Bu olayı unutmadık unutamadıkki biz.

kara

Mesaj gönderen kara »

YILLARCA BEN BU SİTEYE ŞİİR YAZIYORUM VE BU SİTEDEKİ ÜYELER GERCEKDEN TAM GÖNÜLDEN EHL-İ BEYT CİMİ BU SİTEYE YAZDIĞIM ŞİİRLER BAŞKA SİTELERDE TARTIŞMA YARATIYORDA........NEDEN BU SİTEDE TRANSİT GEÇİLİYOR ACABA SİZLERİ TATMİNMİ ETMİYORKİ SİZLERİN HAFIZALARINA ZAYIFMI DÜŞÜYORDA TARDIŞMAYA AÇILMIYOR .....YOKSA ŞİİR ANLAŞILMIYORMU NE ANLATILDIĞI..... GERÇEKDEN ÇOK BASİTSE İŞE YARAMAZ DİYORSANIZ 12 ŞMAM AŞKINA DOĞRUYU SÖYLEYİN YORUM YAPIN..
yORUM YAPMAYA DEĞMEZ DİYORSANIZ VALLAHİ BİLLAHİ BİR DAHA YAZMIYACAĞİM İŞE YARAMAZ ŞİİRLERİ SÖZ VERİYORUM BU SON OLSUN CANLAR .

Bence bu site çok basif davranıyor sade benim şiirlerimi demiyorum burada bazı arkadaşlarında var şiirleri hiç birine yorumunuz yok. iyi veya kötü yorum yapın kardaşım emek veriliyor Başta hocalar Ve buradaki üyeler Teoman hepinizin yorum yapmaya hakkınız var biraz emeğe saygılı olun Peki yorum yapa bileceğiniz şiir nasıl olmalı sizce saygılar.....

Peygamberi zehirletip çıkıp tahta oturdular
Bu olayı unutmadık unutamadık'ki biz.
Yaktılar Zehranın evi Ali'yi götürdüler

İmam Ali derki hepsi Mümin Müslüman kardeş
Ali'nin Hakk'ını yedi Dinsiz İmansız kalleş
Onları bekliyor yarin mahşerde büyük ateş

Muaviye denilen alçak zehir verdi Hasana
Allah soracaktır elbet pis zehirini kusana
Lanetimiz yüzbin sefer susup sesin kısana

İbni Ziyad emir verdi öldürün Hüseyini
Biat etmezse Yezide getirin kellesini
Duy ya Rabbi Zeynebin çığlık atan sesini

İmam Zeynel boynu bükük ağlar yüreği dağlı
Esir düşmüş şam yolunda eli ayağı bağlı
EhliBeyte zülüm yapan Dinsiz Süfyanın oğlu

Kara Hüseyin'em kalbim On iki imamlara atar
On iki imam taht kurmuştur hepsi gönlümde yatar
Güvendiğim iki yüzlü dinsizler bizi satar

Hüseyin Kara...Danımarka....

-----------------------------------------------------------------

Bin dokuz yüz ellide, cihana geldim
Yalnızım dünyada canım efendim
Hayat okulunda sınıfta kaldım

Dünya bozuluyor gel kerem eyle
İntizar çektirme birşeyler söyle
Bir ömür bitermi acıyla böyle

Batıl yolda isem bu suç dedemde
Bu zalim dünyada yalnızım bende
Derdime çareler Vallahi sende

Bitmek bilmiyorki uzundur yollar
Yanlışa kapıldı binlerce kullar
Gelde açılsın şu kuruyan güller

Kara Hüseyin'e yalnızlık neden
Beni ayırdılar gül yüzlü yardan
Sana çok muhtacım ol Şahı Merdan

Hüseyin Kara Danimarka...
En son kara tarafından 24 Nis 2013, 12:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Hasan Akça

Re: Bu olayı unutmadık unutamadıkki biz.

Mesaj gönderen Hasan Akça »

kara yazdı:YILLARCA BEN BU SİTEYE ŞİİR YAZIYORUM VE BU SİTEDEKİ ÜYELER GERCEKDEN TAM GÖNÜLDEN EHL-İ BEYT CİMİ BU SİTEYE YAZDIĞIM ŞİİRLER BAŞKA SİTELERDE TARTIŞMA YARATIYORDA........NEDEN BU SİTEDE TRANSİT GEÇİLİYOR ACABA SİZLERİ TATMİNMİ ETMİYORKİ SİZLERİN HAFIZALARINA ZAYIFMI DÜŞÜYORDA TARDIŞMAYA AÇILMIYOR .....YOKSA ŞİİR ANLAŞILMIYORMU NE ANLATILDIĞI..... GERÇEKDEN ÇOK BASİTSE İŞE YARAMAZ DİYORSANIZ 12 ŞMAM AŞKINA DOĞRUYU SÖYLEYİN YORUM YAPIN..
yORUM YAPMAYA DEĞMEZ DİYORSANIZ VALLAHİ BİLLAHİ BİR DAHA YAZMIYACAĞİM BU SON ...

Kara can
Yahu mübarek adam
Şiirlerini niye tartışalım ki? zaten yazdıkların bi<zim düşündüklerimiz
sen bizim hislerimize tercüman olan pir sultanın yolundan giden Türkiyedeki iki-üç halk ozanından birisisin biz yazıyla sende şiirle aynı şeyleri dile getiriyorsun niye eleştirelimki
buradaki insanların çoğu bilinçli alevilerdir
inanmıyorsan inançlarımıza aykırı ters bir şeyler yaz dene bakalım nasıl eleştiri yiyorsun
eleştiri yemiyorsan yazdıkların kabul görüyor demektir sen şimdi buradakilere şiirlerim kabul görüyor diye kızmış oluyorsun sana tepki yok çünkü itiraz edeceğimiz şeyler yazmıyorsunki
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şiirlerinde olumsuz bir ifadeyle karşılaşırsam bunu ifade ederim. Ancak yazdıklarında öyle şeyler yok. Evet, şiirlerini eğeniyorum. Alattıkları çok önemli ama her şiirinin altına yorum yazmayı doğru bulmuyorum. Eğer hepsinin altına yorum yazarsam bu biraz yapmacık gibi olur diye düşünüyorum.
Bununla birlikte sitedeki arkadaşların paylaşımlara yorum yapmama konusundaki eleştiriniz haklıdır. Şunu da göze almalıyız ki burası bir forumdur. Forumların ruhu gereği itiraz edilen paylaşımlar üzerine daha fazla cevap gelir. İtiraz edilmeyen paylaşımlara cevap az gelir ya da gelmez.
Yreğine sağlık değerli şair.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Kara kardaş,
madem eleştirilmek istiyorsun işte sana eleştiri;

1- Çok alıngansın
2-Çok hassassın
3-Çok duyarlısın
4-Çok duygusalsın
5-Çok kırılgansın
6-Çok narinsin

yeterli gelmezse devam ederiz )))
ama sanatını eleştirmeyeceğim zira sözlerin haktır
kara

Mesaj gönderen kara »

Musa Özateş yazdı:Kara kardaş,
madem eleştirilmek istiyorsun işte sana eleştiri;

1- Çok alıngansın
2-Çok hassassın
3-Çok duyarlısın
4-Çok duygusalsın
5-Çok kırılgansın
6-Çok narinsin

yeterli gelmezse devam ederiz )))
ama sanatını eleştirmeyeceğim zira sözlerin haktır

Annaşıldı Ben gene kendimi ifade edemedim Cahillime verin lütfen Hepinizden çok özür dilerim ....Ben Şiir leri buraya yapıştırdığım günden itibaren... Bende umdum ki Emeğine sağlık desinler diye... biraz şımarmışım galiba....Birkaç sitelerde şiirleri çok övyorlar Allah razı olsun Onlar... övüyorlarda bu site neden bir cümle bile yazmıyorlar diye Düşündüm... ben sadece manevi bişeyler yazın istedim... EĞER BUNU BÖYLE DÜŞÜNDÜM DİYE BU YAZMIŞ OLDUĞUNUZ 6. MADDE BENDE MEVCUTSA ÇÜNKİ MEVCUT DOĞRU SÖYLÜYORSUN YETERKİ BAŞKA KÖTÜ ALINGANLIKLARIM OLMASIN.... YETERKİ KİNCİ FESAT İKİ YÜZLÜ ÇIKARCI VS OLMAYIM Ben herkesten tekrar özür diliyorum Unutun gitsin Esselamun Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatüh.......
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kaliteli şiirler geleceğe kalır.Kaliteli olan her şey geleceğe kalır. Sizin işlediğiniz konularda, temalarda şiir yazan kaç kişi var? Ben ileride akademik inceleme konusu olacak şiirler yazdığınızı düşünüyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön