Genel Yapısıyla Alevilik nedir?

KARAPAPAK MURAT

Genel Yapısıyla Alevilik nedir?

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

odkan erdenay tarafından 93 sayfa olarak hazırlanan bu kitabın iddiası Alevilik araştırmalarında yeni ve tarihsel kökenlerine farklı bir metotla eğilmektedir. Kitapta bahsi geçen konulara daha sonra ayrıntılı biçimde eğilmek ümidindeyiz. Dolayısı ile bu kita, ancak Alevilik gerçeğine bir giriş olarak düşünülebilir.

Alevilerin genel inanç yapıları,çaldıran savaşından sonra Ehl-i Beyt ilminin nasıl öldürüldüğü?, bektaşilerin alevileri nasıl kandırdığı?, Alevilerin genel mektepleri gibi çok güzel bilgiler içermektedir.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

evet ben de okudum o kitabı yıllar önce. odkan erdenay2ın çok güzel tespitleri ve araştırmaları var. öne sürdüğü yeni yöntem ise kabulleri yıkacak cinstendir.kendisine saygılarımı sunuyorum
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Okuyucularimiza !

Bende ,okuyucularimiza "Alevilere Söylenen Yalanlar ,Bektasilik Sorusutmasi " kitabini özel olarak Tavsiye ederim Gerceklerin aciklandigi bu eser , Osmanli himayesindeki Sebatayist Bektasilerin ,Aleviler üzerindeki oyunlari ve Asimile Politikalarini tüm Gercekligi ile Gözler önüne seriyor ! Saglam Delil ve kaynaklara dayanan bu muhtesem kitabi okumanizi tavsiye ediyorum ....!!!

“Kitaplar” sayfasına dön