İran televizyon kanalları

Kullanıcı avatarı
MERDAN

İran televizyon kanalları

Mesaj gönderen MERDAN »

http://www.iran.tv/irib6.htm

Açılan pencerenin sağ tarafındaki (ırıb1,2,3,4,5,6 - jame jam1,3 - selam tv –
Qur’an tv gibi..) İran televizyon kanallarını canlı olarak izleyebilirsiniz.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
can

Mesaj gönderen can »

ne yapacağız iran kanallarını pek anlayamadım doğrusu.
Allah'ım! Doğruları olduğu gibi bize gösterip ona ittiba etme cesaret ve samimiyetini inayet eyle.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Bugün (11 şubat) çağımızın en büyük Quran ve Ehlibeyt merkezli İran İslam İnkılabının yıldönümüdür. Ve yanı başımızdaki İran'ın her tarafında zafer kutlamaları yapılmaktadır.
Burası bir forum, buda paylaşım amaçlı gönderilmiş bir bilgidir.
İsteyen bakar, istemeyen de bakmaz değil mi dostum ?
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

dün iran kanallarını izledim. 79 öncesinde halk büyük kayıplar vermiş. Abd ve onun köpeği Şah rejiminin mazlumlara yaptığı saldırılar insanlık tarihine utanç verici görüntülerle dolu. ancak Hak gelmiş batıl zail olmuştur. Hz.Humeyni (r.h) nin dediği gibi " İmam Alinin şeriatı İrana gelmiştir"
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

KARAPAPAK MURAT yazdı:dün iran kanallarını izledim. 79 öncesinde halk büyük kayıplar vermiş. Abd ve onun köpeği Şah rejiminin mazlumlara yaptığı saldırılar insanlık tarihine utanç verici görüntülerle dolu. ancak Hak gelmiş batıl zail olmuştur. Hz.Humeyni (r.h) nin dediği gibi " İmam Alinin şeriatı İrana gelmiştir"
MUrat senin kaç yüzün var ?
hem türk ırkçısı hem irancı hem bektaşi hem caferi oooooooooooo
belki anlatmadığın yüzlerinde vardır kimbilir
yada iyi bir provakatör olabilirsin her neysen Allah kalbine göre versin inş
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Musa bey bu soruyu :D gülerek karşılıyorum. aslında bu soruyu siz kendinize sormalısınız. Alevi ismi altında fars kültürünü bize aşıladığınızı birçok kişi biliyor. inançlar ayrıdır ideolojiler ayrıdır siz ise her ikisini bir bütün olarak düşünüyorsunuz. ben Dini İslam,mezhebi caferi, tarikat yolu bektaşi, etnik kökeni Türk, ideolojisi ise bağımsız atatürkçü milliyetçi antiemperyalist birisiyim. Hz.Humeyni ve iran devrimini desteklemem İrancılıksa sizde benimle aynı yoldasınız. Ancak ben irancı değilim İran devletini ve halkına muhabbet beslerim. Çünkü din ve mezhep kardeşiyiz.

Bana yakıştırdığınız ırkçı sözünü aynen size iade etmekle birlikte önyargılı ve içinde kin bulunan bir yaklaşım içerisinde bir tavır sergilemekte olduğunuzuda beyan ederim lütfen insanlara bakış açınız daha somut ve dürüst olsun
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

KARAPAPAK MURAT yazdı:Musa bey bu soruyu :D gülerek karşılıyorum. aslında bu soruyu siz kendinize sormalısınız. Alevi ismi altında fars kültürünü bize aşıladığınızı birçok kişi biliyor. inançlar ayrıdır ideolojiler ayrıdır siz ise her ikisini bir bütün olarak düşünüyorsunuz. ben Dini İslam,mezhebi caferi, tarikat yolu bektaşi, etnik kökeni Türk, ideolojisi ise bağımsız atatürkçü milliyetçi antiemperyalist birisiyim. Hz.Humeyni ve iran devrimini desteklemem İrancılıksa sizde benimle aynı yoldasınız. Ancak ben irancı değilim İran devletini ve halkına muhabbet beslerim. Çünkü din ve mezhep kardeşiyiz.

Bana yakıştırdığınız ırkçı sözünü aynen size iade etmekle birlikte önyargılı ve içinde kin bulunan bir yaklaşım içerisinde bir tavır sergilemekte olduğunuzuda beyan ederim lütfen insanlara bakış açınız daha somut ve dürüst olsun
SEnin gibi gülemiyorum ama yanıldığın nokta şu sanal alemde hiç tanımadığın bir kişiye kin beslenemez,biz fikirlerin çorba yapılmasına karşı çıkıyoruz,biz insanlara netlik somutluk dürüstlük öneriyoruz senin gibiler ise karmakarışık çorba öneriyor ama yinede sen yazdıkça ortak noktalarda farklarda açığa çıkıyor bu iyidir.SEN DİYORSUN Kİ:

Kod: Tümünü seç

Dini İslam,mezhebi caferi, tarikat yolu bektaşi, etnik kökeni Türk, ideolojisi ise bağımsız atatürkçü milliyetçi antiemperyalist birisiyim. 
Bak aynı konuda biz ne diyoruz:
Dini islam,mezhebi caferi,türkiye cumhuriyetini vatan kabul etmiş kişlileriz
.

farkı gördünüzmü? mahşerde size sorulmayacak etnik köken ve milliyetçi unsurları biz hiç dert etmiyoruz.Kuran ve Ehli beyt tüm tanımlamalar için yeterlidir.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

KARAPAPAK MURAT yazdı: Alevi ismi altında fars kültürünü bize aşıladığınızı..
Sn. karapapak,
Bizim de İranla olan gönül bağımız ve muhabbetimiz inanç noktasındadır.
Aynı din ve mezhepten olmanın doğal olarak getirdiği kardeşliktir.Bunun fars kültürüyle, irancılıkla bir alakası yoktur. Biz ırkçılığın ve milliyetçiliğin her türüne karşıyız.Yani bizim birilerini sevmemizin yada sevmememizin ölçüsü –etnik kökenine bakmaksızın- aynı inançları paylaşma bağlamındadır. Yoksa bizimle aynı inancı paylaşmayan, örneğin bir iranlı –sırf fars olduğu için- elbette benim kardeşim olamaz.

Siz ırkçılığı kabul etmediğinizi söylüyorsunuz, güzel.. ama milliyetçilik te islamda yoktur. Çünkü -günlük yaşamda fıtrî olarak yapılan bazı pratikler dışında- her türlü milliyetçilik, içinde az yada çok mutlaka bir takım ırkçı izleri de taşır.

Biz inancımızı Quran ve ehlibeyt yolu olarak tanımlıyoruz. Bunun dışındaki her türlü eklemeyi reddediyoruz. Aslolan Peygamberimizin (s) ve İmamlarımızın gösterdiği doğrultuda Kuran’a uymaktır. Ama şuna da çok dikkat edilmelidir:
KİTABA UYMAKLA, KİTABA UYDURMAK çok farklı şeylerdir. İslam tarihi boyunca birileri hep, inançlarımızın yanına birtakım batıl eklemeler yaparak işi “kitaba uydurma” gayretleri içinde oldular.

Ancak farklı kültürler hk. bilgi sahibi olmakla, bu kültürleri inanca yama yapmak apayrı şeylerdir. Zararlı olan bunu türk-islam sentezi!! yok fars-islam, yok arap-islam sentezi!! vb. söylemlerle -aynı din ve hatta aynı mezhepten olan- insanları birbirinden ayırmaktır.
Ve bu mantığın doğal sonucu olarakta, milliyetçilik duyguları kişilerde yoğunlaştığı zaman, aynı oranda ister istemez başka milletlerden ve etnik kökenlerden olanları ötelemeye başlarlar. Bu kaçınılmazdır.

Ehli beyt ile ilgili doğru kaynaklardan beslenmenizi tavsiye ederim.
Matemkar

Re: İran televizyon kanalları

Mesaj gönderen Matemkar »

Yukarıdaki link çalışmıyor ancak şuradan İran kanalları izlenebilir: http://live.irib.ir
Ve tüm liste şurada mevcuttur: İran TV Kanalları

“Tv, Gazete ve Dergiler” sayfasına dön