Alevi mahallesinde yardım skandalı

KARAPAPAK MURAT

Alevi mahallesinde yardım skandalı

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

AKP'li Çorum Belediyesi'nin dağıttı yardımın büyük bölümü küflü çıktı.

AKP’li Çorum Belediyesi’nin, ramazan nedeniyle yardım yaptı. Fakat genellikle Alevilerin yaşadığı Kale Mahallesi’nde dağıttığı yardımların büyük bölümü küflenmiş çıktı.

Çorum Belediyesi’nin dağıttığı yardım paketlerinin içinden çıkan çay, tozşeker, kuru fasulye gibi ürünlerin tamamının küflü olduğunu gören yurttaşlar şaşkına döndü. Duruma tepki gösteren yurttaşlar, yardım paketlerini belediyeye iade edilmek üzere mahalle muhtarı Ali Şahin’e verdiler.

Mahalle Muhtarı Ali Şahin, ramazan ayında yardım dağıtmak için 269 ailenin belirlendiğini ve bunlardan 150’sine gıda paketleri ulaştırıldığını belirterek “Poşet içinde dağıtılan gıdalar kullanılamaz durumda. Diğer mahallelere koli içinde dağıtılanlar ile bizim mahalleye poşet içinde dağıtılan gıdaların marka ve kalitesi de farklı” diye konuştu. Çorum Belediye Başkanvekili Arif Erdal, olayın siyasi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini savunarak konuyu titizlikle incelediklerini ve sorumluları bulup ortaya çıkaracaklarını kaydetti.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Olay basına siyasi olarak yani akp yi yıpratmak chp ye prim sağlamak açısından yansıtılmıştır oysa yansıdığı gibi değildir,

biz biliyorsunuzki akp yide chp yide sevmeyiz ve birbirinden farklı görmeyiz ikiside batıl kuruluşlardır
ama doğruyuda savunmak herkesin görevidir
binlerce gıdadan 5 tanesi bozuk çıkmıştır bu bozuk gıdanın 2 si alevi 3 ü sünni mahallesine denk gelmiştir belediye başkanı sebebini yağ sızması olarak açıklamış,özür dilemiştir,mağduriyetlerini gidermiş yenilerini vermiştir.

yani bir bardak suda fırtına koparmaya değmez bir hadisedir bir deli kuyuya taş atar ya o cinsten bir olaydır
bizim delimizde olayı foruma taşıyarak bize doğruyu savunma şansı tanımıştır teşekkür ediyoruz.

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön