Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

ALIBABA

Re: Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
cevabim sana ve ali muhsin kardese .

EL=CEVAP

Bugün sen yanımızda yüksek makam sahibi ve güvenilir birisin.

araf 68 : Size Rabbimin vahyettiklerini duyuruyorum ve ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm.

sura 107 :Bilin ki ben, size gönderilmiş güvenilir bir sozcuyum .

inkar ettiginiz Kuranin bu Ayetleri ile Ne anlatmaya calisiyorsun ? (Hasa) Ayet sanami inmis ? Siz kimsinizki ?

Hatirlatma !

Bana inanmazsan muhammede inanirsin diye dusundum ?????

Allah Allah eyvalla
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
Arkadaş sen gerçekten anlamak istemiyorsun. İmam Cafer Sadık (a.s), imanınızın kamil ve sabit olması için her farz namazdan sonrabu dua ve zikri söyleyin buyuruyor. Hamd süresinde de sürekli her gün birkaç defa dua etmiyor muyuz ve Rabbim bizi doğru yola hidayet et demiyor muyuz? Bunun tekrarlanmasının sebep ve hikmeti, imanın kamil olması ve sarsmaması içindir. Yani Ey Rabbim bizi doğru yol üzerinde sabit kıl. Eğer Allah'ın lütfü olmazsa yarın veya bir saat sonra ne olacağın belli değildir. Onun için Hz. Peygamber ve İmamlardan öne geçmeyelim, ne buyurmuşlarsa onu yapmaya çalışalım. İnkar etmek ve saptırmak çok kötü bir haslettir, insaı küfre bile götürür. Sözkonusu dua ve zikirde Sadece Allah'ı değil, Hz. Peygamberi ve 12 İmamı da anıyor ve onları İmam olarak kabul ettiğimizi itiraf ediyoruz.
Çok meşhur olan Hz. Fatıma anamızın zikrinde, her namazdan sonra 34 defa "Allah-u ekber", 33 defa "el-hamdulillah", 33 defa da subhanellah" diyoruz. Gerçi sen bunları da kabul etmiyorsun ki, ama okuyanlar ne dediklerimizi görüp değerlendirecekler.
Kuran'da da "Ela bezikrillahi tatmeinnul qulup" yani "Bilin ki, Allah'ı zikretmekle kalpler mutmain olur" buyurmaktadır.

Subhanellah, elhamdulillah, la ilahe illellah, Allah-u ekber... bunların hepsi zikirdir, her ne kadar fazla söylesek o kadar kalbimiz mutmain olur, imanımız artar, küfür ve ilhada mani olur, inkarcılığı önler...

Siz ne dediğimizi çok iyi anlıyorsunuz ama işinize gelmiyor, birkaç gün dünyada eğlenmek için ahiretinizi yakıyorsunuz..
İmam Cafer Sadık (a.s) buyurmuşlar: "Bizim için ziynet olun, utanç vesilesi olmayın."
Ben bile bu durumunuzdan utanıyorum, Kuran'la Kuran'ı ve Ali'yle de Ali'yi vuruyorsunuz, yazıklar olsun size.
Muaviye ve Yezid'in vuramadığı darbeyi siz dine ve kendinize vuruyorsunuz. Vurun bakalım sonunuz nasıl olacaktır.
Allah akıl fikir versin.

Mucahid acip mucadele ediyorsun ! Fakat lakin is senin sandigin gibi degil !

Sen zikretmekle duayi karistiriyorsun ? Kimse sizden ayran veya corba istemedi .

Dua etmek diyorum sizin gonlunuzden allaha cikan sozlerdir isteklerdir arzulardir .

Zikir ise allahi anmaktir , onu yuceltmektir , ona iltifatli sozler soylemektir ,Buyuklugunu dile getirip cosmaktir .

Sanirsam sen allahi zikir etmeyi her kelimenin sonuna Allah kelimesini koyarak allahi zikrettigini saniyorsun ????

Allah askina 100 defa veya 1000 defa estagafurullah demek kelimenin sonunda Allah var diye bu allahi zikirmi sayiliyor Allah askina ?

Alide allahin isimlerinden ne yani ben agzima her ali dedigimde zikirmi etmis oluyorum ?????

Bak diyorum sana imam caferin soyledigi duadir ben ona birsey demedim ama senin 100 defa sunu oku bin defa sunu oku ! demen ne allhi zikirlen ilgili nede duaylan ilgili tuaf kelimeler

Estagafurullah , illallah , subhanallah gibi insanlarin gunluk yasamlarinda kelimelerin sonlaraina Allah ismini koymalari zikir sayilmaz dua sayilmaz !!!

Hasa deyin bence cunku siz varya kendi isimlerinizin sonuna bile Allah kelimeleri koyuyorsunuz !!!!

Abdullah , Seyfullah , Allahverdi , cemal ullaha

O zaman bunlarda zikir sizin degiminizle tipki estagafurullah gibi .

Hasa deyin hasa

Allah Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:Allah razı olsun Mucahid hocam.
İlim ehlinin cevap vermesi bir başka oluyor. :)

Sen birde benim cevaba bak oyle tart.

Ilim kendini bilmektir ,
sen kendini bilmezsen ,
ebu nice okumaktir ,
nice okumaktan mana ne
Eri hak bilmez isen .
Abes yere gelmekti.

Allah Allah eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

3nokta yazdı:Allah razı olsun Mucahid hocam.
İlim ehlinin cevap vermesi bir başka oluyor. :)
Allah sizden de razı olsun kardeş
bu zavallı bir şeyler yazınca aklısıracevap yazdığını sanıyor, yaptığı demegojiden başka bir şey değil.
Nasıl da kendisi kendisini rezil ediyor. Bu onun dünyadaki rezilliğidir ahiret rezilliği ise daha büyük olacaktır.
İnsan bu kadar cahil ve yüzsüz olmaz ya, utanmasını bilmeyenlerdendir bu yaratık.
Yazdıkça ne kadar cahil olduğunu kendisi de anlıyor ama artık inat etmiştir, inat edene de bir şey yapamayız.
Allah bildiği gibi yapsın.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
Nasıl da kendisi kendisini rezil ediyor. Bu onun dünyadaki rezilliğidir ahiret rezilliği ise daha büyük olacaktır.
İnsan bu kadar cahil ve yüzsüz olmaz ya, utanmasını bilmeyenlerdendir bu yaratık.
.
Uff keske boyle seyler soylemeseydin .

Neyse Allah razi olsun benim burdaki omrum bitti . Burda daha fazla kalsam sizden isiticeklerimi biliyorum ben .

Birsey soylemek isterseniz emailime yazarsiniz

Allaha ismarladik sevgilerimle eyvallah .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:
.

Neyse Allah razi olsun benim burdaki omrum bitti . Burda daha fazla kalsam sizden isiticeklerimi biliyorum ben .

Eğer gerçekten Allah'ı, Peygamberi ve Ehlibeyti samimi olarak seviyor ve kabul ediyorsanız, onların sözlerini saptırmamanız gerekir. Hakkı yanlış göstermenin ve diğerlerini saptırmanın ne kadar günah olduğunu ayet ve hadislerden bilmeniz gerekir.
Böyle ayrılmanızı istemezdim ama böyle yazdığınız sürece ister istemez kalpler kırılacaktır. Yani kalbinizi kırdıksa sebep olan sizsiniz.
Eğer sizi hakzı yere üzdüğümü düşünüyorsanız hakkınızı helal edin. Yaradan yar ve yardımcınız olsun.
Size tavsiyem, Hakkı yanlış göstermeye, onu inkar etmeye çalışmayın, ahiretinizi birkaç günlük dünya için harap etmeyin.
Bir şey soracağım, samimi olarak cevap yazın: Siz, bu sitede daha önce yazı yazan dedebaba nickli şahıs mısınız?
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı:
ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:
.

Eğer gerçekten Allah'ı, Peygamberi ve Ehlibeyti samimi olarak seviyor ve kabul ediyorsanız, onların sözlerini saptırmamanız gerekir. Hakkı yanlış göstermenin ve diğerlerini saptırmanın ne kadar günah olduğunu ayet ve hadislerden bilmeniz gerekir.
Böyle ayrılmanızı istemezdim ama böyle yazdığınız sürece ister istemez kalpler kırılacaktır. Yani kalbinizi kırdıksa sebep olan sizsiniz.
Eğer sizi hakzı yere üzdüğümü düşünüyorsanız hakkınızı helal edin. Yaradan yar ve yardımcınız olsun.
Size tavsiyem, Hakkı yanlış göstermeye, onu inkar etmeye çalışmayın, ahiretinizi birkaç günlük dünya için harap etmeyin.
Bir şey soracağım, samimi olarak cevap yazın: Siz, bu sitede daha önce yazı yazan dedebaba nickli şahıs mısınız?
alibaba nickli şahıs
mahşerde senden şikayetçi olacağım sitemize geldi bizi günlerce meşgul etti
ayetleri hadisleri inkar etti
12 imamlardan aktardığımız
sözlerimizi yalanladı vaktimizi çalarak vakit hırsızlığı yaptı kul hakkı yedi dinimizle savaştı hükümleri çarpıttı belki diğer sitelerdede bunu yapıp insanları kandırmaya çalıştı diyeceğim
sen ne diyeceksin
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
Bir sureliginede daha burdayim .

Efendim simdi Hakki anlatmak toplumdan topluma degisir .
simdi turkiyeye yasayanlar elmadan armuttan , karpuzdan baska meyve bilmezler yemezler diyelim , ama afrikadakide muzdan , hindistan cevizi , ve mangodan baska birsey yemezler , ama bunlarin hepsini goren bilen elbette ikisinden daha iyi hakki savunur ne dersin ???????????

Allahimin , Kitabimin , 12 imamlarimin , dedelerimin , soyumun adina and icer yemin ederimki ben o dediginiz sahis adinda hic yazmadim kendisinide tanimiyorum , sebastiyan dediginiz gurupla veya orgutlede bir tanimisligim gidisim gelisim yoktur .

Ben kendi halimde dostsuz , bir yasam suren kurani , incili , tevrati hatmetmis bir sahis olarak kendi gozumde gonlumde hakikati anlatmak istedim .

Allah Allah eyvallah .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
alibaba nickli şahıs
mahşerde senden şikayetçi olacağım sitemize geldi bizi günlerce meşgul etti
ayetleri hadisleri inkar etti
12 imamlardan aktardığımız
sözlerimizi yalanladı vaktimizi çalarak vakit hırsızlığı yaptı kul hakkı yedi dinimizle savaştı hükümleri çarpıttı belki diğer sitelerdede bunu yapıp insanları kandırmaya çalıştı diyeceğim
sen ne diyeceksin
Bu istegini Agzindan yeller sular alsin gotursun , ruzgarlar firtinalar ile sokup alsin gonlunde , internet uzerinden yuzunu dahi gormedigin bir insan icin boylesi bir dua ederek gonlunun kirletmeni istemem ictigin sular ayak yoluna atsin insallah bu sozunu .

Eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı: Bir sureliginede daha burdayim .
Siz bilirsiniz, ama size şu ayeti hatırlatıyorum:
"Küfre sapanlar, kendilerine vermiş oldu­ğumuz mühletin sakın kendileri için hayırlı olduğunu sanmasınlar. Biz onlara ancak, gü­nahları çoğalsın diye mühlet veriyoruz. Küçültücü azap onlaradır." (Âl-i İmran: 178)
Günahlarınızın çoğalmasını istiyorsanız devam edin, karşılığını bulursunuz inş.
ALIBABA yazdı: Efendim simdi Hakki anlatmak toplumdan topluma degisir .
simdi turkiyeye yasayanlar elmadan armuttan , karpuzdan baska meyve bilmezler yemezler diyelim , ama afrikadakide muzdan , hindistan cevizi , ve mangodan baska birsey yemezler , ama bunlarin hepsini goren bilen elbette ikisinden daha iyi hakki savunur ne dersin ???????????
Peki sen hepisini görüp biliyor musun?! Yazdıkların ortadadır. Sen ne görmüşsün ve ne de yemesini biliyorsun. Ehl-ibeytin sözlerini görseydin, onlardan nasıl istifade edileceğini bilseydin bu gülünç duruma düşmezdiniz. Ne dersin: ))

ALIBABA yazdı: Allahimin , Kitabimin , 12 imamlarimin , dedelerimin , soyumun adina and icer yemin ederimki ben o dediginiz sahis adinda hic yazmadim kendisinide tanimiyorum , sebastiyan dediginiz gurupla veya orgutlede bir tanimisligim gidisim gelisim yoktur .

Ben kendi halimde dostsuz , bir yasam suren kurani , incili , tevrati hatmetmis bir sahis olarak kendi gozumde gonlumde hakikati anlatmak istedim .

Allah Allah eyvallah .
Bu kadar yemin etmenize gerek yoktu, ben değilim demeniz yeterliydi, cevap verdiğiniz için teşekkürler. Yemin etmekle bir insanın doğru sözlü olup olmadığı anlaşılmaz, onun söylemleri, yazdıkları, tevil ve yorumları onun nasıl bir adam olduğunu ortaya koyuyor.

“ Alevilerin Duaları” sayfasına dön