Alevi toplumu, Şia toplumu İrfan ve Tsavvuf

Alevilikte Ahlak, İrfan gibi manevi konuları bu bölümde paylaşabilirsiniz.
alone_man

Re: Alevi toplumu, Şia toplumu İrfan ve Tsavvuf

Mesaj gönderen alone_man »

kızıldeli yazdı:senin seviyen belli oldu,temelin sağlam değilmiş,itiraf ettin,yalnız cevap vereceksen adam gibi terbiyeli ol,adam olamamışsın birde Ali dostu olmaktan bahsediyosun,Alinin dost
luğu senin gibilere kaldıysa vah Alinin haline!!!

valla benimde temelim çürük olmalı ki bende 12 imamları kabul ettim onların dostu olmayı kabul ettim artık bende Alinin şiasıyım dostuyum taraftarıyım
onları tanır tanımaz cem semah saz dede baba saçmalıklarından vazgeçtim benide kandırdılar :D :D :D
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

alone_man yazdı:
kızıldeli yazdı:senin seviyen belli oldu,temelin sağlam değilmiş,itiraf ettin,yalnız cevap vereceksen adam gibi terbiyeli ol,adam olamamışsın birde Ali dostu olmaktan bahsediyosun,Alinin dost
luğu senin gibilere kaldıysa vah Alinin haline!!!

valla benimde temelim çürük olmalı ki bende 12 imamları kabul ettim onların dostu olmayı kabul ettim artık bende Alinin şiasıyım dostuyum taraftarıyım
onları tanır tanımaz cem semah saz dede baba saçmalıklarından vazgeçtim benide kandırdılar :D :D :D

alone can
ben senden önce kandırıldım kıdemim senden büyük ona göre bunu bil
Allahım bu ne güzel aldatılıştırki 12 imamlarla tanıştım sana şükürler olsun ve bu cahillerinde tanışmasına yardım et
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

meshedi aslında şiiliğin aslı aleviliktir demeliydin,
İran'da ne gibi bir baskı ortamı vardı da Aleviler-Şiiler yozlaştı? Arkadaş bu düşüncein temeli yoktur. Anadolû'da sunni ideoloji egemen oldu o yüzden Aleviler baskı altında kaldılar. ve yozlaştırıldılar.
Yazılı kaynakları ellerinde olan âlimleri başlarında olan dünya Şiiliği yozlaşmış oluyor. Ama yazılı kaynağı olmayan âlimleri katledilmiş Anadolu Şiileri (Aleviler) aslına uygun olarak yolu devam ettiriyor öyle mi? Çok ilginç!!!!
belki senin inancın saptırıldı?
İspat et! Biz Anadolu Şiilerinin yani Alevilerin yozlaştırıldığını ispat ediyoruz.
biz en başın
dan beri Hakk Muhammed Ali yol ve erkanı üzereyiz,hiçbir zaman sizin gibi varlığımızı sürdü
rebilmek için emevilere ve abbasilere taviz vermedik,boyun eğmedik,
Şia ne zaman emevilere boyun eğdi? Şianın Ehl-i Beyt yolunu terk ettiğine dair delilleriniz nelerdir?
siz ömer zamanından beri camilere girdiniz ve onların şeriatını kabul ettiniz,biz emevi yoluna hep muhalif olduk ve
bu yüzden katledildik
Şiiler dünyada hiç zulme maruz kalmadı öyle mi? Namaz kıldıkları için canlarını korudu. Sadece gülünç duruma düşüyorsunuz. Kusura bakmayın bu ifadeyi yazmak istemezdim ama durum öyle. Hiçbir akla mantığa sığmayacak sözler sarfediyorsunuz.
Pir sultanın memleketine git bak bakalım namaz kılan alevi var mı diye sormasını biliyorsun. Ama hiç kendine 12 İmamların haremlerine gidip bakayım orada semah mı dönülüyor diye hiç sormuyorsun.

zeynebiyeli caferilerin lideri özgündüze sordular;neden aleviler sizin gibi namaz kılmı
yor ve şeriatı reddediyor,cevap aynen şu,''biz doğuda kaldık,aleviler anadoluda kaldı ve
katledildi,o yüzden kabul etmediler'' itiraf gibi cevap,yani biz emevi ve abbasi yönetiminde
kaldık ve onlara boyun eğdik demek istiyor,yoruma gerek varmı?
Özgündüz'ün sözünü dikkatli oku. Doğu diyor, güney demiyor! emviler abbasler ne zaman doğuya hükmetti??Aslıdna bu söz seni çürütüyor.
Doğu her zaman aslına sadık kaldı. Ama anadolu-batı öyle kalmadı çünkü sunni ideoloji hakimdi.
dinciyiz,iranı,humeyniyi seviyoruz diyorsun,biz sevmiyoruz,humeyninin bizim gözümüz
de cemalettin kaplan veya cübbeli ahmetlerden bir farkı yoktur,iranda ilkel,baskıcı ve des
pot bir rejim kurmuştur,bu kişiyi bize alevi diye tanıtman çok garip ve üzücü bir durum
Emperyalist medyanın tanıttığı gibi konuşuyorsun. eminim İran hakkında hiçbir bilgin yoktur nerede rejimi hakkında olsun nerede ayetullah humeyni hakkında olsun. Tabi adamlar beyninizi medya aracılığıya öyle bir yıkadı ki sizi İran'a şeriat kavramına humeyni'ye düşman ettiler. bu cümlelerden başkasını yazmamana şaşırmadım.
Sözlerinde kitaplarında Ehl-i Beyt as'ın sözlerini refarans gösteren İmam Huseyin as'ı örnek alıp zulme karşı direnen mücadele eden, Ehl-i Beyt as dostlarıyla dost düşmanlarıyla düşman olan birisi Alevi değildir de nedir?
ayrıca merak etme biz kimseden korkmuyoruz,korkmayız,kimsenin gücü bizi yok et
meye yetmedi,tarihte dolu birsürü halife,padişah,ulema,kadı ve despot zalimler bize boyun eğdiremedi,başımızı veririz yolumuzdan dönmeyiz evelallah
Sen öyle sanıyorsun. Böyle sloganik ifadelerle olmuyor işte. Pratikte iş öyle değil. Sadece adınız Alevi kaldı. batıni ilimde derinleşmiş, şekilcilikten uzaklaşıp öze varmış olduğunu iddia ettiğin toplumumuzun yüzde kaçı 12 İmamları tanıyor? Bu ne derinlikse çok ilginç!!!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Vay bee demekki Temelimiz Saglam degilmis... :lol: bizi cok iyi uyardin Kizildeli ,,Tüh.. bundan sonra Saz calip Semah dönecegim , iki de Siir okur ve Dedelerin Cebini doldurur onlardan Gülben alir onlarin köleligini yapmak icin ikrar alirsam ozaman Temelimiz saglam olur.... :D Ne günlere kaldik, Al bitane daha !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ali muhsin yazdı:Vay bee demekki Temelimiz Saglam degilmis... :lol: bizi cok iyi uyardin Kizildeli ,,Tüh.. bundan sonra Saz calip Semah dönecegim , iki de Siir okur ve Dedelerin Cebini doldurur onlardan Gülben alir onlarin köleligini yapmak icin ikrar alirsam ozaman Temelimiz saglam olur.... :D Ne günlere kaldik, Al bitane daha !!!
Aynı kişi farklı marka olmasın!!!
. . .
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Demekki bende kandırılmışım araştırarak öğrenerek kendi kendime 12 İmam (as )yoluyla tanışarak ..Doğuyu neden küçümsüyorsunuz ki Güneş doğudan doğmuyor mu?
beyazgül12

bu sitedeki değerli Ehlibeyt dostlarını İrancı olarak suçlayanlar bizi ne ile suçlayacaklar acaba ben ne İrana gittim ne Irak a ne bir alimle görüşme şansım oldu nede öyle bir ders gördüm ..Tokat ta yani elli dört personeli olan ve sadece 3 tanesi Alevi olan bir kurumda kendi kendime caferiliğin hak olduğunu araştırıp öğrendim..ve ona göre amel etmeye karar verdim.Çünkü bizim sahip çıkmamız gereken, mahşerde hesabı sorulacak olan iki emanet var araştırdıktan sonra gördüm ki sadece bu emanete caferilik gereken değeri vermiş ...Allah (a c)bizleri o büyük iki emanete (KUR -AN ve EHLİBEYT )sahip çıkanlardan eylesin.....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

AMİN
. . .
beyazgül12

Teşekürler ..... sayenizde kendimi Aleviliğin tam merkezinde gibi hissediyorum..Yazılarınızı okuyunca Ehlibeyte olan bağlılığınızı görünce hayran olmamak mümkün değil..sizleri karalamaya çalışanların mutlaka ve mutlaka günahı çok ağır olacaktır..İyiki varsınız..

“Alevi Ahlak ve İrfanı” sayfasına dön