Kerbela da olmak

beyazgül12

Kerbela da olmak

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Her uzun yolculukta aklımı delip geçen,
Acaba şu anda Kerbela yolunda olsaydım diye,
Acaba her an Kerbelaya yaklaştığımı,
Her dönemeçte her dönemeçte bir adım daha....
O anları yaşasaydım diye,
Hayaliyle bile duygulandıran o anlar,
Bir anda nerde olduğumu ,nereye gittiğimi unutup,
Sadece Kerbela yolunda olduğumu hissettiren o anlar,
Ve o anda hüzünle...
Sessizce gözden akan yaşların verdiği mutluluk....

O Fıratın kenarında olup,
Düşünüp ağlayarak Kerbelayı,
Yaşasam o anda kaybolsam diye,
Yavaş yavaş akarken Fıratın suları..
Yalvarsam...
Düşünmesi bile ,
Ne büyük mutluluktur...
Her insanım diyenin hissedemediği,
Anlayamadığı,çözemediği,
Kimilerinin de anlamsız bildiği....

O Fıratın kenarında olup,
Gözyaşlarına boğulup,
Her şeyi bu dünyanın bütün meşakkatini,
Bir yana bırakıp sadece ve yalnızca,
Kerbelayı düşünmek,Kerbelayı yaşamak..
Saatlerce sadece hissetmek...
Acaba bir nebze olsun,
Ruhum tatmin olur mu?
Acaba orda olmak bu özlemi..
Yıllardır yıllardır biriken..
Azalmadan çoğalan bu özlemi hafifletir mi?
Kelimelere cümlelere sığmayan,tarif edilemez,
Kerbela nın hasretini...

O Fırat ın kenarında olup,
Orda olduğumu bütün kalbimle hissetmek,
Kalkamam belkide bir daha ayağa,
Düşer kalırım orada belki de...
Kendime gelir miyim?
Yada ölür müyüm?
Fark etmez ki artık yaşamak yada ölmek...
Artık hüzünde bırakmayacak bu özlem...
Artık isteğe dair hiçbir şey kalmamışken..
Kerbela toprağına düşerse yüzüm..
O mübarek Türbe nin kapısına değerse bir gün...
Bütün dermanım kesilse düşsem bile yere...
Artık ölsem bile gam yemem......
Pir Poygomber

Re: Kerbela da olmak

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

Kerbela bugun gene gerceklesse huseyinin yardimina pek az insan kosar oda kendi ailesinden baska kimse olacagi sanilmamaktadir!

Imam huseyinin yardimina kosmak onu tanimisliktan gecer fakat imam huseyini, namaz kilmyala, hacca gitmeyle, 5 vakitle ve bu zamanin muslumanliginin icatlari ve uydurmalariyla bu nesil ancak imami 2 ci kez katledip onun tarafinda oldugunu soyleyenler onun cemalini yok etmek icin caba sarfedeclerdir.

Size diyeyim ancak hos gorunuz sizi imam huseyine karsi gelemkten korur!

Bunun da ilk temeli, Cem evine gidenlere ve sazla ibadet edenlere hakkini teslim etmekle olacaktir!

Eger bugun muaviye ve yezit Ali ve huseyinin hakkini verseydi, Sia da hakkimiza saldirmayacakti! Bu is ne kadar muaviye isine benzedi bu tartila bilinir.

Siz siz olun Imam huseyini yozlasmis ve sartlastirilmis islamda aramayin, onu bugunki islam disi altinda ve bugunki islam sarlarinin tersinde bulursunuz.

Imam huseyin eger yasaydi onu savunur ve korurduk demenizden dolayi, Yuceler yucesi kudret deryasi Allah onu sizin sozunuzden dolayi ikinci kez yeryuzune gonderip sozunuzde dogruluk olmadigini gosterecektir! Pek az mustesna.

Kusura bakmayin gulbeyaz hanim efendi ama eskiden imam huseyini yanliz birakanlar onun ayaklari altina kapanan insanlardi, hergun onun sevgisini ilmini ve ekmegini yiyen insanlardi.

Onlarla sizi karsilastirinca siz nesinizki hemen olume gideceksiniz ?

Ayrica imam huseyini hakkiyla imam huseyin oldugunu nereden bileceksinizki de onun imam olduguna emin olup kendi caninizi teslim edeceksiniz ?

Yaziniz guzel ama inandiricilik az !

Bu tipik yazilar sia iran aleminde tonlarca, sozde kendilerini feda eden edene !

Bakin gercek bir tokat gibidir, vurdumu ayiltir, o an geldimi isin ciddiyeti sarar sarpalar, Seytan et kemik olur o an goz acip kapamadan, imam huseyin yanliz kalir ve imami savundugunu soyleyenler bir an once imamin olmesi bu isin bitmesi icin dua ederler ki bu isin sorumlulugu belasi kendilerinden savrulup gitsin!

Yahudiler 700, 800 sene Allaha yalvardilar yeni bir perygamber istediler kendilerini karanliktan aydinliga cikarsin diye. Ona uyacaklarina sozler verip and ettiler ama Ruhul kudus gelince hepsi gerisin geri 12 den baska takipcisinden baska onun ile olume gidecek kadar cesaret eden olmadi ! ve kendi ailesinden baska!

Gercek bu ne yazikki !

Imam huseyin icin olecegini soyleyenlerin bircogunun yasayisinda baskicilik, yezitcilik, ve yobaz seriatlar doludur!

Gulbeyaz hanim efendi lafim size degil, siz bu duzenin icinde yetismis bir insansiniz, lafim toplumu bu hale sokanlara!
beyazgül12

Pir Beyefendi gördüğüm kadarıyla siz siteye benden daha önce üye olmuşsunuz...Bu konuda da benden daha şanslısınız bana göre..ama siz sitedeki size sunulan nimetlerden faydalanmak yerine hepimize savaş açmış , "buranın ağası benim, var mı bana yan bakan ? "der gibisiniz..bence bu hiç doğru bir davranış değildir...

Ben siteye üye olmadan önce sitenin ana sayfasında okumadığım hemen hemen hiç yazı kalmadı...Tabiki daha önce internette herhangi bir forum üyesi olmadığım için de forum bölümünü hiç önemsememiştim...Buraya geldiğimde ise burdaki arkadaşların benimle aynı kaderi paylaştıklarını gördüm ve benim için son durak Alevisesi oldu...Ben ne zaman ki özüme gerçek Aleviliğe döndüm karşıma Alevisesi çıktı..Şimdi Allah a şükrediyorum beni Alevisesi ile karşılaştırdığı için...

Bunları size neden anlattım...belli ki siz sitedeki yazıları okuyup burdaki insanların fikirlerini anlamadan sırf Şii olduğumuz için bizi eleştiriyorsunuz..Canı sıkılıp ta ne yapacağını şaşıran insanların tavrını sergiliyorsunuz..Bu konuda size tavsiyem zamanınızı size faydalı olacak işlerle geçirmeniz...Kur an ayetlerini de bir cümle alıp kafanıza göre yorumlamaktan da vazgeçmenizi öneririm bu sizin için daha hayırlı olur ....

Allah bir gün bana ve isteyen herkese İmamlarımız ın (as) Türbelerini özellikle de Kerbela yı ziyaret etmeyi nasip eylesin...
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

İmam Hüseyin a,s,ın ideallerini,hedeflerini saptırıp kendi firavunvarı kurgularını Kerbela üzerinden cem evlerinde pazarlayan soysuz dede_baba,lar yeziti kıskandıracak kadar azmış ve yüzsüzleşmişlerdir.

cumhuriyetci egitim merkezi>cem evlerine Alevileri mahkum edip sömürmek,kullanmak,cahil bırakmak,pazarlamak isteyen osmanlının seçmiş oldugu saraya tam bagımlı dede_babalar ve aveneleri GERÇEK ALEVİLİGİN TANINMASINI ÖNLEMEK İÇİN HEM SANALDA HEM REELDE CANLA BAŞLA MÜCADALE ETMEKTEDİRLER.
Biz anadolu bektaşisiyiz diyip İmam Hüseyin a,s ismini kullanan iki yüzlü sahtekar bu guruh,bütün islami farizalara karşı çıkıp sapkın hurafe,bidat,inkar ve sapmalarını Alevilik adı altında pazarlamak istemelerine karşı çıkmak Zeynebi bir iştir.
İmam Hüseyin a,s resmi altında İmam Hüseyin a,s savaş açan bektaşiler o gün kerbelada olsaydı İmam Hüseyin a,s karşı savaşırlardı.
Namaza,oruca,hacca,örtünmeye,zekata,humusa karşı savaş açan Ehlibeyt a,s savaş açmıştır.
Pir Poygomber

gulbeyaz yazdı: Bunları size neden anlattım...
Gulbeyaz hanim efendi

Imam huseyin gercekligini bu satirlarinizla nasil gecistirdiniz, halen hayret etmekteyim.
Nedenmi cunku yeni seyler soyluyorum ortada ciddi iddalar var ve siz gerceklik arayip soracaginiza beni siteyi okumami onermissiniz!

Imam huseyin icin sahte timsah gozyasi dikenler var! Ve ona dusman olanlarin coguda ona aglayanlar!

Bakin siz yezidi su an elinize gecirseniz ona ne yapardiniz?
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:İmam Hüseyin a,s,ın ideallerini,hedeflerini saptırıp kendi firavunvarı kurgularını Kerbela üzerinden cem evlerinde pazarlayan soysuz dede_baba,lar yeziti kıskandıracak kadar azmış ve yüzsüzleşmişlerdir.
Sakin olun, ofke sizi yutar yoksa! Saglikli dusunce, refeahta iken elde edilir.
cumhuriyetci egitim merkezi>cem evlerine Alevileri mahkum edip sömürmek,kullanmak,cahil bırakmak,pazarlamak isteyen osmanlının seçmiş oldugu saraya tam bagımlı dede_babalar ve aveneleri GERÇEK ALEVİLİGİN TANINMASINI ÖNLEMEK İÇİN HEM SANALDA HEM REELDE CANLA BAŞLA MÜCADALE ETMEKTEDİRLER.
Camili cem evleri daha son denemlerde cikmis birseydir. Aleviler cem ve sazli ibadet 1000 lerce sene vardir. Bir var icine girerek, sahiplenmek, sonrada vari yokmus gibi gostermek, allahida ofkelendirir.
Biz anadolu bektaşisiyiz diyip İmam Hüseyin a,s ismini kullanan iki yüzlü sahtekar bu guruh,bütün islami farizalara karşı çıkıp sapkın hurafe,bidat,inkar ve sapmalarını Alevilik adı altında pazarlamak istemelerine karşı çıkmak Zeynebi bir iştir.
İmam Hüseyin a,s resmi altında İmam Hüseyin a,s savaş açan bektaşiler o gün kerbelada olsaydı İmam Hüseyin a,s karşı savaşırlardı.
Namaza,oruca,hacca,örtünmeye,zekata,humusa karşı savaş açan Ehlibeyt a,s savaş açmıştır.
Bu muslumanlik sahta timsah gozyaslarini imam huseyine ne zaman birakacak?

Konu dedeler ve cem evi degildir, konu imam huseyine yapilan aldatmalar kandirmalar onla dalga gecmeler! Imam huseyini seven topluluk baskici ve aldatici olmaz! Birileri timsah gozyasi dokerek zaten imam huseyini kullanmaktadir yoksa bunun alevisi, sunnisi olmaz.

Boyle bir yasaklama getiremeyeceginizi daha once vurguladim huseyni! Imam huseyinde imam alide veya yuze allahta kimsenin tapulu mali olmayacagini soyledim.

Yoksa gunlerden bir gun yargi gunu geldiginde yuce Allah soyle buyuracaktir:
Belki bu kulum dogru yolda idi, onu bundan mahrum etmenizden dolayi tadin azabimi!

Ali ve huseyin kimsenin mali degildir, onlarlan kim hidayete erdiginide yuce Allah iyi bilir.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Bir insanın ruhuna ve bedenine bektaşi mikrobu nüfuz edince yüksek dozda Kuran ve Ehlibeyt a,s ögretileri verilir.
Yüksek dozdaki hakkı kaldırabilirse kurtulur.
Kaldıramazsa zaten yapacak bir şey kalmaz.
Ehlibeyt a,s ögretilerine karşı çıkıp ,Ehlibeyt a,s sevmek kadar saçma sapan bir şey olamaz.
semah evlerine Ehlibeyt resimlerini asıp anadolu bektaşiligini savunmak iki yüzlülüktür.
beyazgül12

Imam huseyinde imam alide veya yuze allahta kimsenin tapulu mali olmayacagini soyledim.
Ali ve huseyin kimsenin mali degildir, onlarlan kim hidayete erdiginide yuce Allah iyi bilir.

Bunlar ne böyle ,bu cümlelerin ilmi bir açıklaması var mı acaba,bu cümleleri kurmak için çok mu uğraştı acaba ?

Pir Efendi biz İmamlarımızın (as )ın paylaşılması için değil ,onların ( onlara selam olsun) fikirlerinin ,yaşamlarının ,yaptıkları ibadetlerin kısacası gerçek öz Muhammedi İslam ın anlaşılması için mücadele veriyoruz ,mücadele vermeye de devam edeceğiz ..Bu anlamda 12 İmamların (as ) bütün insanlığın İmamları olduğunu savunuyoruz..Bir daha böyle anlaşılmayan cümleler kurmayın lütfen...
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:Bir insanın ruhuna ve bedenine bektaşi mikrobu nüfuz edince yüksek dozda Kuran ve Ehlibeyt a,s ögretileri verilir.
Husniye su mikrobu koyma agzina !

Ehlibeytin ilekleri aciktir, yolumuz mikroba karsi degil, yezitlere karsidir! Mikrobun iyiside bizdendir! Alem bir mikrobdur!

Tum aleme bakarsak, mikrob oglu mikrobdur!

Allahin yarattigi guzel canlilari hakaret olarak baskalarina takmak, ehlibeyt ahlaki olmadigi gibi, Allahi ve onun yaratisini kavrayamamak demektir. Bu ehlibeyti anlamak degildir!

Allahin yarattigi canlilari kucumseyip baskasina hakaret olarak takmak, Allahin yarattisini kucumsemektir. Kaldiki en olumcul canli yaratiklarda bile sayamayacagimiz guzellikler vardirki kattiyen bunu kalkip allahin baska yarattiklarina hakaret veya kufur olsun diye takamayiz, bunlar dogru davranislar degildir!

Allah korusun mikrobun hismi kotu olabilir!
Pir Poygomber

gulbeyaz yazdı:Imam huseyinde imam alide veya yuze allahta kimsenin tapulu mali olmayacagini soyledim.

Bunlar ne böyle ,bu cümlelerin ilmi bir açıklaması var mı acaba,bu cümleleri kurmak için çok mu uğraştı acaba ?

Pir Efendi biz İmamlarımızın (as )ın paylaşılması için değil ,onların ( onlara selam olsun) fikirlerinin ,yaşamlarının ,yaptıkları ibadetlerin kısacası gerçek öz Muhammedi İslam ın anlaşılması için mücadele veriyoruz ,mücadele vermeye de devam edeceğiz ..Bu anlamda 12 İmamların (as ) bütün insanlığın İmamları olduğunu savunuyoruz..Bir daha böyle anlaşılmayan cümleler kurmayın lütfen...
Anlasilmayan nedir?

Demek istedigim yarin mahserde Allah soyle diyebilir: Ey insan kizi Gulbeyaz, mehmet oglu Ali benim ehlibeytime sarilmis hidayete ererlerken, siz ehlibeytimden neden kendinize pay cikarip, baskalarini ise bundan men edip, mahrum ediyordunuz!

Herkes kendini dogru yolda sanir ama asil dogruluga erismek kendini sorgulamaktan gecer! Mesela deyinki ben bu insanlardan neyi eksiltmek istiyorum? Eksiltmey calistigim nedir? Atalarima koru korunemi yoksa bir dogruluk buldugum icinmi inanmaktayim! Dogrular ne kadar buldum yanlis ne kadar buldum!

Bir insan ehlibeyt adina hadisler, ayetler uydurabilirmi ?

Siz bu sorularla kiritik dusunmelerle biraz meskul olun, beyin cimlastigi beden cimlastigi gibidir, unutmayin saglam vucut, saglam kafada bulunur.

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön