Perşembe günleri kocatepede cem edecegiz

Hüseyni

Perşembe günleri kocatepede cem edecegiz

Mesaj gönderen Hüseyni »

İslam'ın tek ibadet yerinin cami olduğunun söylendiğini belirten Özgündüz, ''Perşembe akşamları Kocatepe’yi, Sultan Ahmet’i, Selimiye’yi açın bizde gelip cem yapacağız, bu kadar basit.

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Yani biz de İslam’ın farklı bir yorumunu yapıyoruz, açın bizde cem yapmaya geleceğiz yani sizin gibi ibadet etmek zorunda değiliz, bunu derseniz asimilasyondur. Efendim, cem olur mu camide? Cami, zaten cem olunan yerdir kelime anlamı, ceman, toplanma yeridir. Efendim olur mu, müzik çalar mı? Peki kandillerde. Efendim, kandillerde “Şol cennetin ırmakları, Akar Allah deyu deyu.” ilahiler okunuyor, tef çalınıyor yani illa da sanat müziği olunca oluyor da, Allah, Muhammed, Ali deyince, saz çalınca, zikredilince, semah dönünce mi olmuyor? Bakın iş buraya gider. Bu sorunu çözün, bu sorun çözülmelidir. Bu sorun çözülmeden bu ülkede inanın, hakikaten samimiyetle söylüyorum yani Sünni kardeşlerimizin o camilerde kıldığı namazların bile sıhhati tartışılacaktır, diye konuştu
Hasan Akça

Re: Perşembe günleri kocatepede cem edecegiz

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Hüseyni yazdı:İslam'ın tek ibadet yerinin cami olduğunun söylendiğini belirten Özgündüz, ''Perşembe akşamları Kocatepe’yi, Sultan Ahmet’i, Selimiye’yi açın bizde gelip cem yapacağız, bu kadar basit.

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Yani biz de İslam’ın farklı bir yorumunu yapıyoruz, açın bizde cem yapmaya geleceğiz yani sizin gibi ibadet etmek zorunda değiliz, bunu derseniz asimilasyondur. Efendim, cem olur mu camide? Cami, zaten cem olunan yerdir kelime anlamı, ceman, toplanma yeridir. Efendim olur mu, müzik çalar mı? Peki kandillerde. Efendim, kandillerde “Şol cennetin ırmakları, Akar Allah deyu deyu.” ilahiler okunuyor, tef çalınıyor yani illa da sanat müziği olunca oluyor da, Allah, Muhammed, Ali deyince, saz çalınca, zikredilince, semah dönünce mi olmuyor? Bakın iş buraya gider. Bu sorunu çözün, bu sorun çözülmelidir. Bu sorun çözülmeden bu ülkede inanın, hakikaten samimiyetle söylüyorum yani Sünni kardeşlerimizin o camilerde kıldığı namazların bile sıhhati tartışılacaktır, diye konuştu
saçmalıyor deyincede kızıyorlar peki kendide semah dönecekmi?
bu adam bunları insanların ibadet diye yaptığını bilmiyormu? cemevinin camiye alternatif proje olarak sunulduğunu görmüyormu?
Allah akıl fikir versin ne diyelim battıkça batıyorki bakalım daha nerelere kadar düşecek
bunlar taktikmiş güya
siz hiç 12 imamdan
imamdan
rehberden
batılı yücelten insanları fesada yönlendiren
böyle taktikler gördünüzmü?
alone_man

Re: Perşembe günleri kocatepede cem edecegiz

Mesaj gönderen alone_man »

Hasan Akça yazdı:
Hüseyni yazdı:İslam'ın tek ibadet yerinin cami olduğunun söylendiğini belirten Özgündüz, ''Perşembe akşamları Kocatepe’yi, Sultan Ahmet’i, Selimiye’yi açın bizde gelip cem yapacağız, bu kadar basit.

saçmalıyor deyincede kızıyorlar peki kendide semah dönecekmi?
bu adam bunları insanların ibadet diye yaptığını bilmiyormu? cemevinin camiye alternatif proje olarak sunulduğunu görmüyormu?
Allah akıl fikir versin ne diyelim battıkça batıyorki bakalım daha nerelere kadar düşecek
bunlar taktikmiş güya
siz hiç 12 imamdan
imamdan
rehberden
batılı yücelten insanları fesada yönlendiren
böyle taktikler gördünüzmü?
zaten bu adamın seçtiği vekil yeğenide cemevleri ibadethane olsun diye teklif vermişti şaşırmayın adam alevi halkına yaklaşmak için her türlü esnemeyi gösterecek niteliktedir akp ye yaklaşmak istedi pas alamayınca chp ye yaklaştı yarın mhp lide olur ilke yok çıkar var hiç şaşırmadım küçük yaşta gidip okuyorlar okuyunca alim olunuyor ama basiret feraset başka birşey
zamanı gelince işte böyle dökülüyor
yerlerde sürünüyor

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön