Ben cennetten cüdayım. Cennetim Sensin!‏

3nokta

Ben cennetten cüdayım. Cennetim Sensin!‏

Mesaj gönderen 3nokta »

Ey insaflıların en insaflısının gülü! Ey âlemin yollarını gözlediği! Ey hükümdarı cümle zamanların ve mekânların! Ey Sahib-i Zaman!
İnsanların seni günahları içinde beklerken, liyakatsiz bir şekilde “Gel artık!” diye yakarışta bulunması ne kadar da küstahça bir eda ve o gözyaşları ne kadar da riyakâr?
Bilmiyorum, bilemiyorum! Bu hayatta, bu çıkmazda rehberim mi var senden başka?
Korkuyorum, ürküyorum! Ya ben o güzel gözlerine nazar etme şerefine nail olamazsam?
Aşkına sadık kalacağım bir yol göster ne olur?
Riyakâr zalimler zulümleriyle, zulmet yelini araç edinerek sürüklüyor bizi zulmete, hainler beldesine!
Hangi diyardasın şimdi, sadakatinden tavizkâr olmayan hangi âşık ayaklarına kapanık, samimi gözyaşları içinde, Peygambere nazar eder gibi gözleri sende?
Oysa ben gurbetteyim, senli diyarlardan ve anlardan gerideyim! Ve işte en çok bu durum beni üzüyor? Tavizkâr olmayanlar gibi olmamam kahrediyor beni; acılarla dolduruyor yüreğimi yanında olamamam onlar gibi.
Onlar maşukuna kavuştuğu için sevinçten ağlarken ben senden ayrıyım diye ağlıyorum, sessizce! Sesimi duyan yok! Çarem yok senden gayri.
İşte ben de gurbetteyim, senli diyarlardan uzağım. Sensiz cennet bana gurbettir, ateştir her noktasına kadar kavuran bedenimi! Benim cennetim sana bir dem nazar eylemek. Benim cennetim sensin! Oysa ben sensizim.
Allah gurbettekilerin duasını kabul edermiş ya!
İlahi, ne olur duysan sesimi ve ona kavuştursan beni?

Özcan CANPOLAT
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Hikaye, Kıssa ve Nükteler” sayfasına dön