ah şu önyargilarimiz

can

ah şu önyargilarimiz

Mesaj gönderen can »

ÖNYARGILAR

Uzaklarda bir köyde, kocası, çocuğu doğmadan ölmüş, tek başına yaşayan hamile bir kadın vardı. Kadın, kendisine arkadaş olması için dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başladı.
Gelincik kadının yanından bir an bile ayrılmazdı. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallaşmıştı.
Birkaç ay sonra kadının çocuğu doğdu. Tek başına tüm zorluklara göğüz germek ve yavrusuna bakmak oldukça zordu.
Günler geçti. Kadın bir gün birkaç dakikalığına da olsa evden ayrılmak ve yavrusunu evde bırakmak zorunda kaldı. Gelincikle bebek evde yalnız kalmışlardı. Aradan biraz zaman geçti ve anne eve geldi. Gelinciği ve kanlı ağzını gördü. Anne çıldırmışçasına gelinciğe saldırdı ve oracıkta öldürdü hayvanı. Tam o sırada içerdeki odadan bir bebek sesi duyuldu. Anne odaya yöneldi Ve odada beşiği, beşiğin içindeki bebeği ve bebeğin yanında duran parçalanmış yılanı gördü.

----------------------------------------------------------------------
teo-124

Re: ah şu önyargilarimiz

Mesaj gönderen teo-124 »

:cry: en zor durumlardan biri
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

geçenlerde internette konuyla ilgili (önyargı yada yanlış anlama ile)
bir iki video izledim

birisinde adam kızlarıyla araba gezintisi yapıyor sonra kızları birşey almak için aşağıya iniyorlar paraları yetmiyor ve kızı arabaya dönüyor babasından camdan para istiyor babası direksiyondan parayı uzatıyor kızda camdan başını uzatıp parayı alırken
aracın arkasından polis ışığı tutuyor
görüntüyü düşünün konuyu bilmeyen ne düşünürdü?

diğerindede adam elinde bıçak salata yaparken kedi mutfakta iken kedi salçayı yere düşürüyor üzerinede kedi düşüyor adam saalçaya bulaşmış kediyi kurtarmak için bir eliyle onu yukarı kaldırıyor diğer elinde bıçak var ve tam o sırada eşi içeri giriyor
manzara yı düşünün
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Güzel ve etkili bir hikaye. :D İnsanlar ne kadar değiştim derse desin hep onlara karşı bir şüphe vardır ya insanın içinde, ona da biraz atıfta bulunmuş sanki.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Benimde Basimdan gecen bir olayi anlatiyim Yillar sonra bir kiz Arkadasimi görmüstüm yani cok eski bir Sinif arkadasiydik yolda görüstük ve selamlastik ( Normal bir sekilde ) " nasilsin iyimisin neydi o günlerimiz vs " muhabbet ederken biri bizi görüyor ve gören kisiyle birgün karsilasiyorum ve bana sunu diyor " Ya isin is, seni bir kizla gördüm sarmas dolasdin " gibi bende ona sunu demistim " Arkadasim senin icin fesatsa ben napiyim birkere sarmas dolas degil normal bir bicimde selamlastik "dedim ..yani böyle Fesatci insanlarin yüzünden yanlis algilanabiliyoruz maalesef.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Hikaye, Kıssa ve Nükteler” sayfasına dön