümüzde de bir tane hak vardır. Gerisi batıldır.
Tek doğru var demek istedim.
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

O halde neden bizim tek doğru olduğumuzu düşünmemize kızıyorsun. Bu gayet doğal. Kim doğru olmadığına inandığı bir düşünceyi savunur?
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:O halde neden bizim tek doğru olduğumuzu düşünmemize kızıyorsun. Bu gayet doğal. Kim doğru olmadığına inandığı bir düşünceyi savunur?
Sen neden bizim tek doğru olduğumuzu düşünmemize kızıyorsun, kabullenemiyorsun?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sizin bu konu hakkındaki düşüncenize kızmıyorum. Bu gerçekten de gayet doğal bir durumdur. Ben takip etmeye çalıştığım yolun doğruluğuna inandığım için gayrisiyle fikri mücadele yapıyorum sadece. Bundan da doğal bir şey var mı?
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:Sizin bu konu hakkındaki düşüncenize kızmıyorum. Bu gerçekten de gayet doğal bir durumdur. Ben takip etmeye çalıştığım yolun doğruluğuna inandığım için gayrisiyle fikri mücadele yapıyorum sadece. Bundan da doğal bir şey var mı?
Biz de yapıyoruz o zaman, bu da doğal!
Ancak, saygı gösterseniz, saldırmasanız, alay/hakaretler etmeseniz, ifadelerinize-üslubunuza biraz dikkat etseniz mesele kalmayacak!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Elbette doğal. Biz sana ya da düşencelerinin doğruluğuna inanmana, onları savunmana karşı değiliz. Biz doğrudan düşüncelerine, çizgine karşıyız. Onların Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını savunuyoruz. Tabi sen de aksini. Üslup bildikten sonra tartışmak, yazışmak, konuşmak güzeldir. İnsanı geliştirir.
Gelişmek ve Ehl-i Beyt as'a bağlı olarak ölenlerden olmak duası ile.
İyi geceler.
. . .
AnadoluAlevisi

3nokta yazdı:Elbette doğal. Biz sana ya da düşencelerinin doğruluğuna inanmana, onları savunmana karşı değiliz. Biz doğrudan düşüncelerine, çizgine karşıyız. Onların Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını savunuyoruz. Tabi sen de aksini. Üslup bildikten sonra tartışmak, yazışmak, konuşmak güzeldir. İnsanı geliştirir.
İyi geceler.
Biz de sana ya da düşencelerinin doğruluğuna inanmana, onları savunmana karşı değiliz. Biz de doğrudan sizlerin düşüncelerinize, çizginize karşıyız. Onların Ehl-i Beyt as ile ilgisi olmadığını savunuyoruz. Tabi siz de aksini. Üslup bildikten sonra tartışmak, yazışmak, konuşmak güzeldir. İnsanı geliştirir.
Herkese, iyi geceler.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ha bir de yazdığımı aynen alıntılayarak cevap olmaz. En azından kendi cümlelerinle ifade et. Doğrudan sen ne isen ben de sana karşı oyum yaklaşımı doğru değildir. Batıl bize yumuşak davransa bizi pofpoflasa biz de onu pofpoflamalıyız gibi bir anlayış hoş değil.
Bak mesela İmam Hüseyin as'a su vermeyecek olan yezitin ordusunun öncü birliklerine İmam as onların davranacağı gibi davranmayıp atlarına kadar su verdi.
Yanşi ölçü her zaman hak olmalı.
Tekrar iyi geceler.
. . .

“Alevi Halk Ozanları” sayfasına dön