Haliçte yaşayan simonlar

biralevi

Re: Haliçte yaşayan simonlar

Mesaj gönderen biralevi »

Kişisel kanaatim

şahıs sağcı milliyetçi bir bürokrat kimliğiyle olaylara bakıyor

genel olarak söylemek istediğini söylemekle birlikte çekinceleride görülüyor
ergenekonu kabul etmekle birlikte bazı noktalarda aklamaya çalışıyor
cemaati mahküm etmekle birlikte sanki mümkünmüş gibi sadece ilmi düzeye çekilmesini tavsiye ediyor
devlet organlarındaki çürümeyi anlatmaya çalışmakla birlikte aklama çabalarınada giriyor

herkesin bildiği yada tahmin edeceği olgular dışında çok özel hiçbir bilgi vermiyor

cemaatin gücünü abartırken çok güçlü oldukları aktarımıyla reklamınıda yapıyor
cemaatin amerikan bağını hiç ele almadan cemaati anlatmasını anlamlı buluyorum
yine iç iktidar savaşından soyutlanmış anlatımlarını anlamlı buluyorum
yaşanan iç iktidar savaşıdır cemaat ise sadece taşeron bir örgütlenmedir iç savaşın karşı taraflarını ele almadan yapılacak analizler sığdır
ama yinede bu tür bürıokratların cesaretlendirilmesi ve anılarını yazmalarını sağlıklı gelişme olarak görmek gerekiyor
yazar ın bu katkısını taktir etmeliyiz
bunu sadece vijdan ve sorumluluk kastıylamı yoksa iç savaşın bir parçası olma niyetiyle mi yaptığı konusunu zamana bırakmak gerekiyor
cemaatin, demirelin ,iç işleri bakanlığının adalet bakanlığının şu ana kadarki suskunluklarını anlamlı buluyorum

gelişmelerle yakından ilgilenen aydınlar için kitapta sürpriz birşey yok kitabın abartılmasını ticari buluyorum
Musa Özateş

Re: Haliçte yaşayan simonlar

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Hanefi avcı tutuklandı
o bunu haklı olduğuna kanıt sayıyor
bazılarıda kitapla tutuklanmanın ilgisi yok diyor
bence HANEFİLEŞME mesajı verilmek istendi
yani bir daha böyle anılar yazarsanız sizide hanefi avcı gibi deliğe tıkarız deniliyor

hatta susurluk sürecini yazmasın olayı kaşımasın kapandı gitti diye bile tutuklanmış olabilir
çünkü kitabında susurluğu yazacağım demiş

“Kitaplar” sayfasına dön