Nihat GENÇ

can

Nihat GENÇ

Mesaj gönderen can »

Günlük yazılar makaleler yakın çağ türkiye ile açık öz türkçe akıcı anlatımıyla ve doğru sözü ağzından sakınmayan bu yazarı tavsiye ediyorum.
Allah'ım! Doğruları olduğu gibi bize gösterip ona ittiba etme cesaret ve samimiyetini inayet eyle.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Teşekkürler. Kitaplarından ve kitaplarının çıktığı yayınevinden bahsedersen daha iyi olur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
can

Mesaj gönderen can »

kitaplar ''CADDE YAYINLARI'' ndan çıkıyor.Amerikan köpekleri,Hattı müdafaa,Edebiyat dersleri,memleket hikayeleri benim okuduğum bazı kitapları.eğer sizinde paylaşmaya değer bulduğunuz kitap veya yazar varsa memun olurum.
Allah'ım! Doğruları olduğu gibi bize gösterip ona ittiba etme cesaret ve samimiyetini inayet eyle.
can

Mesaj gönderen can »

sana şöyle demeliyim ki bu yazar ne sağ ne sol.tek başına bir yazar.ne aydın doğanın paralı askeri nede cemaatin kuklası olmuş bir yazar.anadoluyu mazlumu,zalimi zalimden korkmadan ülkemizdeki tabuları eleştirebilen bir kişi.(hattı müdafa,amerikan köpekleri)
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

can yazdı:sana şöyle demeliyim ki bu yazar ne sağ ne sol.tek başına bir yazar.ne aydın doğanın paralı askeri nede cemaatin kuklası olmuş bir yazar.anadoluyu mazlumu,zalimi zalimden korkmadan ülkemizdeki tabuları eleştirebilen bir kişi.(hattı müdafa,amerikan köpekleri)
Can dost
bahsettiğin yazar Kuran,ehli beyt,şialık,12 imam yada hz.Ali hakkında neler düşünüyor aktarabilirmisin?

çünkü küba lideride amerikaya hakaret ediyor ama ateisttir,YAni Allah(cc) katında değersizdir,yani kalbimizde birilerine sempati olacak ise bunun ilahi bir yanının yada değerininde olması gerekir
yoksa doğrularına doğru deriz yanlışlarına yanlış deriz bu başkadır.
yani olaya birde böyle bakmalıyız sadece nihat genç için değil başkaları içinde
nihat genç bizi kuran ve ehli beyt yoluna çağırıyormu?
çağırmıyorsa abartmayalım doğru sözlerini alalım yanlış sözlerini atalım
can

Mesaj gönderen can »

söylediğiniz Değerlerimize karşı değil onları savunan bir yazar.ve bu değerleri savunduğu için savunurken ağzındakini saklamadan konuştuğu için önerdim ağbi..mezhebine bakmadım zaten o kadar dar görüş içersinde yazmıyor.sünni keşke her sünni öyle olsa diyeceğim bir yazar.senden benden bir yazar işte.ama bu forumda sadece değerlerimizin kitapları ve yazarları yazılır diyorsanız siz haklısınız.
(youtubeye nihat genç yazın konuşma videoları çıkar)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Biz Alevi-caferiler sadece kendi itikadımızdan olan yazarların ve düşünürlerin kitaplarını okuruz gibi bir düşünce bence doğru değildir. Nihat genç beyefendinin konulara yaklaşımı gerçekten objektifse okumak gerekir diye düşünüyorum.
Yani onun mezhebi itikadı faraklı diye ya da Allah'a inanmıyor diyeonun kitaplarını okumayacak mıyız? Elbette okuyacağız her kiatabı her düşünceyi ama ne alacağımızı bilerek okuyacağız.
Mesela sunni bir cemaatçi olmasına rağmen ben İskerder PALA'nın kitaplarını okurum. Çünkü beğeniyorum. Güzel şeyler yazıyor ve ben ne alacağımı biliyorum.
Saygılarımla
can kardeşim paylaşımın için teşekkürler.
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

can yazdı:söylediğiniz Değerlerimize karşı değil onları savunan bir yazar.ve bu değerleri savunduğu için savunurken ağzındakini saklamadan konuştuğu için önerdim ağbi..mezhebine bakmadım zaten o kadar dar görüş içersinde yazmıyor.sünni keşke her sünni öyle olsa diyeceğim bir yazar.senden benden bir yazar işte.ama bu forumda sadece değerlerimizin kitapları ve yazarları yazılır diyorsanız siz haklısınız.
(youtubeye nihat genç yazın konuşma videoları çıkar)
can dost
sanırım yanlış anladın kastım bu değildi
bu tip insanların yada aydınların doğru fikirlerini almalıyız doğru duruşlarını tabiki taktir etmeliyiz AMA
kuran ve ehli beyt yolunu henüz öğrenememiş gençlere bu tip insanları ekol yada kaynak diye sunmayalım demek istemiştim zaten seninde böyle düşünerek tavsiye ettiğine inanıyorum yani yazına katkı yapmak istemiştim.
AleviCaferi

Re: Nihat GENÇ

Mesaj gönderen AleviCaferi »

meshedi313 yazdı:Teşekkürler. Kitaplarından ve kitaplarının çıktığı yayınevinden bahsedersen daha iyi olur.
Burda bir yazisi var: http://skyturkvngenc.wordpress.com/2009 ... uzel-ulke/
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
alone_man

Re: Nihat GENÇ

Mesaj gönderen alone_man »

AleviCaferi yazdı:
meshedi313 yazdı:Teşekkürler. Kitaplarından ve kitaplarının çıktığı yayınevinden bahsedersen daha iyi olur.
Burda bir yazisi var: http://skyturkvngenc.wordpress.com/2009 ... uzel-ulke/
yazarın aşağıdaki cümleleri ilgi çekici

Yüzlerce yıldır sırtımızı döndüğümüz bu rüyalar ülkesi komşumuz, canımız, kardeşimiz İran’a Türk aydınlarının, kapalı kapıları tekmeleriyle kırıp açarak gidip görmeleri Türk düşünce Tarihi’ne yazılacak güzel bir nottur. Usul usul bir devrim. Şunu, çok net gördük. Birileri İran’la kavga etmemizi istiyor. Hatta Doğu Konferansı heyetinin arasına sızıp İran Devleti aleyhine konuşmamız için bize baskı yapan, ajanvari derin görevliler çıktı. Biz bunu zaten biliyorduk, ülkemizde gizli bir güç bizim İran’la dost olmamızı istemiyor. Ve bu gizli güç kendi çizdikleri İran imajına bizi ortak etmek istiyor!

“Kitaplar” sayfasına dön