Koşturup gidersin batıl yolundan.

kara

Koşturup gidersin batıl yolundan.

Mesaj gönderen kara »

Ulan oğlum Beko, din iman yokmu
Kaptırıp gidersin batıl yolundan
Yaptığın Yezitlik zalimlik hakmı
Koşturup gidersin batıl yolundan

Bak cananım bunlar vallahi cahil
Dedesi gözcüsü ozanı dahil
Dilerim Hak versin birazcık akıl

Batıl söze gerek yoktur bilmeye
Sakın gelme bana akıl vermeye
Tahammülüm yoktur seni görmeye

Cafer-i den hiç bahsetmez sözünden
Helak olacaklar Yezit izinden
Çok insanlar saptı senin yüzünden

Sen Şah'lar Şah'ını boşladın gittin
Yanıldın yolundan sahte Pir güttün
Bence sen çok büyük hatayı yaptın

Bir kula eğilip secde ederken
Hiçmi düşünmedin ayrı giderken
On iki İmam gibi kurtuluş varken

Karaoğlan'ım derki gözümden kaçmaz
Sazlı sözlü semah bizleri açmaz
Ben Alevi diyen dem dolu içmez
Koşturup gidersin batıl yolundan..

Hüseyin Kara......Danımarka...
En son kara tarafından 28 Eki 2014, 01:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.
Resim
beyazgül12

Re: Koşturup gidersin Şeytan peşinden

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Teşekürler...İyi ki varsınız....
Pir Poygomber

Re: Koşturup gidersin Şeytan kıçından.

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

kara yazdı:
Koşturup gidersin Şeytan kıçından..

Aslinda seytanin, kicina girenden degilde, sizin gibi icine, seytan girenden korkacagiz!
beyazgül12

Re: Koşturup gidersin Şeytan kıçından.

- sizin gibi icine, seytan girenden korkacagiz!-

Aynı Kur 'an ayetlerini kendi kafanızdan yorumladığız gibi,Hüseyin KARA Abi ninde şiirinden bir mısrayı çekip kafanıza göre yorum yapıyorsunuz.Böyle giderse Bektaşi olma yolunda son hızla engel tanımadan ilerliyorsunuz.Yolunuz açık olsun..Allah (a c )size acısın inşallah...
kara

Re: Koşturup gidersin Şeytan peşinden.

Mesaj gönderen kara »

Pir Poygomber yazdı:
kara yazdı:
Koşturup gidersin Şeytan kıçından..

Aslinda seytanin, kicina girenden degilde, sizin gibi icine, seytan girenden korkacagiz!
Tamam düzeltiyorum özür dilerim kusura bakmayın...
Resim
beyazgül12

Re: Koşturup gidersin batıl yolundan.

Şairin işine karışmak kolay...Pir POYGOMBER Beyefendinin de özür dilemesi gerekmiyor mu..Şimdi göreceğiz büyüklük kimdeymiş......
Pir Poygomber

gulbeyaz yazdı:Şairin işine karışmak kolay...Pir POYGOMBER Beyefendinin de özür dilemesi gerekmiyor mu..Şimdi göreceğiz büyüklük kimdeymiş......
Tepkinizi anlamiyorum!

Sair gerekli duzeltmeyi yapmis ve duzeltilen oncekine gore anlamli ve daha guzel olmus! Elestirmek insanin en dogal hakkidir, bende burda bunu yapmaktayim. Ehlibeyt ahlaki geregi kiskirtici incitici kelimelerden ofke ile secilen kelimelerden uzak durmaliyiz!

Ben sairi bu konuda tesekkurlerimi iletir ve daha duyarli olmasini niyaz ederim, karsi durdugu toplumlara karsi! Gonul kirmaktansa, gonul yapmak, cennetlik bir istir.

Gulbeyaz hanim enfendi size diyecegim sudur :

Ali imran : İçinizden öyle bir topluluk bulunmalı ki, hayra çağırsın, iyiliği teşvik etsin, kötülükten sakındırsın. İşte onlar kurtuluşa erenlerin tâ kendileridir.
beyazgül12

Tepkinizi anlamiyorum!

Sair gerekli duzeltmeyi yapmis ve duzeltilen oncekine gore anlamli ve daha guzel olmus! Elestirmek insanin en dogal hakkidir, bende burda bunu yapmaktayim. Ehlibeyt ahlaki geregi kiskirtici incitici kelimelerden ofke ile secilen kelimelerden uzak durmaliyiz!

Ben sairi bu konuda tesekkurlerimi iletir ve daha duyarli olmasini niyaz ederim, karsi durdugu toplumlara karsi! Gonul kirmaktansa, gonul yapmak, cennetlik bir istir.

Gulbeyaz hanim enfendi size diyecegim sudur :

Ali imran : İçinizden öyle bir topluluk bulunmalı ki, hayra çağırsın, iyiliği teşvik etsin, kötülükten sakındırsın. İşte onlar kurtuluşa erenlerin tâ kendileridir.

Onca yazdığınız yazıdan sonra anlamanızı beklemiyordum zaten, Şiirin şu anki halini anlamlı ve güzel bulmanızda sizde iyi yönde bir gelişme olduğunu gösterir, bu kadarına da çok şükür....

Pir POYGOMBER Beyefendi , insanlar kusursuz değildir, hata yapabilir..Siz bence Şeytan ı yanlış yerde arıyorsunuz...Eğer Şeytan kimin içine girmiş merak ediyorsanız internette gezintiye çıkın fazlasıyla görürsünüz...
Pir Poygomber

gulbeyaz yazdı:
Pir POYGOMBER Beyefendi , insanlar kusursuz değildir, hata yapabilir..Siz bence Şeytan ı yanlış yerde arıyorsunuz...Eğer Şeytan kimin içine girmiş merak ediyorsanız internette gezintiye çıkın fazlasıyla görürsünüz...

Hanim efendi Seytani aramiyorum! O benden cekinecek kadar bilincli! Aramizdan uzak olsun yeter! Lakin iyilige guzellige emretmek bize ogut verilmis! Barisi kutsayin cunku kutsayandan dolayi! Barisin onune ayrimcilik, mezhep koydukmu kendi sonumuzu insanligin sonunu getiririz.
beyazgül12

[color=#BF4000]Hanim efendi Seytani aramiyorum! O benden cekinecek kadar bilincli! Aramizdan uzak olsun yeter! Lakin iyilige guzellige emretmek bize ogut verilmis! Barisi kutsayin cunku kutsayandan dolayi! Barisin onune ayrimcilik, mezhep koydukmu kendi sonumuzu insanligin sonunu getiririz.[/color

Pir Beyefendi benim burada ayrımcılık filan yaptığım yok..Ben Aleviyim Şiiyim Mezhebim Caferi ben Bektaşi değilim..Muharrem ayında her ne şekilde olursa olsun saz çalınmasına karşıyım ...Sizinle de bir derdim yok ...Linkinize alıştık amaa sizin ne olduğunuz belli değil...

Mezhep ayrımı diyorsunuz ben burada hiç sunni kardeşleri eleştirdim mi ? Gücümün yetmeyeceği işlere bulaşmam..Helal olsun onlara .Çok sevdikleri 2.ne derse onu yapmışlar .Tebrik etmek lazım onları bu konuda ..Kendilerini de gizlemiyorlar.Benim de onlardan bir beklentim olamaz.Halifelerinin sünnetini tıpa tıp yerine getiriyorlar .Mesela namazda ellerinizi bağlayın demiş aynısını yapıyorlar...Ya bizimkiler 12 İmamlar (a s ) deyip duruyorlar ama onların yaptıklarının hiçbirini yapmıyorlar..Tapmışlar saza aynı sizin gibi durmadan saz çalıp semah dönüyorlar...Cenazeleri bile Hanefi usulüne göre kaldırılıyor ,umurlarında değil ..Çünkü sazla semahla uyuyorlar ,kendilerinden haberleri yok...Hz Ali (as)ın Şii si olmaktan öcüden korkar gibi korkuyorlar ama Sunni,Hanefi ,Sufi ,Mevlevi hangisi olursa olsun olmaya dünden razı olmuşlar,şaşılacak iş doğrusu..Benim derdim Aleviliği Bektaşilikle beraber zikredenlerle..İnşallah bu sefer anlamışsınızdır.

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön