Cem Tv.Konuğu Sonia CİHANGİR Ne Diyor ?

beyazgül12

Cem Tv.Konuğu Sonia CİHANGİR Ne Diyor ?

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Bu programın videosunu internetten dinledim ve paylaşmam gerekir diye düşündüm ...

Eleştirdiğim nokta ise bu programda bu hocaya sorulan Peygamber (saa) ve Ehlibeyt (as) ın masumluğu konusudur.Ehlibeyt Masum mudur ,değil midir ?

Programı izler izlemez kafamda oluşan soru şudur ki ;Böyle hassas ve önemli bir konuyu ,Türkiye de onca Ehlibeyt Alimi /Caferi Alevi alim dururken onların yerine , " Ben Sunni Hanefi değilim, Şia da değilim ,Alevi de değilim ,İslam la sonradan tanıştım ve Kur an ilimleri okudum ve Kur an bana yeter ." diyen birini konuk edip de ,Peygamberimiz (saa ) ve Ehlibeyt inin (as) masumluğu konusunda açıklamalarını Alevilere dinlettirmenin anlamı nedir ? Bu kanalın izleyicileri hep ALeviler ve ben düşünüyorum ve eminim ki ,Ehlibeyt in (as) masumluğu inancının üstünü örtmek için ,bu kadının bilinçli olarak bu programa çağrıldığını düşünüyorum.zaten açıklamaları da bu yönde .Açık açık masumiyeti red ediyor ve program sunucusu da izlediyseniz eğer onu destekliyor.

Demem gerekir ki ,Aleviliği Alevilik yapan değerlerden habersiz insanlar bir araya gelmiş ,Anadolu daki Aleviliğin içini boşaltmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Ehlibeyt ve 12 İmamlar (as) hakkında bu zamana kadar bilgisiz kalmış insanlırın inançlarıyla doğrudan oynuyorlar.Peygamberlerin (saa) ve Ehlibeyt in (as) masumluğu inancında yakine ulaşmış onca Ehlibeyt aliminden çekinmedikleri gibi Allah tan da (ac) korkuları yok.programı internette izledikten sonra ,bu kadın hoca kim diye kısa bir araştırma yaptım ve karşıma " Kur an bana yeter " diyen biri çıktı ,Allah vermesin ! Öğrenmiş arapçayı ,videolarında oturmuş koltuğa ,Kur an ı Kerim i koymuş önüne ,kendi kafasına göre Kur an ı Kerim i yorumluyor ,arapça biliyor ve Kur an ilimleri okumuş ya !Bence işte böyle insanlar yüzünden dünyanın şimdiki hali ortada.Herkes kendisi arapça öğrenip Allah ın (ac) Kitabı Kur an ı Kerimi kendi kafasına göre yorumlarsa ortaya çıkan zamane insanlarının durumu aynen şu andaki insanların durumu gibi olur ve kan gövdeyi götürür ,götürü yor da zaten.Ben bu kadının başka videolarını da dinledim.ve şu sonuca vardım ki ,bu kadın hoca bayan olmanın verdiği fıtratı gereği işin içine duygularını katarak Kur an ı Kerim i yorumluyor.Bence nefsinin kabul etmediğini ,kendi kafasına göre red ederek ,yorumluyor.Tamam haklı olduğu noktalar ,Kur an ı Kerimi doğru tefsir ettiği noktalar olabilir ama bu her söylediği doğru anlamına gelmeZ ve diyorum ki araştırma yapan bir insanın inancında sarsılmaması için doğru analiz ve karşılaştırma yapmak gerekir.

Evet Cem Tv batıl yolda öyle bir ilerliyor ve Alevi canları uyutmayı öyle başarıyor ki ,bir yandan Kerbela ya turlar düzenlerken bir yandan da uyutma operasyonlarını yürütüyor.Ne yazık ki bu çelişkileri gören sadece çok araştıran ve özüne dönmüş bizim gibi Hak ve Batılı ayırt edebilen ALeviler oluyor.

Zaman akıp giderken ,önümüze çıkan engellerden Allah (ac) bizi korusun inşaallah ..

Sonia CİHANGİR hakkındaki düşüncelerim konusunda yanıldığım noktalarda veya haklı isem ,forum üyelerinin yorum yazmaları ; arz rica olunur....
3nokta

Re: Cem Tv.Konuğu Sonia CİHANGİR Ne Diyor ?

Mesaj gönderen 3nokta »

Nedense şaşırmadım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
beyazgül12

Re: Cem Tv.Konuğu Sonia CİHANGİR Ne Diyor ?

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Ben çok şaşırmıştım, ilk dinlediğimde ve İran ın Kum Şehrinde Kur an İlimleri okudum ,dediğinde ve Şia zannetmiştim görüntüsünden.Anlayamadığım ,sonradan İslam la tanışmış ve ne Alevi ne Hanefi ne de Şia olduğunu söylüyor ya, namazı nasıl kılıyor acaba ?kendi kafasına göre kılıyordur herhalde," Kur an bana yeter" dediğine göre....

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön