Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

AnadoluAlevisi

Re: Bektaşilerin Yeni Yalanı(Pir Sultan Hk)

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

3nokta yazdı:Ha bir de yazdığımı aynen alıntılayarak cevap olmaz. En azından kendi cümlelerinle ifade et. Doğrudan sen ne isen ben de sana karşı oyum yaklaşımı doğru değildir. Batıl bize yumuşak davransa bizi pofpoflasa biz de onu pofpoflamalıyız gibi bir anlayış hoş değil.
Bak mesela İmam Hüseyin as'a su vermeyecek olan yezitin ordusunun öncü birliklerine İmam as onların davranacağı gibi davranmayıp atlarına kadar su verdi.
Yanşi ölçü her zaman hak olmalı.
Tekrar iyi geceler.
Vaktin varsa, kal benimle. Sevinirim.
Belki de daha fazla uzatmaya gerek kalmaz.
Belki de birbirimizi anlayıp, tanıyıp kırgınlık-düşmanlıklar biter.
Dostluk başlar artık, inşallah.
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bak Anadolu kardeşim,
İnancın olsun bizim amacımız kimseyi hakir görmek, karalamak, küçümsemek değil. Biz gerçekten de Ehl-i Beyt as'ın yolunu doğru tanımaya ve uygulamaya çalışıyoruz. Sana göre yanlış ya da doğru orası başka. Ben samimi olan kişileri severim. Yolu benden farklı olsa da samimi olmaları arkadaşlık yapmam için yeterli bir ölçüttür.
Neyse birader,
Vaktim yok, geç oldu. Sonra devam ederiz inşallah. İyi geceler.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

3nokta yazdı:Bak Anadolu kardeşim,
İnancın olsun bizim amacımız kimseyi hakir görmek, karalamak, küçümsemek değil. Biz gerçekten de Ehl-i Beyt as'ın yolunu doğru tanımaya ve uygulamaya çalışıyoruz. Sana göre yanlış ya da doğru orası başka. Ben samimi olan kişileri severim. Yolu benden farklı olsa da samimi olmaları arkadaşlık yapmam için yeterli bir ölçüttür.
Neyse birader,
Vaktim yok, geç oldu. Sonra devam ederiz inşallah. İyi geceler.
İnan beni sevip sevmemeniz hiç ama hiç umrumda değil! Tek istediğim bana olmasa da değerlerime (önderlerim, canlarım, yol/erkan, inanç/ibadetlerim, kaynaklarım, vs.ye) saygı!

Biz hiç kimseye bulaşmıyoruz ama birileri gelip bizi buluyor, bizlere ve değerlerimize saldırıyor, sövüyor, sayıyor, alay/hakaret, yalan/iftira, çamur, vs., vs.. İnsaf!
Allah aşkına insaf! Hakir görmek, karalamak, küçümsemek, hepsi var! Yapmayın, etmeyin. Sizler nasıl rahatsız oluyorsanız bizler de rahatsız oluyoruz, dayanamıyoruz!
Yolumuza inanmıyorsanız da "Ehlibeyt, 12 İmam" sevgimizin, "Cem"lerimizde İmam Hüseyin için döktüğümüz gözyaşlarımızın hatırı için yapmayın, etmeyin artık.

İnşallah Ehl-i Beyt as'ın yolunda olan biz Alevi/Bektaşi'leri de önyargısızca, iyi niyetlerle, doğruca tanımaya, anlamaya karar verirsiniz birgün!
İnşallah bizleri düşmanlarımızdan değil de önyargısızca, iyi niyetlerle, doğruca bizlerden öğrenmeye karar verirsiniz birgün!
İnşallah hiçbir "kesin"liği olmayan "zan"lara, "yalan/iftira"lara, "dedikodu"lara değil de sözlerimize değer verirsiniz birgün!

Öyle olsun hadi, sana da iyi geceler.
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.

“Alevi Halk Ozanları” sayfasına dön