Nasıl bayram edeyim?

Pir Poygomber

Re: Nasıl bayram edeyim?

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

gulbeyaz yazdı:

Bir kere siz Alevi değilsiniz..Gerçekten Alevi olsaydınız bu kadar bağnaz olmazdınız.Siz bu sitenin gerçek Alevi sitesi olduğunu da biliyorsunuz...

Anlamadım ..siz mi sazı çalıyorsunuz ..Saz mı sizi çalıyor belli değil bazen vallahi..Bu saz size zampla yapıştırıldı da bizim haberimiz mi yok.Ne söylesem anlamak istemiyorsunuz...çok güzel ifade etmişsiniz benim gözüm sadece ve sadece Aleviyim diyenleri görüyor..Çünkü Alevi olan matem ayında söyleyeceğini saz çalmadan da söyleyebilmeli ,o sazı bırakmasını da bilmeli....

Merak etmeyin zaten terörist Işıd de kapıya dayanmış ilk keseceği insanlar da bizleriz..siz korkmayın içiniz rahat olsun ..zaten içki içip,saz çalıp semah dönenlere dokunacak hali yokya..aynı kafadasınız çünkü...Ama onlar saz çalmayı bilmezler ki ama olsun,saz çalmayı onlara da öğretirsiniz,eğer öğrenemezlerse siz çalarsınız onlar da söylerler .Mutlaka bir ortak nokta bulursunuz aranızda...Biz de sizler gibi matemimizle dalga geçenlerden ,metemimizde saz çalanlardan ,matemimizde içki içenlerden ,Bektaşilerden,Ataislerden hepinizden kurtulmuş oluruz...
Siz boyle hep alaycimisiniz?

Asil dusman, toplulugun kendi icinden cikar! Saz Allahin bir lutfudur, insanin kendi niyeti beladir. Saza neden bu kar dusman oldugunuzu halen anlamadim, gerici araplardan baskasi saza, calgi alatlere karsi bir alerjisi olmaz saniyordum.

Sizin gerekceniz nedir?
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

saz bir müzik aletidir eylenmek için çalınırken bir yandanda ibadet ediyoruz iddalarından ötürü alay konusu oluyorlar...sazı kutsayanlar neden ayrımcılık yapıp,piyano,saksofon,tranpet,davul,zurna gibi müzik aletlerinede saygı duymayıp,bölücülük yaparlar,faşistler,müzik aletleri kardeş ayıranlar kalleş...yaşasın müzik aletlerinin kardeşligi kahrolsun faşizm.....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hüseyni yazdı:saz bir müzik aletidir eylenmek için çalınırken bir yandanda ibadet ediyoruz iddalarından ötürü alay konusu oluyorlar...sazı kutsayanlar neden ayrımcılık yapıp,piyano,saksofon,tranpet,davul,zurna gibi müzik aletlerinede saygı duymayıp,bölücülük yaparlar,faşistler,müzik aletleri kardeş ayıranlar kalleş...yaşasın müzik aletlerinin kardeşligi kahrolsun faşizm.....
:lol:
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

3nokta yazdı:
Hüseyni yazdı:saz bir müzik aletidir eylenmek için çalınırken bir yandanda ibadet ediyoruz iddalarından ötürü alay konusu oluyorlar...sazı kutsayanlar neden ayrımcılık yapıp,piyano,saksofon,tranpet,davul,zurna gibi müzik aletlerinede saygı duymayıp,bölücülük yaparlar,faşistler,müzik aletleri kardeş ayıranlar kalleş...yaşasın müzik aletlerinin kardeşligi kahrolsun faşizm.....
:lol:
Allahin kitabinda calgiyla ibadet edilmez diye bir deliliniz varmi? Bunun disinda allahin yasaklmadigi seyleri yasaklamak onun ayetlerini cignemek demektir!

Kolyeler, kupeler allahin verdigi suslerdir ozellikle kadinlarimiz suslensin ve guzel gozuksun diye bunlari Allah yaratmistir, ama islam kadini cuvala gommustur! Kapanan bir kadininda kolyeyle kupeyle kuranda yazilani yapmaya haceti olabilirmi ?

Seytanin yakalayisi kolecilik uzerinedir! Ve kadinlar bundan buyuk nasip almistir!
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Podyum mankeni gibi baldır bacak dekolteli elbiselerle sokaklarda salına salına yürüyen cinsel obje olmaktan kurtulamayan kadın profiline neden eleştiri yöneltilmezde.....
İnancı geregi örtünen kadınlar hep eleştirilir??
saz bir müzik aletidir ,gerisi hikaye....
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:Podyum mankeni gibi baldır bacak dekolteli elbiselerle sokaklarda salına salına yürüyen cinsel obje olmaktan kurtulamayan kadın profiline neden eleştiri yöneltilmezde.....
İnancı geregi örtünen kadınlar hep eleştirilir??
saz bir müzik aletidir ,gerisi hikaye....
Siz iki tarafin asirisina akliniz gidiyor ben kuran ne diyorsa onu diyorum!

orada altın bileziklerle süslenecekler.
orada altın bilezikler ve inciler takınacaklar.
Bir nikah ümidi kalmayan kadınların zinetlerini göstermeksizin dış elbiselerini çıkarmalarında kendilerine bir vebal yoktur.
De ki: "Allah'ın, kendi kulları için yarattığı süsleri ve güzel rızıkları kim haram edebilir?

Saz konusunda diyecegimi dedim Allah kabul etsin.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Nikâha ümidleri kalmıyan, hayız ve çocuktan kesilmiş yaşlı kadınların, bir bezenişle gösterişe çıkmamaları şartiyle (görünmesi haram olan yerlerini göstermemek üzre), dış elbiselerini bırakmalarında kendilerine bir günah yoktur. Bununla beraber dış elbiselerini bırakmakdan da sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır. Allah Semî’dir= her şeyi işitir, Alîm’dir= her şeyi bilir.

Bu Ayet,ten baldır bacak makyajlı dekolteli elbiseler giymelerini erkeklerin cinsel objeleri olmalarınımı çıkardın ??

saz bir müzik aletidir,sadece bektaşiler degil,ateistler,koministler,sünniler,hiristiyanlar,yahudiler vs çalar eglenir....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ehlibeyt'in ibadeti nasılsa onu savunuyoruz. Ehlibeyt (as) size saz çalarak ibadet edin mi dedi?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:Bu Ayet,ten baldır bacak makyajlı dekolteli elbiseler giymelerini erkeklerin cinsel objeleri olmalarınımı çıkardın ??
Hayir ben oyle anlamadim, peki siz bundan yuzu, kolu ve tum bedeni kara carsafa burunmeyimi cikardiniz?
saz bir müzik aletidir,sadece bektaşiler degil,ateistler,koministler,sünniler,hiristiyanlar,yahudiler vs çalar eglenir....
Saz bir muzik aletedir evet zaten aksini idda eden olmadi. Aleviler onu hem deyisler hemde ibadetler icin kullanir.

Saza neden bu kadar karsisiniz gelin beraber bulalim!

1- Saz calmak gunah olduguna dair bir kanitiniz varmi ?

2-Sazla ibadet etmenin dunah olduguna karsi bir deliliniz varmi ?

3- ibadeti sarki veya deyis olarak soylemek gunah veya sucmu?
Pir Poygomber

3nokta yazdı:Ehlibeyt'in ibadeti nasılsa onu savunuyoruz. Ehlibeyt (as) size saz çalarak ibadet edin mi dedi?
Peki ibadet yerinde kim size aglayip, agitlar, sarkilar soyleyin dedi?

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön