Koşturup gidersin batıl yolundan.

Pir Poygomber

Re: Koşturup gidersin batıl yolundan.

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

gulbeyaz yazdı:[color=#BF4000]Hanim efendi Seytani aramiyorum! O benden cekinecek kadar bilincli! Aramizdan uzak olsun yeter! Lakin iyilige guzellige emretmek bize ogut verilmis! Barisi kutsayin cunku kutsayandan dolayi! Barisin onune ayrimcilik, mezhep koydukmu kendi sonumuzu insanligin sonunu getiririz.[/color

Pir Beyefendi benim burada ayrımcılık filan yaptığım yok..Ben Aleviyim Şiiyim Mezhebim Caferi ben Bektaşi değilim..Muharrem ayında her ne şekilde olursa olsun saz çalınmasına karşıyım ...Sizinle de bir derdim yok ...Linkinize alıştık amaa sizin ne olduğunuz belli değil...

Mezhep ayrımı diyorsunuz ben burada hiç sunni kardeşleri eleştirdim mi ? Gücümün yetmeyeceği işlere bulaşmam..Helal olsun onlara .Çok sevdikleri 2.ne derse onu yapmışlar .Tebrik etmek lazım onları bu konuda ..Kendilerini de gizlemiyorlar.Benim de onlardan bir beklentim olamaz.Halifelerinin sünnetini tıpa tıp yerine getiriyorlar .Mesela namazda ellerinizi bağlayın demiş aynısını yapıyorlar...Ya bizimkiler 12 İmamlar (a s ) deyip duruyorlar ama onların yaptıklarının hiçbirini yapmıyorlar..Tapmışlar saza aynı sizin gibi durmadan saz çalıp semah dönüyorlar...Cenazeleri bile Hanefi usulüne göre kaldırılıyor ,umurlarında değil ..Çünkü sazla semahla uyuyorlar ,kendilerinden haberleri yok...Hz Ali (as)ın Şii si olmaktan öcüden korkar gibi korkuyorlar ama Sunni,Hanefi ,Sufi ,Mevlevi hangisi olursa olsun olmaya dünden razı olmuşlar,şaşılacak iş doğrusu..Benim derdim Aleviliği Bektaşilikle beraber zikredenlerle..İnşallah bu sefer anlamışsınızdır.
Gulbeyaz hanim efendi

Siz sorularima cevap verebilirmisiniz?

1- Hadisler, kuranmidir ?
2- Hadislere uymayan kafirmidir ?
3- Hadisleri dogru kabul ettiklerinizin hepsine uyuyormusunuz veya uydugunuz taktirde nasil bir yasamin icine gireceginizden haberiniz varmidir ?
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Gulbeyaz hanim efendi

Siz sorularima cevap verebilirmisiniz?

1- Hadisler, kuranmidir ?
2- Hadislere uymayan kafirmidir ?
3- Hadisleri dogru kabul ettiklerinizin hepsine uyuyormusunuz veya uydugunuz taktirde nasil bir yasamin icine gireceginizden haberiniz varmidir

Sorduğunuz soruların cevabını diğer bölümlerde almışsınız zaten...Eğer gene de anlamadıysanız...
Alevisesi Ehlibeyt Forumları/Aleviliğin Temel Yazılı Kaynakları/Ayet ve Hadislerde Kuran bölümünü okumanızı tavsiye ediyorum.....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah buyuruyor ki "Hz. Peygamber (saa)kendinden konuşmaz ne konuşursa bizdendir."
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

3nokta yazdı:Allah buyuruyor ki "Hz. Peygamber (saa)kendinden konuşmaz ne konuşursa bizdendir."
Evet ama peygamber kuran disindan cikmaz, cikarsa Allahtan degildir! Oysa hadislere baktigimizda kuranda olmayan ve celisecek seyler peygamber araciligi ile kurana denk kosturuluyor!

Bu halk bu sirki sindire sindire yemiyor, Sivi su gibi lokur lokur icmektedir! Insanin Allaha karsi isledigi gunahlardan kacacak yer bulamiyorum!

Bu sirk ya banada bulasak, bende halktan olacagim, yada bu halk sirki birakip, yanima komsu olacak!

Allah bu kisir kalmis musluman halkina akil ve zeka versin yoksa buyuk bir muslumanlik yok olumuna ve kiriminin esigine gelmekteyiz!

Oyleki ruhlarinin derinliklerinde bu sucu kabul etsin bu millet!

Desinlerki: Bizim basimiza ne geldiyse, yuceler yucesi Allaha karsi gunahlarimizdan geldi!

Dik kafali muslumanlara demek gerekirki: Herzaman kendini dogru yolda gormeyi birak, bu cirkin ego seni icerden yedi. Allahin sivrisinek misalini anlamayanlar, onun yarattigi ego mikrobuna yenildiler!

Bugun musluman halk dogruluguyla degil kendi egosuyla ve Allahin ona ceza olarak verdigi mikropla savasmaktadir!

Irana soyleyin bu mikrop kapida durmus dik dik bakmaktadir!

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön