Coco cola gazeteleri !!

Kullanıcı avatarı
MERDAN

Coco cola gazeteleri !!

Mesaj gönderen MERDAN »

COCO COLA GAZETELERİ !!!

Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri dünkü sayılarının arka kapağında şok bir reklama yer verdi. Hemde Tam Sayfa.

Özellikle İsrail’in Gazze saldırısından sonra ülkemizde de büyük yankı bulan İsrail’e destek veren firmalara karşı boykot kampanyasından sonra dün muhafazakâr çevreleri şok eden bir gelişme yaşandı.

Zaman zaman yaptıkları yayınlarla Coca Cola`nın arkasında İsrail`in olduğunu ve Coca Cola`ya verilen paranın Filistinlilere mermi olarak döndüğünü savunan bu iki muhafazakar ! gazete, tam sayfa Coca Cola reklamı yayınladı.

Muhafazakar çevrelere yakınlığı ile bilinen Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri bugünkü sayılarının (18 Nisan 2009) arka yüzünde tam sayfa olarak COCA COLA reklamı yayınladı. Reklamın sloganı olarak belirlenen “mutluluğa kapak aç” cümlesinin büyük puntolarla yazıldığı reklamda COCA COLA’nın satışlarının düşmesini önlemek için propaganda içerikli birçok cümle de reklam metni içinde kullanıldı.

Özellikle muhafazakar çevrelerde büyük tepki toplayan ve İsrail’le ilişkileri sürekli konuşulan COCA COLA reklamının İsrail’in Gazze katliamı döneminde Filistin’e yardım kampanyalarında birçok yayın yapan Zaman ve Yeni Şafak gibi bir gazetelerde yayınlanması halkta ve hatta kendi okuyucuları arasında tepki ve şaşkınlıkla karşılandı.

ALINTIDIR
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
alone_man

Re: Coco cola gazeteleri !!

Mesaj gönderen alone_man »

zaman gazetesininki şaşırtıcı değil normal çünkü amerikan bağı var ortak bağ var
yeni şafağada nedense şaşırmadım bu adamların islami duruşuna hep şüpheyle bakıyorum
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Ben bu durumu Fethullah hoca cemaatinde bulunan bir arkadaşıma sordum, neden böyle yapıyorsunuz diye? Şöyle savundu:
"Gazetemiz bilerek bu firmalara reklam vermemek için 10 olan fiyatı 90'a yükseltiyor ama firmalar yinede kabul ediyor. Aslında gazetede istemiyor reklam vermeyi fakat sonuçta bu bir gazete ve özel olarak a firmasına b firmasına reklam vermemek veya reklamı reddetmek olmaz." diye savunmada bulundu.

Zaman gazetesinin Coca Cola'ya sana reklam yok, kusura bakma gibi bir tavrı olabilir mi? Bu mümkün mü? Eğer mümkünse medyada herhangibir ters yankı uyandırır mı gazete aleyhinde? Yorumlarınızı bekliyorum canlar...
Resim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Paranin yüzü tatlidir diye bir deyim vardir ..Bunlarki islam adina para karsiligi hersey yaparlar ,Bir Gazete sahibi Duyarlilik ve Sorumluluk tasiyorsa Bu gibi ürünlerin Reklamlarinida yapmaz hatta direnir , Tabiki "Paranin yüzü tatlidir "Düsüncesine sahibse Yaptiklari Sey Sorumluluktan ve Duyarliliktan ve hatta insanliklarindan uzaktir demektir ,nasilki Suudiler "Biz Müslümaniz" Deyipte Israil ile isbirligi yapip onlarin ürünlerini ülkelerinde satip Reklamlarini yapiyorlarsa buda aynidir ,ve böyle kisiler maalesef Ülkemizdede coktur ,Ben sahsen Sasmadim...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Muhammed yazdı: Zaman gazetesinin Coca Cola'ya sana reklam yok, kusura bakma gibi bir tavrı olabilir mi? Bu mümkün mü? Eğer mümkünse medyada herhangibir ters yankı uyandırır mı gazete aleyhinde? Yorumlarınızı bekliyorum canlar...
zamanla amerikanın ilşkisi sadece ekonomikl değil siyasi ilkşkide var her ikisininde ortak düşmanı var ve zaman taşeron luk yapıyor amerikada okjuyan türk öğrencilere sorun yurt dışında heryerde en çok satan gazete zamandır ve tüm dünyaya ingilizce eğitimi zaman grubunun fettullah okullkarıyla sağlıyorlar zamanla bu okullar hiristiyanlık öğretecekler izleyin ayrıca amerikaya colaya tavır koymak bu nedenle onlar açısından mümkün değil varlıkları buna bağlı
onların şeytani savunma yapmalarına inanmayın şeytanla dost olanaın savunması böyle olur
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İstemeyen yayımlamaz. 1 yerine 90 aldıkları belli ki yayınlamışlar. hoşlarına gitmiş sanırım bu miktar.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön