AKP'li başkandan esnafa tokat...

KARAPAPAK MURAT

AKP'li başkandan esnafa tokat...

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

AKP'li başkanın kardeşiyle tartışan manavı tokatladığı söyleniyor.

Pamukova'da bir manav kardeşiyle tartıştığı için AKP'li Belediye Başkanı Feridun Turan'ın kendisini tokatladığını söyledi. Turan, gazetecilerin önünde manavı tehdit etti: Seni ezerim. Benim anam bacım size nikahlı değil. Edebini adabını takınacaksın

Pamukova ilçesinde manav Cüneyt Gürsoy, Belediye Başkanı AKP'li Feridun Turan'ın kendisini tokatladığını ileri sürerek şikayette bulundu. Olayla ilgisinin olmadığını ileri süren Başkan Turan, “Böyle bir şey yok. Kardeşimle esnaf arasında yaşanan bir olayın sorumlusu olarak beni gösteriyorlar” dedi. Daha sonra Gürsoy gazetecilere açıklama yaparken kanava gelen Turan şöyle konuştu: "Bu kadar basının önünde seni ezerim. Benim anam bacım size nikahlı değil. Edebini adabını takınacaksın."

KAVUN PARASI TARTIŞMA ÇIKARDI

Manav Cüneyt Gürsoy polise yaptığı başvuruda, Belediye Başkanı Feridun Turan'ın kardeşi Bekir Turan'ın işyerine gelerek, sattığı kavunların parası olan 200 YTL'yi istediğini söyledi. Henüz satış yapamadığı için para veremeyeceğini söyleyince Bekir Turan'la aralarında tartışma çıktığını kaydeden Cüneyt Gürsoy, “Daha siftah yapmamıştık ve kavunları kasalar içinde duruyordu. Tartışmamız kavgaya dönüştü. Belediye Başkanı Feridun Turan geldi, bana tokat attı. Ben de ‘Bana vurmaya hakkın yok' seni şikayet edeceğim’ dedim. Daha sonra gelen polislerle karakola gittik. Başkandan şikayetçi oldum. Başkan bana hakaret etti. Hem tokat hem hakaret yedik” dedi.

BAŞKAN TURAN YALANLADI

Belediye Başkanı Feridun Turan, olayın kendisiyle bir ilgisinin bulunmadığını ileri sürdü. Kardeşinin kavga ettiğini duyunca olay yerine gittiğini belirten Başkan Turan, şunları söyledi: “Kardeşimin alacağı varmış, o yüzden tartışmışlar. Kardeşim dükkandan ayrılırken, Cüneyt arkasından bağırarak küfür etmiş. Bunun üzerine kardeşim sinirlerine hakim olamayarak, tokat atmış. Olayı duyup yanına gittim. Olay bundan ibaret. Hakkımdaki iddialar asılsız. Alacak konusundan tartışma çıkmış. Belediye başkanıyım diye, kardeşimin yanına gitmeyecek miyim? Yerel seçimler yaklaştığı için, bazı insanlar böyle iftiralar atabiliyor.”

Bu arada manav Cüneyt Gürsoy'ın işyerinin ruhsatı olmadığı için 4 kez ceza kestiklerini söyleyen Başkan Feridun Turan, “Eksikliklerini gidermediği takdirde, her esnafa yaptığımız gibi Gürsoy'un da dükkanını kapatacağız” dedi.

KAMERALAR ÖNÜNDE TARTIŞMA

Olaydan sonra manav Cüneyt Gürsoy işyerinde gazetecilere tokatlamayı anlatırken, Belediye Başkanı Feridun Turan geldi. Gazetecilere niye geldiklerini soran Başkan Turan ardından manav Cüneyt Gürsoy’a dönerek “Neymiş iddiaların, gel buraya anlat bakalım” diye bağırdı.
Gürsoy’un “Sabah siz geldiniz, ne oluyor diye sormadan bütün polislerin önünde tokat attınız. Bu kadar insan gördü, herkes gördü” yanıtını verdi. Manav Cüneyt Gürsoy, sabahki tartışmada ileri sürüldüğü gibi küfür etmediğini söyleyince Başkan Turan sinirlenerek, “Yalan söylüyorsun. Bu kadar basının önünde seni ezerim. Benim anam bacım size nikahlı değil. Edebini adabını takınacaksın. Küfür edemezsin” dedi. Başkan Turan daha sonra “Hiç kimse benim ve ailem hakkında küfür edemez” diye bağırarak oradan ayrıldı.

Haber: Radikal

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön