Alevi kadınları ve tesettür!?

Alevilikte Ahlak, İrfan gibi manevi konuları bu bölümde paylaşabilirsiniz.
beyazgül12

Re: Alevi kadınları ve tesettür!?

Mesaj gönderen beyazgül12 »

<Evet bu böyle bilinsin inşallah ki ,tekrar etmek gerekir, asıl gericilik ,son din olan İslam Dinini bırakıp geriye doğru giderek Hrıstiyanlık, Yahudilik ,Cahiliye Devri görüntüsüne ahlakına uymaktır. Böyle olunca asıl gericilik açılıp saçılmaktır.Çağdaşlık ise kadınların insan gibi ,İslam dinine uygun kapanmasıdır.Aleviyim ve istiyorum ki ,Anodolu da çağdaşlık ,modernlik, laiklik, demokrasi gibi kavramların yalancı hülyasına kapılan özünden uzaklaşmış Alevi bayanlara bir uyarı ve eleştiri olsun bu.Alevilik yeni bir din değildir. Biz Aleviler İSLAM ın özüyüz. Biz Alevi bayanlar ,başta Peygamberimiz in (saa) kızı Hz Fatıma yı (sa) ,Hz Ali (as) ın kızı Hz Zeynep (sa) ı örnek almamız gerekir bu konuda .Bize açılıp saçılmak değil ,İslam a uygun kapanmak yakışır.Aslında bu sözleri bizim büyüklerimiz ,dede baba dediğimiz insanlar bize hatırlatması ,öğütlemesi lazımdı her nedense ,ya da nasıl bir ALEvilik se savundukları ,ya da Aleviliği hangi kılıfa sokmaya çalışıyorlarsa kimseden bu konuda ses seda yok.Aksine kapanınca tepkiler görüyoruz !Her iki taraftan da ! Aleviyim diyenler ,hayretle karşılarken ,karşı çıkarken ,Sunniyim diyenler " bir de sen Alevisin ve kapandın " tarzında sanki biz Aleviler Müslüman değil mişiz gibi cahilce tepkiler....

Alevi Sunni ayrımı yapmadan diyorum ki ,yalancı İslam ı yaşayıp ,bizlere örnek olmaktan uzak ,sokaklarda karşılaştığımız ve çevremizde gördüğümüz rengarenk giyimli kapalı bayanlar ! başınızdaki o iki tane kafa görüntüsü bir kere İslam dan tamamen uzak olup ,Peygamber Efendimizin ( saa) buyurduğu ," ben onları henüz görmedim " dediği mucize hadisinde ,tıpkı Deve Hörgücü görüntüsü ve yanlış örtünme tarzıdır.Ben eminim ki ,bize yakışanı Allah ( ac) bilir ve Allah (ac) isteseydi bize zaten baştan iki tane kafa üst üste yaratırdı.İşte sizler Peygamberimizin (saa) ahir zamanda bile mucizesini kanıtladığı bu hadisinin muhataplarısınız.Rengarenk ,dar ,ışıl ışıl ve deve görgücü görüntüsü İslam ın buyurduğu kapalılık değildir.

Sunni kardeşlere de diyeceğim şu ki ,sizlerin hocalarınız var bizim yok, sizlerin camileriniz var bizim yok ,sizlerin alimleriniz var bizim köylerimizde alimimiz hocamız yok .İşte böyle olduğu için sizlerin bize örnek olmanız gerekir.Sizlerin de çoğunluğunuzun bu İslami olmayan görüntüleriniz yüzünden biz Anadolu daki Aleviler daha çok İslam dan uzaklaştık ,bunda sizin de parmağınız vardır,bu da böyle bilinsin.

Yani bana göre ne Alevi kadınlarının giyimi ,ne de Sunni kadınların çok azınlık bir gurup dışındakilerin giyimi her ikisi de İslam dan tamamen uzaktır.Diyebilirim ki ,bize ALeviliği doğru anlatan öğreten olmadı ,yanlış anlattılar. Ya siz sizin hocalarınız sürekli vaazlarını veriyorlar,anlatıyorlar ,sizin vebaliniz daha büyük ve bahaneniz yok.Hal böyle iken sizler gittiniz bile bile İslam i kapalılığı bırakıp ,hor görüp renk deryasında boğulduğuz ! demem gerekir ,şu durumda ...

“Alevi Ahlak ve İrfanı” sayfasına dön